Огляд Guns and Magic

Автор: Олекса Мельник @CHOBUDA

Знайти мобільну гру для свого ґаджета насправді не так просто, бо одні надто складні, інші вимагають зосередження, яке неможливе десь у громадському транспорті чи в очікуванні своєї черги на прийомі у стоматолога, а ще інші замість задоволення приносять відчуття розчарування від постійної неспроможності вибити ті кляті три зірки з рівня. Однак молода вітчизняна інді-студія Joyfield, схоже, намацала вдалу формулу задоволення у своїй грі Guns and Magic, що незабаром з’явиться у магазинах мобільних застосунків.

Далеке майбутнє. Космосом ширяють шукачі пригод і легкої наживи і головний герой гри — один із них. Таємничий незнайомець показав протаґоністу мапу далекої планети, де можна розжитися купою ресурсів, доки на планету не навідалися колонізатори. Але прибувши на місце призначення, парубок виявив, що планета заселена дивними ворожими механічно-магічними істотами і вибратися звідти самотужки неможливо. Тож треба протриматися, відбиваючись від орд чудовиськ, до прибуття рятувальників.

Сюжет у Guns and Magic — далеко не найсильніша складова, однак невеличку інтригу він тримає і є бажання якнайшвидше дістатися до фінального рівня і довідатися, хто ж створює і скеровує усіх цих істот.

2016-02-07 18.59.06

Перед нами гідний спадкоємець прадавньої Space Invaders. У цьому shoot ‘em up вам належить відстрілювати натовпи ворогів, що пруть хвилями, за допомогою гармати на космічному кораблі головного героя. Нові гармати випадають мірою проходження рівнів і усі їх можна розвивати, придбавши різні недешеві оновлення. Крім того можна розвивати властивості самого корабля (посилення витривалості корпусу, збільшення шкоди тощо). Ну і є кілька активних вмінь на кулдауні, що допомагають у скрутну хвилину — атомний удар, гіпнотична вишка, блискавка чи чавилка. Їх теж можна оновлювати і розвивати.

Зі значної частини закатруплених нападників вивалюються золоті купки, магічний еліксир і зрідка — червоні кристали. Золото і кристали — це валюта гри, за яку можна купувати оновлення і бустери на початку кожного рівня, а еліксир — це мірило чистоти проходження рівня. Чим більше його зібрано на рівні, тим більше отримаєте зірочок. А отримавши багато зірочок, розблокуєте міні-гру, де можна швидко облетіти шмат планети і настріляти собі більше ресурсів.

2016-02-07 19.01.32

Насправді особливих змін від рівня до рівня не відбувається. Просто збільшується інтенсивність нападу і фонова картинка. Але тим не менше залипнути у Guns and Magic можна надовго. Вона приносить задоволення очищення, коли ти спритно водиш пальцем по екрану і від цього гинуть поторочі. Нестача коштів компенсується вже згаданою міні-грою або перепроходженням попередніх рівнів зі вже сильнішою гарматою. Це не набридає, адже у грі добре врівноважено складність і тривалість рівнів.

Проте, якщо захочеться швидко пробігтися рівнями і не заморочуватися перепроходженнями, зірочками, економією ресурсів і вдалим вкладенням вибитого золота у нове поліпшення гармати, то можна просто заплатити реальні гривні за ігрову валюту і за лічені секунди розвинути усе до максимуму.

Мені таке задоволення обійшлося у понад ₴10 000 (на щастя це були уявні десять кілогривень, умовно витрачені у тестовому режимі). І справді усе полетіло, засвистіло. Вороги ледь встигають з’являтися на екрані, не треба нічим перейматися. Постала проблема — гра стала нудною. Не треба прицільно стріляти, не треба комбінувати активні вміння і відчувати кулдаун. З цього погляду донат шкодить грі, але не у звичному розумінні, а навпаки. Чим менше витрачаєш (або взагалі не вкладаєш грошей), тим вона довше залишається цікавою і тимчастіше хочеться до неї повертатися.

2016-02-10 09.50.11

Guns and Magic — це проста, невибаглива тицялка, що розважає і не набридає. З лагідним донатом і справедливою безкшотовністю. Незамінима річ у чергах, тривалих поїздках, на нудних парах і замість перекурів для тих, хто не курить або хоче кинути курити (теж викликає звикання, але не шкодить здоров’ю).

P. S. Власники Android-смартфонів в Україні можуть вільно завантажити гру за цим посиланням.

75

Варте уваги

Вдалося

  • любите відволікатися зі смартфоном
  • надаєте перевагу простоті
  • пробуєте усе безкоштовне

Не вдалося

  • прагнете розлогого сюжету
  • волієте постійних змін ігроладу

Жанри

Компанії

Платформи

Останні огляди

Все ще сумно. Огляд The Dark Pictures Anthology: Little Hope

62

Автор: Віталій Тарнавський

The Dark Pictures Anthology: Little Hope

Огляд манхви “Тільки я візьму новий рівень”

Автор: PlayUA

Огляд Assassin’s Creed Valhalla [оновлюється]

Автор: Олег Куліков

Assassin's Creed Valhalla

Огляд ігрового ноутбука Acer Nitro 5 AN515-43 (NH.Q6ZEU.012)

Автор: Зімін Антон

Страва за знайомим рецептом. Огляд FIFA 21

73

Автор: Володимир Вітовський

FIFA 21

Революція, яку легко не помітити. Огляд Watch Dogs: Legion

83

Автор: Олег Куліков

Watch Dogs Legion

Огляд AeroCool Aero One Eclipse

Автор: Зімін Антон

AeroCool Aero One Eclipse

Фінальний кидок під кінець покоління. Огляд NBA 2K21

71

Автор: Володимир Вітовський

NBA 2K21