web analytics
FIFA 18

Огляд FIFA 18

Автор: Юра Лупул @linerhead

Що ж, розпочався сезон оновлення циферок у всіх спотривних симуляторах Electronic Arts. Всі давно звикли до цього явища, як і до того, що чекати чогось кардинально іншого, кращого, ніж минулорічна версія — не варто. Але ж хочеться, хочеться курва… В мої руки потрапила ПК-версія FIFA 18 і це найгірше, що може потрапити вам в руки після ПК-версії Metal Gear Solid 2. І справа не в грі як такій, а саме в ПК-різновиді цього продукту. До слова, мав я і нагоду декілька годин побігати в це ж добро і на PS4. Що і де не так, а що без змін — читайте нижче.

Алекс Хантер: Подорож продовжується

Перше, що нам пропонує FIFA 18 — продовжити кар’єру нашого минулорічного підопічного, Алекса Хантера. Якщо ви вже не пам’ятаєте, не грали в цей режим або взагалі не грали в FIFA 17, то нагадую, минулого року FIFA вперше за час свого існування збагатилася режимом кар’єри… чи то кампанії… чи то історії… Хай там як, нас знайомили з юним футбольним генієм на ім’я Сашко Мисливченко і пропонували провести його всіма колами дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Згодом, викладаючись на тренуваннях, ви могли потрапити до академії клубу англійської прем’єр-ліги. Клуб ви обирали самі, і, тренуючись вже там, основним завданням було справити враження на тренерів, пробиваючись від резерву до запасу, а від запасу до основи.

Історія ця супроводжувалась доволі непоганими кат-сценами, де розгорталась драма навколо самого Алекса, його найкращого друга, з яким він ганяв м’яч ще в дворі, а зараз конкурує у великому клубі, а також матері, батька, дідуся тощо. Всі вони, як годиться, просите ви того чи ні, дають свої поради щодо вашого майбутнього і намагаються наставити юне дарування на шлях футбольний. Сімейство, до речі, досвідчене в цій справі. Дідусь Алекса — легендарний в минулому гравець того ж клубу, а батько таким же перспективним хлопчаком зазнав травми і був змушений покінчити з футболом.

FIFA 18

Коли справа дійшла до підписання професійного контракту, я обрав Арсенал. Думав, що коли завоюю місце в основному складі, то буду вести діалоги з самим Арсеном Венгером, а в роздягальнях перекинусь парою жартів з Алексісом Санчесом чи Озілом, але тут у ЕА гроші закінчились. Всю кар’єру вас наставляє спортивний директор, а головний тренер тільки киває головою схвалюючи ваші дії. Головні футбольні зірки в будь-якому клубі, теж мовчать, замість них гра вводить двох-трьох вигаданих футболістів з якими ви і будуєте взаємини в команді. Проте це було настільки свіжим поглядом на звичну нам FIFA, що кожен ролик, сюжетний (не вірю, що кажу) поворот і вихід на поле були дійсно чимось захоплюючим.

У FIFA 18 ми маємо вже молоду зірку Алекса Хантера, за яким полюють всі гранди світового футболу, в ігровому твіттері майже півмільйона підписників, запити на трансфер так і сипляться агенту і все в житті прекрасно. Аж тут сценаристам стало якось не по собі від настільки ідеальної та банальної (як для героя гри) історії і вони вирішили “твістанути”. Вийшов такий абсурд, якого ви ніколи не побачите в реальному футболі, але молода зірка англійської прем’єр ліги, однієї з топових ліг світу, за сюжетом опиняється в MLS (провідна футбольна ліга США). Зазвичай в штати їдуть догравати після чудової кар’єри в Європі, заробити ще на пенсійку, купатися в славі, прикупити хатину десь в LA тощо. Такий шлях протоптав свого часу Девід Бекхем, але зробив він це не у 18, а в 30, коли виграв все в Європі. Тут же, після сміхотворного повороту, ми покидаємо “Арсенал” і опиняємось в “Лос-Анджелес Ґелексі”! Це ніби Кіліан Мбапе перейшов би з Монако не в ПСЖ, а поїхав у Катар, якщо ви розумієте про що я…

FIFA 18

Загалом, мені здалося, що рівень написання кампанії впав порівняно з FIFA 17, все надто натягнуто, діалогів менше, кат-сцен менше, а від того і емоцій менше, але історія рухається, подивимося, чим будуть тішити далі. Скоріш за все у FIFA 19 на Сашка чекає “Реал Мадрид”, на менше вже розкидатись нікуди, надто різко сценаристи привели гравця в топ-клуби.

FIFA Ultimate Same

Яким би вдалим чи навпаки не видався режим історії, він створений для нагромадження нової аудиторії. Залізо-бетонні фани купують FIFA щороку не заради вигаданих кар’єр, а часто рідко задля своїх власних. Режим FIFA Ultimate Team — головна страва кожного року. І запитайте мене, щось там кардинально змінилось? Відповідь давати не варто. Звісно ж, ЕА не буде ламати велосипед, який справно їде і приносить компанії під міль’ярд зелені щороку. Так, мікровкраплення нового є, але загалом це той же симулятор збору карток, формування команд, вибивання паків з цими ж картками і формування команд з новими картками. Непотрібні картки йдуть на трансферний ринок, приносять гроші на нові картки, а якщо не приносять, значить задонатимо і купимо ще паків з картками. Так система обертається, поки ви не зберете оптимальний склад чи два і не заспокоїтесь. Як би саркастично не звучали два останні речення, але цей процес дійсно продовжує доставляти і не дивно, що режим нерідко приносить більший прибуток, ніж фактично продані копії гри.

Нововведенням в цьогорічний FUT є міні-турнір Squad Battles (Битви Складів), аналогічний до щотижневої ліги, де вам потрібно 40 матчів боротися з суперниками в онлайні за якомога вищий ранг, що дає більші бонуси. Тільки в цьому режимі ви боретесь не з реальними суперниками в онлайні, а з їхніми складами, якими керує комп’ютер. Вам даватимуть по 4 склади на день і можливість вибити з них максимальну кількість очок. Кількість набраних у цих матчах очок залежатиме від рівня складності, який ви оберете на кожний конкретний матч. Непогана альтернатива для вибивання хорошого луту новачкам, яким ще зарано йти в онлайн до досвідчених гравців. Хвалю.

FIFA 18

З рештою режимів FUT нічого кардинально нового не відбулося, все на своїх місцях: сезони, щоденні/щотижневі завдання, драфт, кваліфікації на щотижневу лігу і сама ліга — все без змін, всі гвинтики на місці, зелень поставлена на потік.

Гаме плау

Провівши два десятки годин за FIFA 18, починаєш потроху розуміти її ґеймплейні відмінності від попередньої версії. На високих рівнях складності грається трішки легше, поки що, принаймні. Відбір м’яча став більш зрозумілим, з’явилася шкала сили відбору. Тобто коли ваш гравець ставить ногу чи корпус для відбору м’яча ви можете регулювати з яким завзяттям він це робитиме і балансувати на межі фолу. Гра вийшла тільки два тижні тому і ще дає змогу розгулятися, поки її поступово набивають патчами. Адже FIFA 17 під кінець свого життєвого циклу була так відшліфована патчами в грі оброни, що моментами здавалося пройти її неможливо. Це не залежало від крутості гравця, просто скриптованість оборони, дії футболістів без м’яча були надто ідеальними як для футболу.

Продовжуючи цю ж тему, скажу, що мені взагалі не подобається автоматизація дій гравців. До прикладу, ваш захисник може зробити автоматичний підкат в ситуації, коли м’яч котиться у ваші порожні ворота і вибити його. Ви скажете: “це ж добре!”. Так, але я хочу сам керувати діями своєї команди. Така ж ситуація буває і біля чужих воріт: штучний інтелект може сам забити гол в результаті якогось відскоку після удару підконтрольного вами гравця. Я розумію, що це хитка претензія, але мою думку, ви, надіюсь, зрозуміли.

FIFA 18

Побачимо, як змінюватиметься ігролад з апдейтами, але те, що є зараз, мені подобається набагато більше, ніж FIFA 17. На мій погляд, гра зараз дає більше простору для фантазії. А якщо ще й повідключати всю автоматизацію дій гравців і поставити всі параметри на “Вручну”, то можна взагалі побачити телевізійну картинку поводження команд, але це при умові, що і ваш суперник на “ручному”, адже в іншому випадку вам доведеться важко. Я б, до речі, погодився грати на повністю ручних параметрах в онлайні, якби це було дефолтним параметром для мережевих режимів. Креативу було би набагато більше, але для такого рівня гри над ФІФою треба сидіти кожного дня, замінити нею сім’ю і роботу. На це, як ви розумієте, ніхто, а ЕА в першу чергу, не піде.

Окремої згадки варта анімація. Попри всю круть анімації рухів корпуса, фінтів, фізичної моделі форми, яка веде себе відповідно до рухів тіла, зустрічаються випадки, коли анімація удару по м’ячу виглядає так, ніби гравець сам собі зламав коліно в трьох місцях, викрутив ногу на 360 градусів, але таки завдав удар. Нерідко під час святкування голів руки гравців ведуть себе дуже не природно, лікті викручуються в протилежний бік, або взагалі зникають частини тіла. Як ми розуміємо, безпосередньо на ґеймплей це не впливає, тому не критично, але працювати точно є над чим. Адже ютуб так і повнитиметься роликами, де воротарі цілуються з форвардами, або де нападники завдають ударів по воротах п’ятками, стоячи спиною до своїх воріт.

Шо там на ПеКа?

На ПК біда.

Зрозуміло, що для ЕА ПК — не першочергова платформа; всі адекватні ФІФери грають на PS4, але все ж. Якщо ви випускаєте гру і на “персоналки”, майте хоч трохи поваги до тутешніх гравців. Починаючи з самого лаунчера гри, який вмикається за власним бажанням, через що приходиться лізти в папку гри і запускати гру власноруч, закінчуюючи мережевим конектом, який здається тупо відсутній. Так, в режимі FUT ви ще можете знайти суперника, чекаючи відносно недовго, а от зіграти по мережі з другом… Тут ситуація 75/25 в перевагу, що не зіграєте. Гра просто не хоче підключати друзів в лоббі. Причина? Форуми ЕА рясніють запитаннями, в чому полягає проблема. Відповідь зазвичай “Залишатися на лінії”. Донедавна в грі взагалі був критичний баґ у режимі історії, який просто не дозволяв пройти її далі. Його не виправляли майже тиждень! А в деяких гравців він досі (!!!) присутній на різних стадіях кар’єри Алекса.

FIFA 18

Це вже не кажучи про те, що горезвісний Оріджин теж збоїть, як софтина стартаперів, і може просто не качати вам апдейти, а без них не запускати гри. Не кажучи про те, що гравці досі чекають на паки з гравцями, які їм обіцяли за замовлення FIFA 18. Не кажучи про те, що гра може не видати вам нагороди за завдання в режимі FUT і ще сотні тем з проблемами на тих же форумах ЕА.

Але, як ми всі звикли, такі проблеми виключно на ПК. Так, у консольних версій теж бувають недоліки, але як правило їх відсоток мізерний і правлять їх наче всім штатом відразу. Бабло ж згорить.

Мопед на ходу, за що взяв, за те і продаю

У підсумку я б сказав, що гра тягне радше на апґрейд FIFA 17, ніж на новий повноцінний продукт, проте так можна сказати багато про що. Переломним моментом свого часу був перехід на Frostbite, а зараз це все просто шліфування. Думаю таким чином ФІФУ поліруватимуть ще років 3, до моменту коли оцінки критично впадуть. Тоді слід чекати якихось напівкардинальних змін і нововведень. Гра наразі захоплює, як і кожна нова ФІФА. Нові склади, нові гравці, клуби, ще й кар’єри продовження, але чи втримає вона планку апдейтами — побачимо.

81

Відмінно

Вдалося

  • Освіжити ґеймплей
  • Режим "Squad Battles"

Не вдалося

  • ПК-версія
  • ПК-версія
  • ПК-версія
  • ПК-версія
TMNT Donatello

Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA

На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Породжена бажанням. Огляд ремейку Silent Hill 2

88

Автор: Володимир Вітовський

silent hill 2 remake keyart

Ану посунься, Civilization. Огляд Ara: History Untold

72

Автор: BenderUA

Ara: History Untold

Команда PlayUA перемогла у командному заліку KMAMK GT3 Sprint Championship 2024. Огляд фінального етапу

Автор: Андрій Присяжний

x3

IMAX 3D вдома? — Огляд ноутбука Aspire 3D 15 SpatialLabs Edition

Автор: Володимир Бортюк

a15 3d body2

Вологий сон фаната PlayStation. Огляд ASTRO BOT

85

Автор: Володимир Вітовський

astro bot

Ахіллесова п’ята Sony. Огляд Concord

59

Автор: Володимир Вітовський

concord review site

Огляд Star Wars Outlaws (доповнюється)

Автор: Владислав Папідоха

Star Wars: Outlaws

Витвір мистецтва, а не клавіатура — Огляд ексклюзивної HyperX Alloy Rise 75

Автор: Володимир Бортюк

hxar75 cover edit