[ОНОВЛЕНО] “Netflix не має партійної приналежності” бо не хоче відмовлятись від російських грошей?

Оновлено: У коментарі для видання The Verge представник Netflix сказав наступне щодо нових правил від Роскомнадзору:

Враховуючи теперішню ситуацію, ми не маємо планів додавати ці канали [пакет російських телеканалів] у наш сервіс.

Втім, питання з російським контентом на теренах Netflix в Україні залишається відкритим і виглядає особливо красномовно враховуючи вчинок українського стрімінґового сервісу MEGOGO, який позбувся всіх російських фільмів.

***

Список всіх країн, компаній та навіть середнього і малого бізнесу по всьому світу які наклали санкції, обмеження або повне ембарґо на РФ за вторгнення в Україну вже навряд вийде швидко перелічити. Тим більше що він постійно попвнюється. Але окремі компанії досі вагаються, чи повинні вони робити що небудь в сторону кривавої диктатури, яка своїми діями вже загрожує без перебільшенння всьому світу. Однією з таких компаній, на жаль, є найбільший стрімінґовий сервіс світу — Netflix. Ще нещодавно ми раділи тому що перша українська художня стрічка потрапить на сервіс, однак це було вже немов в минулому житті, яке вторгнення розділило на “до” та “після”.

У останній точці ми маємо той факт, що країна-аґресор має можливість спокійно собі дивитись світове кіно поміж новинами про примарні успіхи (принаймні окрім тих моментів коли їх пропагандистські телеканали не зламують з приголомшливим успіхом Anonymous), у той час як в Україні гинуть цивільні, руйнуються домівки і цілі міста. До того ж, ми повинні при цьому терпіти контент заґарбників на Netflix. Тож українці звернулись до компанії, але в іднивідуальному порядку почали отримувати наступну відповідь (є кілька варіантів та сенс один):

Netflix не має партійної приналежності. Ми вважаємо що важливо сприяти діалоґу культур, радше ніж вибирати якусь одну сторону. Політична точка зору це не щось, що впливає на вибір контенту для Netflix.

Як вже можна здогадатись, українці почали відписуватись від Netflix вказуючи причиною сприяння країні-аґресору у кровопролитній, нечесній і загарбницькій війні. Масла в огонь підливає ще один факт — за новими правилами, що їх встановила кремлівська диктатура вже починаючи з 1 березня 2022 року Netflix зобов’язані показувати санкціоновану пропаганду на своєму сервісі щоб продовжувати працювати у Росії. Як припускає у коментарі для видання Politico Каталіна Іордаче (дослідниця-економістка з Бельгії яка спеціалізується на бізнес-моделі стрімінґового гіганта) навряд Netflix відмовиться приставати на нові правила Кремля. Забагато вже підписників буде втрачено, як і грошей що вони були інвестовані у контент для росіян.

От тільки є одне “але” — якщо так піде, то з авангарду світової економіки Netflix перейде у нечисленний вже і досить ганебний список компаній яким все одно, що російська пропаганда це давно вже смертельна зброя. Звісно, великий бізнес подекуди викручується з таких сумнівних сторінок (усім відомий випадок що форму для нацистів у Німеччині виробляли Hugo Boss), але ми навряд забудемо та пробачимо таке ще дуже довго.

Час оговтатись у Netflix, звісно, ще є. Врешті решт, враховуючи куди рухається економіка Росії під беспрецедентними санкціями вже майже всіх країн світу, багато грошей вони звідти мати не будуть вже найближчим часом. Хоча б тому що істотна (якщо не переважна) кількість росіян просто не зможе оплатити підписку через колапс всієї фінансової системи загарбницької “імперії”.

Читайте також

Перший епізод нового сезону LOVE, DEATH and ROBOTS вже можна подивитись абсолютно безкоштовно

love death + robots volume 3

Netflix безкоштовно виклали на YouTube нову серію “Любов, смерть і роботи”

Love Death + Robots

Netflix показав перші кадри аніме по Cyberpunk

Cyberpunk: Edgerunners

Відсипали на решту: Стан ігрового розділу Netflix у першій половині 2022 року

Netflix

“Another Love”: як ностальгічний хіт з початку 2010-х допомагає українцям в усіх сенсах

Том Оделл

Стало відомо коли “Носоріг” Олега Сенцова з’явиться на Netflix

Сергій Філімонов

Фільм “Довбуш” вийде в широкий український прокат після Перемоги

Довбуш

Легенди комікс-індустрії об’єднались задля допомоги біженцям України

Comics for Ukraine: Sunflower Seeds

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: