Огляд A Bird Story

Автор: Олекса Мельник @CHOBUDA

У світі піксельартного лайна і сьогодні вдається надибати діаманти. Одним із них стала студія пана Кан Ґао Freebird Games, яка подарувала нам безмежно зворушливу недогру To The Moon. A Bird Story — новий проект вже визнаного майстра, який обіцяли зробити містком між першим і другим епізодами To The Moon. Здається, забули про обіцянку, але менше з тим.

ss_7abe23a52a505af69cad0ffccad472bc8c071505.1920x1080.0
Самотність — одна із форм самодостатності, але чи потрібна така самодостатність?

У маленького хлопчика проблеми зі соціалізацією. Сидить у класі на гальорці в кутику, клепає паперові літачки, зазнає дрібних репресій недолюдків-однокласників та ще й від вчительки перепадає на горіхи. Ніхто з ним не грається, нікому він не треба. Навіть батьки не мають часу на спілкування з ним, тільки й роблять, що записки залишають, яких у нього вже цілий стос назбирався (з чогось же треба клепати літачки).

Але одного дня, нудною дорогою додому хлопчик натрапив на борсука, що намагався вполювати пташку. Нещасна відбивалася з усіх сил, виборюючи своє масьопське життя. Малий герой заступився за слабшого, і так зародилася велика дружба…

ss_58c661f644ee610e686283bae101bc816ef6d451_1920x1080
Навчитися піклуватися про когось окрім себе — значить опанувати мистецтво любові.

У цій мелодрамі є все, щоб викликати сльозу у… глядача? Читача? Гравця?! Дідько, у A Bird Story замало ігроладу, аби називатися повноцінною грою і забагато, аби називатися просто інтерактивною повістю. Але сюжет і гнітючий смуток самотності — оце майже усе, що є у іграшці.

Тим не менше провести якийсь вечір за A Bird Story у товаристві близької людини під акомпанемент прекрасної музики — саме те, що треба, аби зіпсувати цей вечір слізьми і шмарклями. :D

А оформлено історію в уже згаданий піксель-арт в стилістиці старих jRPG (поціновувачі зрозуміють). Однак така бідність зображальних засобів не стала на заваді у митця Кан Ґао. Мене вразили щораз інші переходи із домашнього затишку до шкільного дискомфорту через небезпечну дорогу і таємничий ліс. У цьому переміщенні відчувається якийсь малолітній трагізм, приреченість на буденність. І як не дивися на цю щоденну мандрівку, вона завжди та сама з однаковим фіналом.

yJLtlHj
Страх і відчай — друзі самотності. Бачиш, навіть у самотності є друзі.

Зачарували мандрівки на велетенському паперовому літачку, що також є промовистим символом. Пересуватися від одного летючого острова до іншого було справді захопливо і несподівано. Легкий наліт сюрреалізму і наївного ґротеску зробив іграшку ще глибшою, відкрив багато простору для потрактувань і знайдення відповідей на власні вічні питання.

Чи стала A Bird Story справді містком між епізодами To The Moon, спойлерити не буду, але це справді щось у межах того всесвіту.

A Bird Story — це не гра, а інтерактивна пригода зі зворушливим сюжетом, атмосферною музикою та незвичним світом. Рекомендовано до ознайомлення усім романтикам. Поціновувачам захопливих ігрових механік краще не звертати на це уваги.

90

Перлина

Вдалося

  • не наситилися To The Moon
  • любите мелодрами
  • не женетеся за багатим ігроладом

Не вдалося

  • цінуєте ґеймплей більше за сюжет
  • гидуєте піксель-артом
  • не мали домашнього улюбленця

Жанри

Компанії

Платформи

Останні огляди

Огляд електросамоката Maxxter TEO MAX #ҐеймериТежЛюди

Автор: Зімін Антон

Maxxter TEO MAX

Політ крізь сплетіння часоліній — Огляд фільму «Тенет»

Автор: Владислав Папідоха

Тенет

Враження від артбука «Світ гри The Last of Us. Частина 2»

Автор: Владислав Папідоха

Світ гри The Last of Us: Part 2

Топ за свої гроші. Огляд ПК-версії Horizon Zero Dawn

Автор: Олег Куліков

Дикий Схід. Огляд Ghost of Tsushima

88

Автор: Віталій Тарнавський

Ghost of Tsushima

Лара Крофт на максималках. Огляд коміксу «Пані Небезпека»

Автор: Задніпряний Павло

Пані Небезпека

HATOR APEX. Крісло маминої подруги. Огляд + РОЗІГРАШ

Автор: Зімін Антон

Hator Apex

The Disney Afternoon Collection. Поностальгуємо?! (Ретро-огляд)

Автор: Андрій Нагорний

The Disney Afternoon Collection