Огляд Grow Home

Автор: Олекса Мельник @CHOBUDA

Ніколи не втрачайте здатності дивуватися і дивувати! Ось беріть приклад із Ubisoft. Ця велетенська компанія, в якій часто ліва рука не знає, що робить права, поряд з іграми-велетами щороку, а іноді і по кілька разів на рік, видає на широкий загал якусь забавульку-цікавинку. Однією з таких стала вчорашня Grow Home.

У далекій-далекій галактиці…

В атмосферу далекої екзотичної планети залітає автоматичний дослідницький човен M.O.M. З нього на поверхню планети наглим чином викидають кумедного червоного робота B.U.D.’а з простим завданням: виростити зорецвіт. І маленький робот у чужому світі, в оточенні метеликів, овечок і різноманітних квіточок, починає пронизувати стовбуром рослини верхні прошарки атмосфери.

2015-02-05_00004
Завжди впевнений погляд B.U.D.’а сповнює ґеймерів впевненістю у собі.

 Джек і космічна експедиція

Зорецвіт — це місцева велетенська рослина, що нагадує бобове стебло із казки про безталанного Джека. Вона має основний стовбур і безліч відгалужень, ростом яких ви можете керувати. Це одна з основних ігрових механік. Ростити гілочки треба, щоб дотягнутися до енергетичних каменів. Присмоктався зорецвіт до такого камінчика, і виріс стовбур на 200-300 метрів вгору. А десь там вгорі на нас чекає M.O.M., на який можна буде зістрибнути із вирощеного велетенського всепланетного вазонка.

Інша цікава ігроладна особливість — це повзання по будь-яких поверхнях. Кажучи про будь-яку, я маю на увазі саме БУДЬ-ЯКУ. B.U.D. своїми трипальцевими рученятами може присмоктатися до будь-чого. Головне, вчасно затиснути курок на ґеймпаді. Лівий відповідає за ліву руку, правий за праву. Спершу незвично, потім ти вправно поперемінно клацаєш курками і драпаєшся на якийсь острівець у повітрі чи по стовбуру зорецвіта. А на наступний день у тебе болять руки. Справжня крепотура в пальцях.

2015-02-05_00003
Пошматована діброва не така привітна, якою здається на перший погляд…

Пора виростати

Сюжету у Grow Home, як ви розумієте, немає і бути не може за такої концепції. Вся суть у дослідженні. Світ розділений на умовні 8 поверхів, між якими ви можете пересуватися і телепортами, і просто вилізши/впавши. Великі й малі острови вирізняються цікавою рослинністю і ландшафтом, у деяких заховані секрети, печери, водоспади. І всюди стирчать сині кристалики. Зібравши 100 таких самоцвітів, B.U.D. зможе розблокувати усі приховані можливості свого механічного тіла. Наприклад реактивний ранець, польоти на ромашці тощо.

Добре, що Grow Home проходиться за 3 години. Кволі ґеймерські організми не витримали б довшого випробування сили своїх кулачків. З іншого погляду маємо чудову альтернативу еспандеру з тренуванням просторового орієнтування. Бо справді, коли піднімаєшся десь так за перший кілометр, зорієнтуватися, куди ростити наступну гілку, стає складно, але все одно призвичаюєшся і всім тілом відчуваєш, як енергокамінь зміщується у просторі по відношенню до тебе і до зорецвіта.

Насправді 3 години — це час, аби пробігти гру. Для повного дослідження світу треба значно більше часу. Тут повно таємниць, прихованих підлокацій, закапелків, печер і ніш, де може бути щось цікаве, як ось галявина з велетенськими грибами чи розірвана на клапті діброва або ж самітна гора, біля підніжжя якої круглий водоспад, що стікає в діру. Саме до такого обнишпорювання гра підштовхує в самому кінці. Задоволення, як на мене сумнівне, адже усі найсильніші враження дарує сам стовбур, а решта — декорації.

2015-02-04_00006
Морровінд? Ні, не чув.

Кохання і ненависть B.U.D.’а

Місцями я пищав від невимовної краси краєвидів, а місцями люто ненавидів розробників за несправедливість, коли ти видерся на якийсь листочок, а він відпав від стовбура, і ти летиш і лаєш увесь світ, збагнувши, що зараз доведеться наново видиратися нагору. Але коли заліз на корабель і зрозумів, хто цей B.U.D. і хто M.O.M., то отримав неймовірну сатисфакцію за свої старання.

На перший погляд примітивністю графіки гра скидається на Minecraft, але Grow Home не обтяжує гравця крафтом і будівництвом. Тільки дослідження, тільки драпання, тільки стирання пальців у кров. Така картинка з ембієнтною музикою і повною життя планетою формують чудову атмосферу, яку доповнює материнський корабель M.O.M. Вона коментує кожен крок B.U.D.’а. Підбадьорює його, заспокоює, розділяє його захват краєвидами — словом, гравцеві не випадає почуватися самотньо у цій грі.

2015-02-05_00013
Зорецвіт квітне лише раз на гру.

Кому це треба

Grow Home — це захоплива одноразова пригода, яка однаковою мірою дарує нові враження і до нестями фізично виснажує ґеймера. Обов’язкове придбання для поціновувачів усього незвичного та індійного зi сильними руками. Адептам класичного грання краще почекати на більш традиційні забавки, якими засрано ваші ігротеки і торент-клієнти.

70

Варте уваги

Вдалося

  • любите лазити до темних куточків
  • мрієте зазирати за обрії
  • хотіли бути ботаніком, але встидалися
  • вважаєте „мімімі“ справжнім чоловічим вигуком

Не вдалося

  • маєте слабо розвинені кисті рук
  • не любите самостійно розважатися
  • графонієман

Жанри

Компанії

Платформи

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Магія у коробці — Огляд настілки «Хижі світи»

Автор: Малютенко Михайло

Хижі Світи

Армію тримає економіка — Враження від Manor Lords

Автор: Олег Куліков

manor lords

Assassin’s Creed маминої подруги — Огляд Rise of the Ronin

85

Автор: Владислав Папідоха

Rise of the Ronin

AirPods Max для ґеймерів — Огляд навушників Hator Phoenix Wireless

Автор: Володимир Бортюк

hator phoenix review site v02

Якої сили подачу ви здатні прийняти? Огляд фільму «Суперники»

Автор: Андрій Присяжний

Суперники

Лише сідницями ситий не будеш. Огляд Stellar Blade

78

Автор: Володимир Вітовський

stellar blade cover

Затягне і не відпустить — Огляд Balatro

90

Автор: Барлет Ярослав

balatro

Огляд Pepper Grinder

77

Автор: Барлет Ярослав

pepper grinder