Огляд FIFA 16

Автор: Андрiй Корзаченко

Перш ніж почати читати огляд, ввімкніть ось цей легендарний OST для атмосфери:

Caesars Palace – Jerk It Out (OST FIFA 2005)
Apollo 440 – Stop The Rock (OST FIFA 99)
Chumbawamba – Tubthumping (OST FIFA 98 Road to World Cup)
Fatboy Slim – The Rockafeller Skank (OST Fifa 99)
Lion Rock – Rude Boy Rock (OST FIFA 99)

„Ого, наче по тєлєку“ © Мій дід

Якщо ви покажете дівчині, діду, колектору тощо FIFA 15, а потім 16, наврядчи вони візуально відчують різницю. А вона там є. Невеличка. Таке собі точкове покращення. Режисура матчів стала цікавішою, операторські зйомки урізноманітнилися, трішки підкручене освітлення виглядає реалістичніше.

Огляд FIFA 16 | Review

Авжеж, мармизи футболістів підрихтували, татухи їм додали тощо. Але то таке, косметика. Як то кажуть, „дрібничка, а приємно“. А повтори взагалі доповнили цікавинкою. Тепер найцікавіші моменти після матчу вмикаються у режимі „прямого ефіру“ з коментаторами і вже потім у сповільненні з різних ракусрів. Важко пояснити, треба бачити, але це круто. Саме те що треба, щоби заютубити свою нарізку під музон. Але чому не можна зберігати повтори у самій грі??? КУРВА, ЦЕ БІСИТЬ! Шо за дискримінація?

Фанатів німецької Бундесліги потішили ліцензованим оформленням матчів (тв-попапс), як це було зроблено для британської прем’єр-ліги минулого року. Вболівальники трішки менш картонові, але перфоманси, які вони чудять, вражають. Усе, як у житті. Зникальний спрей є, але чомусь не в онлайні. Там і досі можна рухати стінку. Шкода, що фаєрів нема. А колись були. Хоча воно і правильно, бо не можна, але виглядало б епічніше. Та що казати, колись можна було і загилити супернику по ногах на віртуальному полі. Словом, візуально усе добре, як і було.

Коментатори балакають ще більше. Порівнюють ключових гравців перед матчем, обговорюють їх успіхи впродовж сезону, акцентують увагу на їх діях після тайму і таке інше. Звісно раджу грати із англійськими коментаторами, але російських не оминіть. То кльові чуваки. Дуже харизматичні коментатори. Просто пропишіть у Youtube „Черданцев лучшее“ і все зрозумієте. Цілі меми породили, коментуючи реальний футбол. Але от у FIFA 16 — зазнали фіаско. Ну дуже сумно вони коментують, як роботи. Наче розповідають багато цікавого про гравців, клуби, стадіони, але таааак монотонно… І це ж контракт на 5 років щонайменше, їх тепер будуть тільки доповнювати потроху щорічно, а от їхнього фірмового запалу не додадуть.

КУДИ ТИ, КУРВА, ПАСУЄШ????!!!

Так, цю фразу я прокричав не раз, доки не в’їхав у нову систему пасів та захисту, що раптово порозумнішав. Це мабуть найпомітніше ґеймплейне нововведення. Гравці стали частіше перехоплювати м’яч. Усюди! Бережіть нерви, якшо ще не грали, бо то буде термо-випробування для вашого стільця. Окрім перехоплень, захисники розумніше обирають розташування на полі, закривать ймовірні варіанти передань, страхують. А в боротьбі сам-на-сам взагалі, як звірі воюють. Коли ж вашого гравця завалюють на газон, то ґеймад вібрує — прикольно.

Огляд FIFA 16 | Review

Усе, швидкість більше не вирішує у FIFA, пофіксили. Якщо раніше береш КріРо чи Роббена, чи ще якогось бігунця і тупо біжиш та забиваєш, то для любителів такого легкого голу моє „ХА-ХА, ВИКУСІТЬ!“

Грати треба в пас. Більшість часу матчу проходить в центрі поля, як і в житті. Потрібно думати і намагатися проривати оборону, а вона, як я вже казав, порозумнішала. Обробка м’яча стала важчою, його фізика кращою. А тому гра стала повільнішою і ще більше схожою на телевізійну трансляцію.

Фінти, знаєте, ніхто не скасовував. Можна і ними нагнати жару. Але треба надроч… ну, ви зрозуміли. Нова фішка із безконтактним контролем м’яча якась… суперечлива. Ні, вона прикольна, виглядає круто і цьому є місце на полі, але у розпалі матчу ти думаєш про інше і забуваєш про цю фішку, хіба якщо суперник, ну, дуже слабкий, то можна і похизуватись. Цю ігроладану можливість поставили на кнопку, яка колись відповідала за точний контроль м’яча. Довго звикав. Приймаєш м’яч, натискаєш по старій пам’яті, щоб обробити круглого, а футболіст танцює і втрачає снаряд.

Голкіперам додали більше анімацій. І це не просто так анімації для ока, а саме покращення їх рухливості. Тупити вони не перстали, але помиляються менше. Начебто…

Натиском на правий стік вмикається так званий „тренер“. Це ігровий екран, що дає контекстні підказки про те, що вам слід робити: атакувати чи захищатися.

Футбол і дівчата не сумісні? Пфф…

Додали у FIFA жіночий футбол. Збірні країн, але не всі.

Огляд FIFA 16 | Review

Бігають повільніше, кричать, частіше помиляються. Нічого такого. Іншого слова не підбереш, просто прикольно. З хлопцями звести не можна, чекаємо на моди.

Поза грою

З режимами нічого неймовірного не сталося. У кар’єру додали передсезонное турне, на якому можна підзаробити грошви і звикнути до команди. Також ввели тренування гравців. Обираєш, що саме хочеш запомпувати і вперед. Тобто і сам тренуєшся у керуванні і гравця прокачуєш. Це як тренування навичок, яке з’являється перед офлайн-матчами, але у кар’єрі. Хоча я не граю у кар’єру ще з 14-ї FIFA. Ну не цікаво. Ставиш низьку складність — перемагаєш постійно, вищу — грати неможливо, Скайнет тебе принижує, бо знає все наперед і не помиляється.

Найпопулярніший режим Ultimate Team теж не обійшовся без обнови, а саме режимом Draft. Нам обіцяли, що це буде режим, у якому вам необхідно спершу обрати схему, а потім — гравців на кожну позицію. Вам випадають рандомно п’ять футболістів і з них вам потрібно когось виставити на позицію, враховучи три основні критерії FUT: національність, лігу, клуб. Все так і є. Але не забувайте, що FUT — один з найдонатніших режимів у іграх. Треба дуже ретельно обдумати свій склад. Граєте матчі на виліт. Якшо пролетіли то будьте ласкаві купити допуск до драфту за бабосики. 15 000 монет (300 FIFA Points), або одну фішку драфту (доступні в наборах FUT). Більше перемог — більша нагорода.

Ну, наче все. FIFA завжди була по-перше візуальним задоволенням для фанатів футболу, що і підносить її над прямим і єдиним конкурентом. І це нікуди не ділося, а як завжди тільки покращилося.

Бережіть себе, грайте у футбол!

84

Милота

Вдалося

  • Фанат серії
  • Вам подобається яскравий та видовищний футбол
  • Тільки починаєте знайомитись з футбольними симуляторами

Не вдалося

  • Принципово ЗА відстаючого конкурента

Останні огляди

Не хочу в Маямі, хочу в Галич. Огляд Need for Speed Heat

70

Автор: Володимир Вітовський

Need for Speed Heat

Рімейк з 1998. Огляд MediEvil

60

Автор: Віталій Тарнавський

Огляд фільму «Доктор Сон»

Автор: Олег Соколовський

Ретроспектива Resident Evil. Випуск 05: Resident Evil Code: Veronica (2000)

Автор: Андрій Нагорний

Resident Evil Code: Veronica (2000)

Огляд коміксу «Сага. Книга 1»

Автор: Владислав Папідоха

Saga

Огляд мультфільму «Дитя погоди»

Автор: Костянтин Микуленко

Дитя погоди / Weathering With You (2019)

Вуличне божевілля. Огляд FIFA 20

79

Автор: Володимир Вітовський

FIFA 20

Два роки потому. Огляд Destiny 2: Shadowkeep

Автор: Роман Береговий

Destiny 2: Shadowkeep