Огляд Cities: Skylines — Snowfall

Автор: Семен Брилінський

У кінці огляду After Dark, першого великого доповнення для Cities: Skylines, було зауважено, які ще ідеї можуть реалізувати розробники цього дивовижного містобудівного симулятора, і зміна пір року була серед них. На щастя, в Colossal Order сидять на диво спостережливі люди, які під кінець зими, коли на вулиці вже запахло весною, випустили доповнення Snowfall, яке пропонує повернутися у казкову атмосферу справжньої зими.

Одразу відзначу, що Snowfall не приносить повноцінного циклу змін пір року. Не сподівайтеся, що з настанням грудня в ігровому календарі ви побачите, як температура опускатиметься і почне падати перший сніг. Для цього ще зарано. Натомість доповнення додає в Cities: Skylines три зимові мапи, де земля вже вкрита снігом, а температура давно опустилась сильно нижче нуля.

Огляд Cities: Skylines — Snowfall

Разом з візуальним різноманіттям Snowfall приносить у гру зміни ігрових механік. Як і в реальному житті, сніг створює незручності для транспортних засобів, змушуючи гравців турбуватися про те, щоби по місту цілодобово і в достатній кількості курсували снігоочисні машини, які везуть сніг до снігозвалищ. Нова комунальна служба може спричинити затори, тож слід подумати і про те, щоби дороги мали достатню ширину і автомобілі громадян могли легко об’їжджати повільну снігоочисну техніку.

Ув інтерфейсі ігрового процесу з’явився градусник. А оскільки справжня зима передбачає серйозне зниження температури, найбільшою проблемою гравців стає забезпечення тепла в будівлях. Система опалення доповнює вже наявну механіку водопостачання, просто тепер труби слід провести до котельні чи теплової електростанції, а вже звідти по місту подаватиметься гаряча вода, яка й обігріватиме будівлі.

Взагалі опалення — вельми затратна річ, проте економити на ньому не варто, якщо ви, звісно, не хочете, щоби ваші жителі почали мерзнути і, як наслідок, хворіти та помирати.

Огляд Cities: Skylines — Snowfall

Ще одне масштабне нововведення — трамваї — стало новим інструментом, здатним підвищити ефективність дорожньо-транспортної системи міста. Схема планування руху трамваїв практично ідентична автобусній.

Ви будуєте трамвайні станції, створюєте дороги з трамвайними коліями і електричними кабелями та прокладаєте замкнутий маршрут. За ефективністютрамваї теж мало відрізняються від автобусів, проте гравцям, які люблять різноманіття і реалістичність, це нововведення припаде до смаку.

У складі Snowfall знайшлося місце і для безлічі приємних дрібниць, як-от тематичні будівлі: стадіони, ковзанки, засніжені парки та сауни. Усе для того, щоби ваші жителі почувалися якомога щасливішими.

Огляд Cities: Skylines — Snowfall

Разом з платним доповненням вийшло безкоштовне оновлення, доступне для всіх гравців. Воно додає суто візуальні ефекти дощу і туману, а також новий редактор тем, який значно збагатив свободу гравця, дозволивши створювати різні типи місцевості, в тому числі неадекватні. Не можу не згадати про нові твіти в запасі Чірпера, місцевого аналога Твіттера. Та що там казати, тепер його можна навіть переодягнути та отримати за це кілька дотепних ачівок.

Від дня релізу оригінальної Cities: Skylines минув рік, а гра продовжує розквітати. З кожним доповненням вона наближається до справжнього ідеалу в жанрі, і Snowfall цьому теж сприяє. Так, зима тут не ставить справжніх викликів для гравця, пристосованого до чіткого планування міста в Cities: Skylines. Так, Snowfall не відтворило всі наслідки зимової пори року для міста. Так, за кількістю нововведень Snowfall поступається попередньому доповненню After Dark. Але, трясця, коли ти бачиш, як починає падати перший сніг, тобі абсолютно не хочеться скиглити про тим, чого тут нема, адже те, що є — більш ніж достатньо, щоби вкотре залипнути і почати творити щось нове і незвичне. Зрештою, ми й досі бачимо лише вершечок айсберга можливостей, що можна реалізувати у Cities: Skylines.

85

Відмінно

Вдалося

  • Вподобали Cities: Skylines і доповнення After Dark;
  • Любите зимову атмосферу;
  • Досі не втратили бажання творити.

Не вдалося

  • Не вподобали Cities: Skylines і доповнення After Dark;
  • Ненависник зими.

Останні огляди

Огляд Predator Triton 500 SE (PT516-52s) — преміальний ігровий ноутбук 2022 року

Автор: PlayUA

predator triton 500se (4)

Огляд Acer Aspire 7 (A715-51G) — помічник в роботі та розвагах з Intel 12-покоління та NVIDIA RTX 3050 на борту

Автор: PlayUA

Acer Aspire 7

Місяць палкого ґрайнду. Огляд FIFA 23

75

Автор: Володимир Вітовський

FIFA 23

Майкл Маєрс уже не той. Огляд фільму «Гелловін. Кінець»

Автор: PlayUA

Гелловін. Кінець

Пророчі VR-жахи 30 років потому. Огляд фільму «Газонокосар»

Автор: Микола Єрьомін

The Lawnmower Man

Щорічна доза. Огляд кампанії Call of Duty: Modern Warfare II (2022)

Автор: Володимир Вітовський

Call of Duty: Modern Warfare II

ОРА-ОРА-ОРА-ОРА-ОРА! — Огляд JoJo’s Bizarre Adventure: All-Star Battle R

73

Автор: Лук'янчук Орест

Jojo

Культове поєднання — Огляд Cult of the Lamb

80

Автор: Владислав Папідоха

Cult of the Lamb

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: