Огляд A Story About My Uncle

Автор: Олекса Мельник @CHOBUDA

Відеоігри не раз рятували мене від нудьги чи нестачі коштів на порядну мандрівку. І яка мандрівка приведе тебе у щось хоч наближено схоже до всіх тих дивовижних всесвітів відеоігор? Але я не міг уявити, що розробники симулятора козла можуть затягти мене у щось насправді дивовижне і прекрасне. Їхня нова гра A Story About My Uncle може довести до божевілля через надмірне задоволення.

«Над фантастично прекрасними скелями поволі пливуть дирижаблі, мов вітроносні кити»

Дядько Фред об’їздив увесь світ і зазирнув у безліч дивовиж, що завжди захоплювало протаґоніста гри. Та одного дня дядько кудись завіявся і навіть не надіслав листівку з нової подорожі, що засмутило племінника. Але в лабораторії таємничого родича знайшовся супер-технологічний костюмчик, якраз на юного розбишаку. Щойно він приміряв на себе незвичне знаряддя, як його понесло крізь простір у дику далечінь, де каменюки літають, стіни сяють і над фантастично прекрасними скелями поволі пливуть дирижаблі, мов вітроносні кити.

ASAMU — це просторова фізична мізкодробилка, де треба долати велетенські відстані крізь здоровенні рівні, використовуючи дві можливості костюма: відштовхування від поверхонь і притягування до них. Механіка на диво проста і доступна, а головоломок на шести коротких рівнях насипано предостатньо і різноманіття їм не бракує.


Подібні ігри:

Portal — просторова головоломка від Valve, де ви можете ставити вхідний і вихідний портали та вільно переміщатися між ними. Це розкриває безмежні можливості для завороту мозку.

Magrunner — просторова головоломка від українських розробників Frog Wares, де ви можете виставляти на поверхнях позитивно і негативно заряджені магніти. Це дозволяє рухати платформи і боротися з велетенським Ктулху.

Quantum Conundrum— просторова головоломка від творця Portal, де ви можете перемикатися між кількома вимірами, у яких різні об’єкти мають різні фізичні властивості. Це дозволить вам мандрувати верхи на канапі та жбурляти волохаті сейфи у скляні вітрини.


Протягом усього проходження мене не покидало відчуття захвату від постійного вільного падіння чи притягування до каменюк, що зависли у повітрі. А вкупі з несамовито прекрасними рівнями, здавалося, що метелики скоро розірвуть мені черево і звідти повалить нестримний потік веселки.

«Місцями краю їм не видно, просто розчиняють у видноколі, оперезаному хребтами ікластих гір»

До того ж тут присутній сюжет. Не просто зав’язка і фінал, як це часто трапляється в іграх цього типу. А повноцінна історія про пошуки дядька Фреда, де навіть будуть моделі інших персонажів і вони, о диво, говоритимуть повністю озвученими діалогами. І подається сюжет через закадрову оповідь вже дорослого протаґоніста своїй донечці.

Краса гри досягнута не технологічністю картинки (графіка убога), а більше геніальністю левел-дизайнера. Рівні справді велетенські і місцями краю їм не видно, просто розчиняються у видноколі, оперезаному хребтами ікластих гір.

«Азарт від встановлення рекорду присутній»

Для кіберспортсменів передбачено режим проходження рівнів за час. Хоч механіка гри проста, але у тіла героя є маса, як наслідок — є повноцінна фізична модель поведінки тіла з цими притягуваннями і відштовхуваннями (доведеться вивчати кінетику на практиці). Просто пробігти рівні може кожен, але тільки найспритніші шукачі пригод зможуть робити це швидше за інших, вміло використовуючи фізичні властивості тіла персонажа і особливості його костюма. Словом, азарт від встановлення рекорду присутній.

A Story About My Uncle — найдивовижніша гра цього літа, що змусить вас добре відчувати простір і масу тіла. Це пригода, від якої паморочиться голова і яка змушує стогнати від задоволення. Дядько Фреде, дякую, що ви були в моєму житті.

90

Чудово!

Вдалося

  • полюбляєте просторові головоломки
  • шукаєте куди помандрувати за невеликі гроші
  • знаєте ціну справжнього вільного падіння
  • маєте пригодошукацький свербіж у дупі

Не вдалося

  • ідіот

Жанри

Компанії

Платформи

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Тетріс кам’яної доби. Огляд настільної гри «Прадавні Історії»

Автор: PlayUA

Тетріс кам'яної доби. Огляд настільної гри «Прадавні Історії»

Некерований ремейк. Огляд System Shock (2023)

77

Автор: Владислав Папідоха

System Shock Remake

Феєрія кольорів. Огляд фільму «Русалонька»

Автор: Андрій Присяжний

Русалонька / The Little Mermaid (2023)

Топ Ґанн. Огляд фільму «Вартові галактики 3»

Автор: PlayUA

Вартові Галактики 3 / Guardians of the Galaxy Vol. 3

Без особливостей і хиб — Огляд Star Wars Jedi: Survivor

85

Автор: Владислав Папідоха

Star Wars Jedi: Survivor

Огляд книги “Натисни Reset: Вигорання та відновлення в індустрії відеоігор”

Автор: Микола Єрьомін

Мальопус

Не завжди виходить спригнуть воврємя — Огляд фільму «Люксембург, Люксембург»

Автор: Владислав Папідоха

Люксембург, Люксембург

Ремейк по-українськи. Огляд Sherlock Holmes The Awakened

81

Автор: Олег Куліков

sh3re screenshot 2023.04.07 12.21.18.98

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: