web analytics
Місія неможлива: Фолаут / Mission: Impossible - Fallout (2018)

Огляд фільму «Місія неможлива: Фолаут»

Автор: Євгеній Загороднюк

Цього літа ми вже маємо принаймні одну хорошу авантюрну комедію (маю на увазі «Вісім подруг Оушен»). Отже, черга за гучними блокбастерами. У 2018-ому з ними ніякого дефіциту немає. Відгули як хороші («Месники: Війна нескінченності») так і вельми погані («Чорна пантера», «Першому гравцю приготуватися»). Проте не вистачає чогось справді сильного, продуманого, динамічного, що надихає… Можливо шпигунського бойовика зі стріхозривальним екшеном та послідовним сюжетом, з високим градусом драми й внаслідок цього похмурим стилем. Ніколи не думав, що коли-небудь напишу таке, але на сьогодні саме таким фільмом є «Місія нездійсненна: Фолаут»!

Я гадаю, що всі знають, що таке «Місія нездійсненна» і з чим її їдять. Але на той випадок, якщо цей текст читає хтось зі склерозом і в танку, я коротко нагадаю. «Місія нездійсненна» — це серія шпигунських фільмів про однойменний загін, котрі засновані на старому ТВ-шоу. В стрічках, як правило, головним героєм є спецагент Ітан Хант, якого ось вже 22 роки грає головний саєнтолог Голлівуду — Том Круз. Але цю франшизу ніяк не можна назвати вторинною стосовно інших подібних серій як Бондіана чи фільми про Борна. Тоді як Бонд міняє свої методи подачі історії раз у 20-30 років, то Місія змінює їх кожен наступний фільм. Раз у раз численним творцям зі змінним успіхом вдається і зберігати особливості франшизи, і привносити дуже багато нового. Такого підходу ви більше ніде не знайдете. Однак з виходом «Нації ізгоїв» з’явилися побоювання щодо подальшої долі Місії в кіно. Занадто вже цей фільм був схожий на буквально всі минулі частини, а особливо на «Протокол Фантом».

Трейлер [UA]

Місія неможлива: Фолаут / Mission: Impossible - Fallout (2018)

Прогресу стилю та способів розповісти історію майже не було, але сталося найгірше — сама історія втратила будь-яку вагу. Сюжет про агента, що намагається відновити справедливість після того як його зрадила Батьківщина — остаточно перестав працювати. А провалилось все через елементарну річ: головний герой проходив через такі випробування не однократно. У його історії не відбувається нічого несподіваного, крім нових гаджетів, нових спільників та нових планів проникнення в захищені будівлі. Тому якщо для нього події перестають бути важливими, то і для нас вони втрачають цінність також. Саме тому 5-та частина Місії є найнуднішою в серії. Проте, раптово, вихід на широкі екрани 6-ої версії змінює ситуацію кардинально.

Чи є «Фолаут» найкращою Місією нездійсненною? Ні, але її варто поставити в ряд з першою частиною 96-го року та третьою, тобто поряд з найкращими. Гравцем вищої ліги його робить в першу чергу продумана історія, що за визначенням є найважливішою складовою будь-якого фільму. Нарешті для Ітана приготували важкі перешкоди по дорозі до цілі. Доля (читай – сценаристи) підкидують головному герою моральні задачки, в яких різниця між життям і смертю в одному рішенні. Ледь не кожен епізод фільму перевіряє переконання Ітана на міцність: від купівлі ядерних зарядів до «звільнення» заручника. Кожен крок персонажів має наслідки: зазвичай не з приємних, а іноді навіть жахливі. Внаслідок цього герой балансує між тим, щоб бути ефективним професіоналом і порядною людиною. Здавалося б проста дилема і кліше, але дає неймовірний живчик стрічці, який ідеально її доповнює.

У свою чергу з карколомним екшеном все, як і заведено в останніх ітераціях, бездоганно. Доза запаморочливих трюків, напружених погонь, перестрілок і боїв з ворогами в рукопашну — грамотно збільшена. Том Круз знову перевершив самого себе (сама сцена зі стрибком з літака чого варта!). От правда проникнень на секретні бази не завезли, але і без них є чим вражатися. Тим більше тут плетуться хитрі шпигунські інтриги, які роблять сюжет ще гострішим.

Кілька слів щодо зовнішнього вигляду стрічки. Похмурість і драматичність історії підкреслюються відповідною картинкою. Приглушені кольори, холодні бліки, високий контраст та переважна напівтемрява в кадрі, — налаштовують на потрібний лад. Хоча є кілька сумнівних стилістичних рішень, як от всі дійові особи (крім однієї) одягнені в костюми відтінків сірого й коричневого та чорний верхній одяг. Дійшло навіть до того, що один із колег Ханта надягає свого фірмового плетеного капелюха разом з ЧОРНОЮ ШКІРЯНОЮ КУРТКОЮ! Виглядає не круто, а просто смішно.

А крім того серйозному тону відповідає саундтрек. І не аби кого, а британського композитора Лорна Белфа. Якщо вам не знайоме це ім’я, то музика в таких фільмах як «Код да Вінчі», «Ангели і демони», «Темний лицар», «Пірати Карибського моря: Скриня мерця», «Початок» та «Дюнкерк» частково його робота. А ґеймери можуть згадати вклад Белфа до саундтреків Crysis 2, Assassin`s Creed: Revelations, Assassin`s Creed III та Call of Duty: Modern Warfare 2.  І цього разу в ролі керівного композитора (хоча виступає він у ній вкрай нечасто) він не підвів. Електронні урбаністичні партії вміло змішуються з оркестром та бонго. А бонго, як відомо, є візитівкою головної музичної теми Місії. Проте є одне «але»: для тих, хто звик до абсолютної легкості музики в серії, напруга, яку підтримує композитор, може викликати відчутний дискомфорт. Хоча і виконано все на якісному рівні. Проте глядачам, що звикли до такого, можна нічого не боятися.

Дарма що цього разу Місія нездійсненна загралася у фестиваль серйозності, про гумор у стрічці ніхто не забув. Дещо спантеличує той факт, що гумору тут майже стільки ж скільки в найлегковажніших частинах серії, де з генеральськими вусами й лампасами проникають в Кремль і натискають кнопку деактивації: в особливо напружений момент та з пафосною фразою на вустах. І так, гумор тут переважно вдалий і красиво відтіняє драматичні епізоди, вливаючись у них. Я помітив лише один недоречний жарт за весь фільм – вчіться, Marvel! Тому зависокого градуса похмурості не чекайте.

Отож що хочеться підсумувати після перегляду «Місія неможлива: Фолаут». На цей фільм не можна так просто йти… На нього треба бігти! Бігти всім фанатам Місії та тим, кому сподобалися такі фільми як: «Координати «Скайфолл», «Королівське казино», та «Ідентифікація Борна». Шоста частина цього довготривалого серіалу однозначно поки найзнаковіший блокбастер літа 2018-го та й року взагалі. Плюс, напевне, ще й найкращий шпигунський бойовик за останні чотири роки, з часу виходу «Кінґсман: Секретна служба». Тому летіть на найближчий сеанс у вашому місті, як лелека у вирій, і буде вам щастя!

89

Відмінно

Вдалося

  • Здоровий шлях головного героя по історії
  • Круті шпигунські інтриги
  • Захопливий екшен
  • Стиль, що заворожує
  • Якісний гумор
  • Непогана гра акторів

Не вдалося

  • Перегини зі стилем
  • Один жарт
TMNT Donatello

Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA

На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Не купуй новий монітор поки не подивишся це відео — Огляд монітора Prologix GM2424HD

Автор: Володимир Бортюк

prologix gm2424hd ty 01

Пекло, у яке хочеш повертатися. Огляд KILL KNIGHT

83

Автор: Барлет Ярослав

kill kight

Сильніший за власне розбите серце. Огляд фільмів «Джокер» і «Джокер: Божевілля на двох»

Автор: Микола Єрьомін

Джокер: Безумство на двох

Стильна ультратонка бездротова механіка — Огляд Logitech G915 X LIGHTSPEED

Автор: Володимир Бортюк

logitech g915x review yt 01

Породжена бажанням. Огляд ремейку Silent Hill 2

88

Автор: Володимир Вітовський

silent hill 2 remake keyart

Ану посунься, Civilization. Огляд Ara: History Untold

72

Автор: BenderUA

Ara: History Untold

Команда PlayUA перемогла у командному заліку KMAMK GT3 Sprint Championship 2024. Огляд фінального етапу

Автор: Андрій Присяжний

x3

IMAX 3D вдома? — Огляд ноутбука Aspire 3D 15 SpatialLabs Edition

Автор: Володимир Бортюк

a15 3d body2