Огляд Cities: Skylines — After Dark

Автор: Семен Брилінський

Cities: Skylines залишається однією з найдивовижніших ігор цього року, витіснивши останнього мастодонта на ниві містобудівних симуляторів — SimCity. Ще б пак, великі території для будівництва, приємна стилістика, логічна ігрова механіка, офіційна підтримка модифікацій та відсутність онлайн-махінацій захисту DRM зробили гру фінської студії Colossal Order по-справжньому затишним і цікавим місцем для прихильників жанру і просто творчих людей.

Але, як і належить іграм Paradox Interactive, реліз став лиш відправною точкою для довготермінового розвитку гри. Перше велике доповнення для гри After Dark заслужило окремої уваги, бо додало повноцінну зміну дня і ночі та багато іншого.

Screenshot_3
Нові унікальні будівлі зроблять ваше місто ще привабливішим.

Слід зазначити, що зміну дня і ночі можна було ввести значно раніше, завантаживши один з модів. Але, на відміну від фанатської роботи, розширення «Після смерку» змінює гру не лише косметично, а й ігроладно.

Коли сонце зникає за обрієм, людей на вулицях стає значно менше. Уздовж доріг спалахують ліхтарі, а у вікнах будинків одне за одним з’являється світло. Трафік доріг значно зменшується, оскільки більшість службових та звичайних автівок вже десь припарковані і чекають наступного дня.

Злодії ж навпаки розбурхуються, тому вночі важливо підняти бюджет поліції, аби правоохоронці не лінувались виходити зі своїх теплих відділків на повні злочинців вулиці нічного міста.

Screenshot_5
Нічне життя у самому розпалі.

Збільшення бюджету міських служб у нічний час — справді вдала вигадка. Чому б вам, наприклад, не навести лад, згідно з яким сміттєвози будуть активнішими вночі, зменшуючи тим самим навантаженість доріг удень.

Молодь і туристи, як відомо, частенько розважаються вночі, тому було б розумно також виділити додаткові кошти на транспортну систему. В нагоді стане ще одне нововведення — таксі. Як меру, вам ніхто не заборонить регулювати і цю галузь автоперевезень, встановлюючи бюджет на кожен район міста та розподіляючи його між денним і нічним часом. Намацавши правильну поведінку у цій царині, ви заощадите не одну тисячу доларів для скарбниці свого міста.

Разом з доповненням з’явилась можливість створювати комерційні райони за спеціалізацією. Робиться це так само, як і з виробничою сферою: ви малюєте район та призначаєте йому тип. Магазини, розважальні центри, пляжі — ви вільні самі обирати, де їх розміщувати.

Screenshot_4
Це вам, звісно, не Ventura Beach, але починати з чогось треба!

Деякі розважальні центри, такі як нічні клуби, тренажерні зали, боулінг тощо, особливо активні в нічну пору дня. Хоча на цьому теж можна непогано нажитись, є й погані наслідки, що виявляються у шумовому забруднені, яке в свою чергу викликає незадоволення у місцевих мешканців. На щастя, цю проблему теж можна вирішити, видавши вказівку, яка закриває такі будівлі у нічний час.

Попри значну кількість нових можливостей, Cities: Skylines — After Dark легке в опануванні та інтуїтивно зрозуміле розширення. Навіть якщо вам не хочеться розбиратись у цих взаємопов’язаних економічних законах, можете просто забити на це і насолоджуватися прекрасними нічними краєвидами і музикою. На щастя, отримувати візуальне задоволення тут є від чого.

Screenshot_6
Міжнародний аеропорт допоможе прийняти більше багатих туристів.

Тим не менш, усунути всі дрібні недоліки доповненню не вдалося. Завантаженість доріг досі може виникати навіть попри добре продуману транспортну схему, а такі нудні елементи, як знесення покинутих будівель, нікуди не зникли.

Попри ці несуттєві недоліки, доповнення After Dark суттєво збільшує ігрові можливості та приносить новий погляд на керування вашим містом. Сподіваюсь, у майбутньому невеличка команда розробників реалізує інші цікаві ідея, як от зміна пір року, нові спеціалізації і багато іншого. Але навіть зараз Cities: Skylines дарує відчуття справжньої містобудівної свободи та здатна перетворити десяток годин вашого життя на естетичне та інтелектуальне задоволення.

90

Чудово!

Вдалося

  • Вподобали Cities: Skylines;
  • Любите спостерігати за сходом сонця;
  • Не вичерпали свій творчий потенціал;
  • Готові з головою зануритись в ігровий процес.

Не вдалося

  • Не вподобали Cities: Skylines;
  • Не здатні творити;
  • Хочете, щоб в іграх вас водили за ручку.

Останні огляди

Низький старт. Огляд Destruction AllStars

55

Автор: Віталій Тарнавський

Destruction AllStars

Огляд коміксу «Музична скринька. Том 1. Ласкаво просимо в Пандорію»

Автор: Владислав Папідоха

Музична Скринька. Ласкаво просимо в Пандорію

Огляд ґеймерської софи Cougar RANGER

Автор: Зімін Антон

Огляд офіційного мерча Assassin’s Creed українського виробництва + РОЗІГРАШ

Автор: Зімін Антон

Assassin’s Creed | WP Merchandise

Таємниці північних загарбників: огляд артбука Assassin’s Creed Valhalla

Автор: Олег Куліков

Світ гри Assassin’s Creed Valhalla | артбук

Огляд ігрового ноутбука Acer Nitro 5 AN515-43 (NH.Q6ZEU.012)

Автор: Зімін Антон

Пиво, гроші та купа веселих гостей: огляд настільної гри «Таверни Тіфенталя»

Автор: PlayUA

Таверни Тіфенталя

Молода орлиця. Огляд фільму «Диво-жінка 1984»

Автор: Олег Куліков

Диво-жінка 1984 / WW84 (2020)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: