30 шалених бажань

Огляд фільму «30 шалених бажань»

Автор: Владислав Папідоха @vpapidokha

Натрапити на свіжу ідею в творіннях сучасного кінематографу важко. За його понад столітню історію люди встигли перепробувати цілу купу концепцій і виділити серед них ті, що найкраще спрацьовують з середньостатистичним глядачем. Ми уже сотні разів бачили історії про довгу поїздку двох абсолютно різних людей на одній машині, дорослішання юної особи і проблеми, що цей процес супроводжують, тощо. Але й такі фільми часом беруть високі нагороди та отримують визнання, можна згадати нещодавню «Зелену книгу». Давно знайомі сюжетні ходи можна подати по-новому, зробити їх кращими, ніж коли-небудь та надовго залишитися у пам’яті глядачів.

Фільм «30 шалених бажань» розповідає нам історію хлопчини, що в одну мить познайомився з хворою на рак юною дівчиною Скай, яка немає шансів вилікуватися. І от чи відрізняється він від інших фільмів такого типу, ми й спробуємо зараз розібратися.

Добре знана суміш, що смакує незвично

Сценарій фільму «30 шалених бажань» — це дуже якісна сльозовижималка. У ньому є все: підліткові проблеми головної героїні Скай, що підсилюються через її невиліковну хворобу, невпевнений у собі юнак з власним оберемком психологічних проблем та по-ангельськи світла стюардеса, яку він покохав і пов’язана з цим любовна лінія. З перших хвилин ти розумієш, що все це сплетуть у закручений клубок і будуть неспішно розплутувати аж до фіналу. Та й сюжетна лінія кожного з головних героїв у загальних рисах теж відома заздалегідь, хай і без деталей. Однак саме у них і ховається найцікавіше.

Трейлер [UA]

30 шалених бажань

Уся магія фільму полягає у дуеті головних героїв — Кевіні та Скай, і хімії, що відбувається між ними. У кожного з них дуже багато особистісних проблем, що спровоковані страшними подіями дитинства, хворобою чи навіть тим, що однолітки не сприймали їх. Проте саме завдяки співпраці вони знаходять їх рішення та стають кращими. Сценаристи вправно показують нам ріст головних героїв, вони зі знанням підсовують нові уривки інформації у ті моменти, коли це необхідно для підтримки сюжетної лінії. Завдяки цьому фільм не просідає, його перегляд проходить на одному подиху і ви співпереживаєте цим людям так, мовби вони ваші друзі. І ось це зроблено настільки круто, що «30 шалених бажань» справді вирізняється на фоні побратимів по жанру. І це несподівано.

А ще у фільмі багато хорошого гумору. Коли я вперше побачив на екрані Кена Джонга (персонажа з мему про крихітний текст), то я дуже здивувався, бо не очікував достатньої кількості гумору для присутності комедійного актора у касті. Однак він відмінно вписується в картину і чудово розбавляє драму, завдяки чому фільм сприймається легко і не переходить у сірі тони.

Сприяє усьому вищесказаному і відмінна гра акторів. Усі вони добре впоралися зі своїми ролями, проте особливо хочеться відзначити Мейсі Вільямс, яка надзвичайно круто зіграла Скай. У її виконанні героїня закохувала у себе з перших сцен, завдяки своїй вибуховій манері спілкування, нестримним емоціям та незвичним підморгуванням.

Часом, навіть, я боюся спойлерів

«30 шалених бажань» це той випадок, коли про фільм хочеться розповісти всім, але ти боїшся бовкнути зайвого. Тому що усі події у фільмі: розвиток головних та другорядних героїв, розкриття їхніх передісторій та, навіть, жарти, — на своїх місцях. Тому що цю історію слід відчути, а не послухати одним вухом з вуст приятеля. І зайві спойлери можуть зламати порядок сприйняття, зруйнувавши у такий спосіб враження від картини.

Я рекомендую вам сходити на фільм «30 шалених бажань» зі своїми рідними або коханими. Незважаючи на всі заспівані в цьому тексті дифірамби, це не шедевр. Проте я думаю, що уже за рік-два ви побачите його у різноманітних підбірках від іменитих видань, що пропонуватимуть глянути життєстверджуюче кіно. Це дуже добрий та щирий фільм, що змушує задуматися. Та поплакати, без цього теж не обійдеться. А усе це вряди-годи корисно.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Це ж було вже! Огляд Senua’s Saga: Hellblade 2

73

Автор: Владислав Папідоха

Senua's Saga: Hellblade 2

Магія у коробці — Огляд настілки «Хижі світи»

Автор: Малютенко Михайло

Хижі Світи

Армію тримає економіка — Враження від Manor Lords

Автор: Олег Куліков

manor lords

Assassin’s Creed маминої подруги — Огляд Rise of the Ronin

85

Автор: Владислав Папідоха

Rise of the Ronin

AirPods Max для ґеймерів — Огляд навушників Hator Phoenix Wireless

Автор: Володимир Бортюк

hator phoenix review site v02

Якої сили подачу ви здатні прийняти? Огляд фільму «Суперники»

Автор: Андрій Присяжний

Суперники

Лише сідницями ситий не будеш. Огляд Stellar Blade

78

Автор: Володимир Вітовський

stellar blade cover

Затягне і не відпустить — Огляд Balatro

90

Автор: Барлет Ярослав

balatro