Огляд клавіатури Tesoro Colada Saint

Автор: Віталій Тарнавський @erleke

Колада – ім’я меча, що був наділений особливими можливостями і неймовірною міццю. Кажуть, що цей меч не знав поразок і досі вважається одним з найкращих у світі. Тому він став символом перемоги і міцного бойового духу. Нинішній огляд познайомить вас зі ще одним носієм цього імені і дасть зрозуміти чи вартий він придбання.

Компанія Tesoro з’явилась на українському ринку десь рік тому, але вже встигла завоювати серця вимогливих ґеймерів. “TESORO Colada Saint” з перемикачами Cherry MX Brown – це алюмінієва механічна клавіатура з підсвіткою клавіш та набором додаткових функцій.

Комплектація

Упакована клавіатура в солідну картонну коробку, на якій перелічено основний функціонал і колір використаних в цьому варіанті перемикачів. У комплекті з клавіатурою пропонується диск з програмним забезпеченням і дві брошурки з описом та інструкцією. Також є диск з ПЗ, але я рекомендую завантажити свіжу версію з офіційного сайту.


Після розпакування перед нами постає доволі масивна клавіатура з підсвічуванням клавіш, каркасом зі шліфованого анодованого алюмінію і з незнімним півтораметровим кабелем.

Про внутрішнє

Клавіатура зібрана добротно і продумано. Під час довготривалих ігрових сесій приємна прохолода алюмінію нагадує про себе дуже часто. Пластикові ніжки допомагають змінювати кут нахилу клавіатури в широких межах. А велика кількість проґумованих ніжок на дні клавіатури дозволяє їй надійно утримуватися на будь-якій поверхні.


Хоч метал використовується тільки у верхній частині каркасу клавіатури, але це вже дозволило зробити її доволі важкою, надавши їй вагомих півтора кілограма. Підсвічування клавіш має чотири режими, два з них – це зміна яскравості, а інші два – увімкнення підсвічування певних зон.

 

Використовувані перемикачі MX brown дуже поширені, тож їхні тактильні особливості добре відомі. Ці тактильні перемикачі мають понижене зусилля натискання, порівняно з іншими і не клацають. Ця клавіатура постачається з усіма можливими видами перемикачів, тому вибір тільки за вами.

Додатково на верхній грані клавіатури є два порти USB 2.0 і два роз’єми для навушників і мікрофона.


0018562_0

 

Про софт

Для повноцінної роботи клавіатури вам буде потрібне фірмове програмне забезпечення, яке, як вже писалось вище, можна завантажити з офіційного сайту.
На жаль ПЗ для цієї клавіатури не є прикладом зручності та зрозумілості. Воно перевантажене картинками, а для того, щоб розібратись у ньому, потрібно хвилин 10. Наприклад для того, щоб вимкнути підсвічування бокових граней, потрібно здогадатися, що за їхню підсвітку відповідає маленький ромбик праворуч.

З іншого боку ПЗ має дійсно вражаючі можливості, тут вам і макроси, і налаштування усіх клавіш, тому недолік у usability можна пробачити.

Вердикт

Клавіатура залишила в моїй душі тільки позитивні враження. А нюанси в роботі так чи інакше пов’язані з особливостями використовуваних перемикачів. Єдиним суттєвим мінусом залишається її ціна, котра на момент написання складає 2800 грн.Але якщо вам потрібна добротна механічна клавіатура, і у вас є зайві кошти, зверніть увагу на Tesoro, вона цього варта.

Особлива подяка магазину Зона51 за надання клавіатури для тестування.

Останні огляди

Враження від артбуку «Світ гри The Last of Us»

Автор: Владислав Папідоха

The Last of Us

Залізний погляд: PlayStation 5

Автор: Віталій Тарнавський

Огляд Acer Swift 5 Intel EVO (SF514-55ТА)

Автор: Зімін Антон

Низький старт. Огляд Destruction AllStars

55

Автор: Віталій Тарнавський

Destruction AllStars

Огляд коміксу «Музична скринька. Том 1. Ласкаво просимо в Пандорію»

Автор: Владислав Папідоха

Музична Скринька. Ласкаво просимо в Пандорію

Огляд ґеймерської софи Cougar RANGER

Автор: Зімін Антон

Огляд офіційного мерча Assassin’s Creed українського виробництва + РОЗІГРАШ

Автор: Зімін Антон

Assassin’s Creed | WP Merchandise

Таємниці північних загарбників: огляд артбука Assassin’s Creed Valhalla

Автор: Олег Куліков

Світ гри Assassin’s Creed Valhalla | артбук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: