Огляд фільму «Мисливці на привидів»

Автор: Володимир Вітовський @vovatool

Більш ніж тридцять років пройшло з тих часів, коли людство вперше познайомилося з «Мисливцями на привидів». Тепер же ж Columbia Pictures вирішила переосмислити оригінальний фільм 1984-го року, який тоді став своєрідним відкриттям для глядачів. То як адаптувати стрічку для нинішнього покоління, не зіпсувавши враження відданим фанатам? Можна стверджувати, що новий фільм про ловців примар не дає відповіді на це запитання.

Старе кіно по-новому

Режисером і одним із авторів сценарію «Мисливців на привидів» став Пол Фіґ, який  клопотався над багатьма комедіями, останньою з яких є «Шпигунка». Подібні фільми слугують для одноразової розваги глядача, а не створення культової серії стрічок. Тому за долю приборкувачів примар можна було хвилюватися ще на початку зйомок. Доповнює загальну картину те, що основним сценаристом стрічки виступила Кеті Діпполд, яка уже працювала з Полом Фіґом над комедією «Озброєні та небезпечні». «Мисливців на привидів» вона також наповнила величезною дозою фемінізму. Хоча перезапуск нібито базується на вдалих ідеях оригіналу, важко сказати, що нові сценаристи впоралися зі своїм завданням. Найгірше те, що до стрічки причетний Айван Райтман – режисер і продюсер перших двох фільмів про ловців привидів.

ghostbusters-wallpaper-movie-2016

Варто нагадувати про те, що всі головні персонажі жінки? Стать немає значення, але між чоловічою та жіночою подачею жартів є суттєва відмінність. Ні, сексизму в цих словах немає! Потрібно розуміти, що просто взяти чотирьох акторів комічного жанру і зняти наново класичний фільм – це схема, яка уже давно не працює.  Глядачі бачили подібне у «Мисливцях на привидів 2», який пародіював першу частину, а не продовжував цікаву історію. У перезапуску нам, по суті, пропонують те ж саме. Невдале копіювання класичних прийомів, яке називають «запозиченням вдалих ідей оригіналу», прирікає фільм на майбутній провал.

Давайте… Посміємося?

У наш час чого тільки не побачиш у трейлерах… Іноді можна за 2-3 хвилини повністю переглянути сюжет стрічки. З «Мисливцями на привидів» сталося щось подібне. Подивившись декілька трейлерів фільму, ви знатимете про більшість сюжетних поворотів. Завдяки цьому під час перегляду неодноразово виникає відчуття дежавю. Дуже часто ті ж трейлери наповнюють вдалими жартами майбутнього фільму. Але невже хтось надірвав пузо, дивлячись промо-ролики нових «Мисливців на привидів»? Розсмішити глядача декількома вдалими жартами – це звична практика, щоб заманити глядачів до кінотеатрів. Втім, навіть із цим завданням творці фільму не впоралися.

ghostbusters-2016-movie-members-picture

Ще до показу на широких екранах, фанатів звинувачували у сексизмі щодо героїнь, хоча сценаристи і самі використовують дурнуваті радикально феміністичні жарти у фільмі. Кінцівка фінальної битви навіть показує певну ненависть до чоловіків. Персонаж Кріса Гемсворта – це взагалі представник тупоголової частини людства. Невже показати «рівність» статей неможливо без приниження однієї зі сторін?

Спецефекти хоч і зроблені добре, але іноді здається, що навколо забагато туману. Наче редактори відео вирішили довго не думати та прикрити таким чином всі недоліки анімованих персонажів та навколишнього середовища. Від боїв у фільмі, а точніше від їх постановки, не варто багато очікувати. Навіть сцена під час рок-концерту не викликає якихось неймовірних емоцій. У арсеналі мисливців на привидів побільшало зброї, що трохи додає ефектності фільму. Для нового покоління – нові прибамбаси.

Сюжет… Ображений на весь світ антагоніст виглядає настільки примітивно, що примітивнішими за нього є лише його мотиви. Доповнюють загальний абсурд уривки з біганиною героїнь. Сцена, де борці з примарами намагаються наздогнати привида у вузькому коридорі, при цьому стріляючи зі зброї, виглядає просто безглуздо. Хочеться викрикнути: «Не схрещуйте промені!» Це ж перше, що повинні пам’ятати мисливці на привидів. Намагаючись додати фільму комічності, героїнь змусили поводитися наче дітей. Дивні кривляння та дії персонажів ніяк не можна назвати чимось смішним. Складається враження, що актори іноді навмисне переграють.

The Ghostbusters Abby (Melissa McCarthy), Holtzmann (Kate McKinnon), Erin (Kristen Wiig) and Patty (Leslie Jones) inside the Mercado Hotel Lobby in Columbia Pictures' GHOSTBUSTERS.

Тішить поява у фільмі акторів оригінальної дилогії. Бачити їх приємно, як і знаменитий штаб мисливців, котрий у фільмі показано лише двічі. Серед напливу примар приємні емоції викликає і Лизун, який також є лише об’єктом для ностальгії, а не повноцінним членом команди. Декілька цікавих кадрів впізнає кожен кіноман. Сцена з обертанням голови (аналогічна сцені з фільму «Екзорцист») є найвиразнішою у цьому плані. Втім, навіть її глядач мав змогу побачити у трейлері.

То «кому ви зателефонуєте»?

Якщо у вас є номер Айвана Райтмана, тоді можна подзвонити йому та запитати: «Навіщо?» Айвану потрібно було накивати п’ятами ще під час зйомок фільму, коли запахло смаженим. Бідолаха Гарольд Ремі, мабуть, уже перевищив швидкість міксера, обертаючись в гробі від подібної адаптації його творіння на широких екранах.

Нові «Мисливці на привидів» – посередня комедія з присмаком ненависті до чоловічого роду. Мабуть, такого повороту подій не очікував жоден фанат оригінальних частин. Є в цьому щось іронічне, але навіть воно викликає приємніші емоції, аніж більшість жартів у фільмі. Можна лише сподіватися, що ми колись побачимо гідне продовження потенційно успішного франчайзу, але уже з хорошим сюжетом, набором акторів та без приниження якоїсь із людських статей.

[youtube id=”Ku2iW5wle7E”]

49

Журбинка

Вдалося

  • повернути до життя мисливців на привидів;
  • показати фемінізм у стрічці «без сексизму»;
  • піу-піу, бабах!

Не вдалося

  • передати харизму акторів оригінальної стрічки;
  • жартувати;
  • довершити сюжет.
BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Огляд фільму «Дюна. Частина 2»

Автор: Владислав Папідоха

Дюна. Частина 2 / Dune: Part Two

Справа життя і смерті. Огляд Banishers: Ghosts of New Eden

73

Автор: Володимир Вітовський

Banishers: Ghosts of New Eden

Вдала історія з елементами ігросервісу — Огляд Suicide Squad: Kill the Justice League

64

Автор: Владислав Папідоха

suicide squad: kill the justice league

Найгірше, що сталося з Людиною-павуком. Огляд фільму «Мадам Павутина»

Автор: Андрій Присяжний

madam webb

Зразковий патіґейм — Огляд настілки «Топ 10»

Автор: Малютенко Михайло

Топ 10

Дистильована ностальгія. Ретроспектива DuckTales: Remastered

Автор: Андрій Нагорний

DuckTales: Remastered

Універсальний інструмент — Огляд монітора Acer Nitro XV272UV (UM.HX2EE.V23)

Автор: Володимир Бортюк

Універсальний інструмент — Огляд монітора Acer Nitro XV272UV3 + РОЗІГРАШ

Огляд Prince of Persia: The Lost Crown. Казка не про Принца

91

Автор: Володимир Вітовський

Prince of Persia: The Lost Crown

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: