Огляд фільму «Люди Ікс: Апокаліпсис»

Автор: Олександр Шевченко

Оригінальна трилогія «Зоряних Воєн», фільми Сема Реймі про Людину-павука, нові три стрічки про мутантів серед нас. Знаєте, що між ними спільного? Третя частина – найслабша з усіх.

Ми у небезпеці, він ввімкнув телевізор

Минуло купа років після подій «Днів Минулого Майбутнього». Тепер мутантів визнали серед простих смертних, правда це лише формальність. Таємно вони стають жертвами нападів, рабами та бійцями заради веселощів. Але ж за вами вже не бігають роботи. Які проблеми?

У світі настав спокій. Чарльз змирився з роллю наставника мутантів та люб’язно пропонує їм прихисток. Ерік зажив буденним життям у Польщі. Втім, Містік не заспокоїло це примарне перемир’я. До всього, вона стала новим символом свободи (після пострілу в Магнето навпроти Капітолія) і визволителем ближнього свого від роду людського.

Огляд фільму Люди Ікс: Апокаліпсис | Обзор

Та у світі коміксів не буває поняття ‘’все добре’’. Насувається Апокаліпсис. Випадково був пробуджений Ен Саба Нур – перший з мутантів, що еквівалентний Богу. Глянувши дві хвилини кабельне, він вирішує знищити світ.

Він взяв це з Біблії, чи Біблія взяла у нього?

Скажу чесно і відверто – сюжет «Люди Ікс : Апокаліпсис» ледь дихає. Якщо коротко, то ситуація схожа з сьомим епізодом «Зоряних війн»: все, що ви бачите зараз, вже було показано до цього. Браян Сінґер намагався розважити глядача як міг, та його ідеї були, м’яко кажучи, сумнівні. Через подорожі в часі Росомахи, події всього всесвіту почали розгортатись інакше. Саме тому сценаристам прийшло в голову зробити нарізку з попередніх фільмів франшизи. Ви побачите знамениту базу з «Люди Ікс 2», трасформацію Логана як в «Люди Ікс: Початок. Росомаха», певний самоповтор попередньої частини (зізнайтесь, ви сумували за П’єтро) , та і сам сюжет підозріло нагадує «Люди Ікс : Остання Битва». Серйозно, автори навіть тонко натякають, що наступна частина зачепить арку «Темного Фенікса».

Як на мене, історія по-справжньому млява. Автори спробували цим фільмом стандартизувати пожмаканий «Всесвіт Людей Ікс», але це була найбільша помилка. Вас наче запросили до бабусі з дідусем на Новий Рік, і ви маєте вдати здивування та захоплення від банального светра у величезній коробці – ось мої враження про сюжет. Занадто багато взяли на себе сценаристи, надто багато старалися вмістити в собі, що і вилізло їм боком. Навіть в «Дедпулі» існування Людей Ікс виглядало просто й органічно. А тут тримайте купу непотрібних персонажів, які з’являються і зникають, занадто багато гучних фраз з вуст головного лиходія і ‘’неочікуваних’’ поворотів сюжету (ви бачили трейлери? Тоді зібрати до купи історію під час перегляду не представляє складності). Часом кількість самоповторів (якщо не сказати самоплагіату)  доводить до сказу.

Огляд фільму Люди Ікс: Апокаліпсис | Обзор

Серйозно, ви вкотре вбиваєте близьких для Магнето людей, а потім він знову добрішає? Або те, що Професор здогадався тренувати своїх учнів лише після кількох війн, величезної кількості гонитв за мутантами та знищенням світу Вартовими? А Лоґан знову нічого не пам’ятає. Невже не було б цікаво, якби Росомаха впізнав Джин Ґрей, яку кохав і вбив? Чому я думаю за вас, Браяне Сінґере? Де оригінальність, може свіжі ідеї?

Окремого букання заслуговує головний злодій. Господи, скільки трансформацій він зазнав, скільки здібностей в себе взяв, але думати так і не навчився. Його колись зрадили свої ж піддані, і що ви думаєте, він змінив стратегію? Дзуськи. Знову Апокаліпсис збирає дрім-тім, яка виступить проти нього. Але ж є ‘’Чотири вершники Апокаліпсису’’. Біблія, канон, тому подібне.

Сумно дивитися на його ідею. Він прагне знищити слабких, аби сильні повстали. Тільки от такими методами навіть його вершникам недовго лишиться до скону. Неприємно дивує ‘’різнобарвність’’ його думок. Судіть самі, більшість його реплік зводиться до ‘’ми знищимо Землю’’, ‘’ми побудуємо кращий світ’’ тощо.

Огляд фільму Люди Ікс: Апокаліпсис | Обзор

Гляньте на мотивацію: вбити все живе, бо … далі думайте самі. Для мене Апокаліпсис залишився абсолютно непомітним, адже він наче бліда копія Ультрона, тільки витвір Старка гарно думає, жартує і ненавидить своїх суперників. Найдревнішому з мутантів не притаманна жодна з цих рис. Він, як качок-задира – один він розмаже усіх, але використовувати свої сили раціонально так і не навчився. Ен Саба Нур вирішив переселитись в тіло Чарльза, щоб оволодіти його силою. Дійсно, йому потрібна світла голова.

Люди Ікс

Що потішило, так це актори. Найкраще впорався, хто б сумнівався, Майкл Фассбендер. Його гра дійсно прекрасна і воістину передає біль та страждання Маґнето. Джеймс МакЕвой приємно вразив своєю зачіскою та міцно ввійшов в образ. Еван Пітерс – відкриття для Людей Ікс (про це згодом), а Лоуренс як завжди переграє. Оскар Айзек непогано впорався з образом, лише грати настільки талановитому акторові тут майже нічого. Серед новачків варто відзначити Сансу Ґрей  у ролі Джин Старк, яка органічно влилась у всесвіт Людей Ікс.

Решту касту можна забути, або неможливо згадати.

Sweet Dreams

А тепер про найкраще за весь фільм. Ні для кого не секрет, що це Ртуть. При кожній своїй появі він, м’яко кажучи, божить. Його бенефіс – це найкращі хвилини супергеройського кіно взагалі! Заради його пробіжки по школі на цей фільм варто було сходити до кінотеатру тричі. Настільки це було офігено, весело, креативно. Кожна його поява бадьорить, неначе Red Bull. Фільм навіть стає цікавим та захоплює. Чого варті лише його веселощі з Апокаліпсисом (було б веселіше, якби на цьому фільм скінчився).

Огляд фільму Люди Ікс: Апокаліпсис | Обзор

А пісню Sweet Dreams я завантажив у плеєр. Воно того варте.

Це вісімдесяті, крихітко!

Щодо технічної складової, то тут все гарно, тільки видатного нічого нема. Спецефекти на висоті, правда, крім уповільнення часу, це лише стандартний набір для такого фільму. Музика бліда – я не пам’ятаю жодної композиції з цього фільму (Sweet Dreams не рахується), хоч Is she with you з БпС досі грає в моїй голові. Костюми виглядають цікаво : звичайне вбрання детально стилізовано під вісімдесяті, а костюми Людей Ікс викликають дивування. Вони занадто канонічні. В цьому нема нічого поганого, тільки от Супермен зміг одягти спіднє під штани, і всі живі. Дизайн демонструє, що творці застрягли в минулій ері, буцімто глядачі знову живуть в середині дев’яностих .

Власне, це можна сказати про фільм: автори перестали йти в ногу з часом, і ми повертаємось до епохи відеокасет, у часи наївних сюжетів чи стилю восьмидесятих.

У цей час Marvel влаштовує «Громадянську Війну» (огляд), DC вбиває нового Бога (огляд) та виводить поганців на самогубство. А Люди Ікс так і не можуть наздогнати ні перших, ні других. Ось це й усе …

69

Задовільно

Вдалося

  • вірний фанат Людей Ікс;
  • скучили за Ртуттю;
  • хочете щось глянути на вечір;
  • здатні текти від Г’ю Джекмена без сорочки;

Не вдалося

  • чекали на шедевр;
  • фанат Дедпула;
  • не здатні текти від Г’ю Джекмена без сорочки;
BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Затягне і не відпустить — Огляд Balatro

90

Автор: Барлет Ярослав

balatro

Огляд Pepper Grinder

77

Автор: Барлет Ярослав

pepper grinder

ЗАМІНИВ МЕНІ ПК — Огляд ноутбука Acer Predator Helios 16 (PH16-71)

Автор: Володимир Бортюк

predator helios 16 review site a 01

Справжнє виживання — Огляд настілки Resident Evil 3: The Board Game

Автор: Владислав Папідоха

Resident Evil 3: The Board Game PlayUA

Шедевр в жанрі контролю територій — Огляд настілки «Ель Гранде»

Автор: Малютенко Михайло

Ель Гранде

Огляд Alone in the Dark (2024)

74

Автор: Владислав Папідоха

Alone in the Dark (2024)

Огляд фільму «Дюна. Частина 2»

Автор: Владислав Папідоха

Дюна. Частина 2 / Dune: Part Two

Справа життя і смерті. Огляд Banishers: Ghosts of New Eden

73

Автор: Володимир Вітовський

Banishers: Ghosts of New Eden