Огляд Fallout Shelter

Автор: ALEGATOR Oleh

Напередодні виходу Fallout 4 хлопці із Bethesda розійшлися не на жарт. Справжнісінький Рip-boy для вашого телефона, колекційне видання із ядерною ракетою, копії гри за кришки від пляшок тощо. Це все дуже тішить фанатів серії, але не всі з них можуть дозволити собі витратити гроші на ці цяцьки. Тому Bethesda вирішила дати всім можливість збудувати свій власний Сховок у мобільній забавці Fallout Shelter. Давайте поглянемо на неї.

Хто не працює, той не живе

Щойно ви виберете номер свого Сховку (від 0 до 999) і переглянете коротке слайд-шоу-передмову, на екрані з’явиться відомий багатьом Vault Boy і почне вчити вас керувати підземним поселенням. Невдовзі з’являться перші жителі і вам необхідно буде відправити їх на добування ресурсів. І це логічно, адже де ще взяти необхідне, будучи ізольованим від навколишнього світу? До слова, ресурсів у грі три: електроенергія, вода і їжа. Від кількості ресурсів залежить настрій ваших жителів і кількість трупів у вашому Сховку. А продукти роботи людей (аж до запліднення і народження дітей) самі не збираються, потрібен контроль гравця. Плюс можуть статися набіги бандитів чи радіотарганів, тож треба буде оперативно кудись перекидати людей і давати їм зброю. Тому якщо у вас немає багато вільного часу — гра не зовсім для вас.

Вогонь, вода і мідні труби

В кожного вашого персонажа (навіть дітей) є певний набір характеристик — система SPECIAL, знайома нам за “крупнокаліберними” іграми серії. Всього характеристик 7, і кожна безпосередньо впливає на якості вашого підлеглого. Так, жителі із підвищеною кмітливістю найкраще готуватимуть їжу, тоді як більш сильні персонажі краще почуватимуться біля електрогенератора, а не на кухні. Таким чином грамотний гравець може досягти максимальної продуктивності і запобігти вимиранню свого Сховка, якщо правильно розмістить своїх підлеглих.

Звісно, характеристики можна поліпшувати. Для цього є спеціальні кімнати. Теоретично, так можна створити супермегакрутого жителя, що є трохи чітерно. Та Bethesda це передбачила, тож тренувальні кімнати коштують недешево, а саме тренування потребує чимало часу.

Кількість ліпше за якість

В грі, звісно, можна покращувати все. А в умовах нестачі робочих рук чи/і ресурсів ця функція стає доволі необхідною. Але покращення кімнат коштують немало, тож часто краще просто побудувати нову необхідну кімнату і перекинути туди жителів. Це і дешевше, і часто вигідніше. Проте що робити, якщо не вистачає робочих рук? У Fallout Shelter це не трагедія, адже завжди можна миттєво завершити виробництво. І за це навіть не треба платити. Не віриться, правда? Втім, така розкіш межує з небезпекою: пришвидшення збільшують ризик виникнення неприємних інцидентів у приміщенні, тож ви не зможете постійно користуватися цією функцією. Проте в екстренних ситуаціях пришвидшення незамінне.

Кохайтеся, дівчатоньки, та не з харизматичними

Розмноження — важлива складова гри. Адже якби населення Сховку не зростало, то він би довго не протягнув. У Fallout Shelter тему збільшення популяції обіграно доволі вдало. У кімнатах відпочинку персонажі різної статі можуть спілкуватися між собою, закохуватися і кохатися. Але й тут не все так просто. На імовірність того, що два жителя полюблять одне одного впливає їхня харизматичність. Якщо між характеристиками партнерів буде суттєва різниця — хтось когось відшиє.

Також нерідко трапляється так, що один і той же чоловік є батьком дітей від різних жінок. Іноді навіть доведеться спарювати дітей і їх батьків для росту населення. Ну а чого ви хотіли? Це суворі реалії життя в Сховку.

Ой, усі померли :(

Немає нічого дивного в тому, що, можливо, ви припуститеся якихось помилок під час розвитку Сховка, або й взагалі втратите всіх його жителів. Проте не варто сумувати, адже Fallout Shelter дає вам можливість загладити помилки минулого у нових Сховках. Одночасно гравець може мати 3 підземних поселення, що дає змогу паралельно використовувати різні стратегії, випробовувати різні напрямки розвитку і аналізувати власні помилки.

Зайду лише на 5 хвилин! Або 5 годин…

Одним із небагатьох недоліків гри є те, що, незважаючи на мобільність забавки, грати короткими сесіями в неї не вдасться. Постійно треба збирати ресурси, слідкувати за дослідниками у Пустці, тренувати і розмножувати жителів. Здається, ніби розробники забули, що роблять іграшку для смартфонів та планшетів, а не ПК. Тож люди із невеликою кількістю вільного часу не зможуть нормально грати в Fallout Shelter.


Fallout Shelter – доволі непогана, стильна, наповнена реалізмом та гумором трохи немобільна забавка, що припаде до душі і фанату серії, і тому, хто вперше про неї почув. Незважаючи на гору плюсів, гра має один суттєвий недолік: вона вимагає від гравця вагон часу. Тому якщо ви маєте його – можете сміливо завантажувати гру, а якщо ні, то ліпше пошукати іншу стратегію.

70

Варте уваги

Вдалося

  • любите Fallout
  • не любите Fallout
  • завжди хотіли мати своє підземне містечко.

Не вдалося

  • ненавидите стратегії
  • забуваєте годувати своїх домашніх улюбленців
  • зовсім не знаєте англійської

Жанри

Компанії

Платформи

Останні огляди

Огляд Predator Triton 500 SE (PT516-52s) — преміальний ігровий ноутбук 2022 року

Автор: PlayUA

predator triton 500se (4)

Огляд Acer Aspire 7 (A715-51G) — помічник в роботі та розвагах з Intel 12-покоління та NVIDIA RTX 3050 на борту

Автор: PlayUA

Acer Aspire 7

Місяць палкого ґрайнду. Огляд FIFA 23

75

Автор: Володимир Вітовський

FIFA 23

Майкл Маєрс уже не той. Огляд фільму «Гелловін. Кінець»

Автор: PlayUA

Гелловін. Кінець

Пророчі VR-жахи 30 років потому. Огляд фільму «Газонокосар»

Автор: Микола Єрьомін

The Lawnmower Man

Щорічна доза. Огляд кампанії Call of Duty: Modern Warfare II (2022)

Автор: Володимир Вітовський

Call of Duty: Modern Warfare II

ОРА-ОРА-ОРА-ОРА-ОРА! — Огляд JoJo’s Bizarre Adventure: All-Star Battle R

73

Автор: Лук'янчук Орест

Jojo

Культове поєднання — Огляд Cult of the Lamb

80

Автор: Владислав Папідоха

Cult of the Lamb

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: