Огляд A Story About My Uncle

Автор: Олекса Мельник @CHOBUDA

Відеоігри не раз рятували мене від нудьги чи нестачі коштів на порядну мандрівку. І яка мандрівка приведе тебе у щось хоч наближено схоже до всіх тих дивовижних всесвітів відеоігор? Але я не міг уявити, що розробники симулятора козла можуть затягти мене у щось насправді дивовижне і прекрасне. Їхня нова гра A Story About My Uncle може довести до божевілля через надмірне задоволення.

«Над фантастично прекрасними скелями поволі пливуть дирижаблі, мов вітроносні кити»

Дядько Фред об’їздив увесь світ і зазирнув у безліч дивовиж, що завжди захоплювало протаґоніста гри. Та одного дня дядько кудись завіявся і навіть не надіслав листівку з нової подорожі, що засмутило племінника. Але в лабораторії таємничого родича знайшовся супер-технологічний костюмчик, якраз на юного розбишаку. Щойно він приміряв на себе незвичне знаряддя, як його понесло крізь простір у дику далечінь, де каменюки літають, стіни сяють і над фантастично прекрасними скелями поволі пливуть дирижаблі, мов вітроносні кити.

ASAMU — це просторова фізична мізкодробилка, де треба долати велетенські відстані крізь здоровенні рівні, використовуючи дві можливості костюма: відштовхування від поверхонь і притягування до них. Механіка на диво проста і доступна, а головоломок на шести коротких рівнях насипано предостатньо і різноманіття їм не бракує.


Подібні ігри:

Portal — просторова головоломка від Valve, де ви можете ставити вхідний і вихідний портали та вільно переміщатися між ними. Це розкриває безмежні можливості для завороту мозку.

Magrunner — просторова головоломка від українських розробників Frog Wares, де ви можете виставляти на поверхнях позитивно і негативно заряджені магніти. Це дозволяє рухати платформи і боротися з велетенським Ктулху.

Quantum Conundrum— просторова головоломка від творця Portal, де ви можете перемикатися між кількома вимірами, у яких різні об’єкти мають різні фізичні властивості. Це дозволить вам мандрувати верхи на канапі та жбурляти волохаті сейфи у скляні вітрини.


Протягом усього проходження мене не покидало відчуття захвату від постійного вільного падіння чи притягування до каменюк, що зависли у повітрі. А вкупі з несамовито прекрасними рівнями, здавалося, що метелики скоро розірвуть мені черево і звідти повалить нестримний потік веселки.

«Місцями краю їм не видно, просто розчиняють у видноколі, оперезаному хребтами ікластих гір»

До того ж тут присутній сюжет. Не просто зав’язка і фінал, як це часто трапляється в іграх цього типу. А повноцінна історія про пошуки дядька Фреда, де навіть будуть моделі інших персонажів і вони, о диво, говоритимуть повністю озвученими діалогами. І подається сюжет через закадрову оповідь вже дорослого протаґоніста своїй донечці.

Краса гри досягнута не технологічністю картинки (графіка убога), а більше геніальністю левел-дизайнера. Рівні справді велетенські і місцями краю їм не видно, просто розчиняються у видноколі, оперезаному хребтами ікластих гір.

«Азарт від встановлення рекорду присутній»

Для кіберспортсменів передбачено режим проходження рівнів за час. Хоч механіка гри проста, але у тіла героя є маса, як наслідок — є повноцінна фізична модель поведінки тіла з цими притягуваннями і відштовхуваннями (доведеться вивчати кінетику на практиці). Просто пробігти рівні може кожен, але тільки найспритніші шукачі пригод зможуть робити це швидше за інших, вміло використовуючи фізичні властивості тіла персонажа і особливості його костюма. Словом, азарт від встановлення рекорду присутній.

A Story About My Uncle — найдивовижніша гра цього літа, що змусить вас добре відчувати простір і масу тіла. Це пригода, від якої паморочиться голова і яка змушує стогнати від задоволення. Дядько Фреде, дякую, що ви були в моєму житті.

90

Чудово!

Вдалося

  • полюбляєте просторові головоломки
  • шукаєте куди помандрувати за невеликі гроші
  • знаєте ціну справжнього вільного падіння
  • маєте пригодошукацький свербіж у дупі

Не вдалося

  • ідіот

Жанри

Компанії

Платформи

Останні огляди

Низький старт. Огляд Destruction AllStars

55

Автор: Віталій Тарнавський

Destruction AllStars

Огляд коміксу «Музична скринька. Том 1. Ласкаво просимо в Пандорію»

Автор: Владислав Папідоха

Музична Скринька. Ласкаво просимо в Пандорію

Огляд ґеймерської софи Cougar RANGER

Автор: Зімін Антон

Огляд офіційного мерча Assassin’s Creed українського виробництва + РОЗІГРАШ

Автор: Зімін Антон

Assassin’s Creed | WP Merchandise

Таємниці північних загарбників: огляд артбука Assassin’s Creed Valhalla

Автор: Олег Куліков

Світ гри Assassin’s Creed Valhalla | артбук

Огляд ігрового ноутбука Acer Nitro 5 AN515-43 (NH.Q6ZEU.012)

Автор: Зімін Антон

Пиво, гроші та купа веселих гостей: огляд настільної гри «Таверни Тіфенталя»

Автор: PlayUA

Таверни Тіфенталя

Молода орлиця. Огляд фільму «Диво-жінка 1984»

Автор: Олег Куліков

Диво-жінка 1984 / WW84 (2020)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: