Музична Скринька. Ласкаво просимо в Пандорію

Огляд коміксу «Музична скринька. Том 1. Ласкаво просимо в Пандорію»

Автор: Владислав Папідоха @vpapidokha

Якщо намагатися описати книги видавництва Nasha Idea, то з вуст відразу зірветься “чарівні”. Усі видані ними історії мають в собі щось магічне: елементи оповіді, малюнок чи вміння приворожити з перших сторінок. Й ось, наприкінці минулого року, на полицях з’явився перший том серії «Музична скринька» «Ласкаво просимо в Пандорію». І він також не став винятком.

Рідко яка історія готова з порогу бити читача мішком по голові. Так щоб сходу всі карти на стіл, без довгих розповідей про теплі літні дні чи щасливі періоди. «Музична скринька. Ласкаво просимо в Пандорію» якраз з таких. Читачам відразу кажуть, що головна героїня, Нола, втратила маму, залишилася сама з батьком і тяжко це переживає. На свій день народження вона отримує залишену мамою музичну скриньку, яка нагадує снігову кульку з пружинним механізмом. І цей чудернацький сувенір перевертає її життя з ніг на голову.

Усередині кульки чарівний світ — Пандорія, що населений найрізноманітнішими істотами. Якісь з них схожі на людей, якісь на тварин, а інші взагалі важко ідентифікувати, та зрозуміло одне. Усі вони навмисне намальовані настільки добрими та привітними, що складно й уявити як хтось з них чинить шкоду головним героям. А їх тут троє. Окрім дівчинки Ноли, у центрі історії також Ігор та Адріана — брат і сестра з сімейства Серцесмілих. Відчувши, що хтось накрутив скриньку, Адріана помчалася гукати на допомогу Анну, бо у їхньої власної матері були проблеми зі здоров’ям. Як з’ясувалося, Анна — це матір Ноли, яка часто мандрувала в Пандорію на пошуки пригод та мала там чимало друзів. Але завагітнівши, вона облишила це, щоб не наражати на небезпеку майбутню дитину.

І тут уже завертілося. Завдяки здобутим від мами-медсестри знанням, Нола швидко збагнула зробити трав’яний чай для полегшення болю хворої. А опісля, разом з новими друзями, вирушила на пошуки причини отруєння. Далі коротке розслідування, сутичка з ворогом та щасливий кінець. На перший погляд, нічого незвичного, але значну роль грає сама Пандорія та її внутрішні правила. У країні править Гекторіан І, що вигадав купу дурнуватих законів та не припиняє створювати нові. Апелюючи до них, автор кидає косі погляди і в бік табуювання міжвидових відносин, і в сторону самої влади, вводячи дрібку політичної сатири. Це відбувається в межах кількох панелей, але відразу дає зрозуміти, що далі буде тільки більше. Ще розповідаючи про «Щоденники Вишеньки», я апелював до багатошаровості історії та того, що вона не цурається підіймати дорослі теми у дитячому творі. «Музична скринька» видалася мені не такою глибокою, але гострою на язик і нарочито прямою у поданні слизьких тем. Це підкупає, мимоволі забуваєш про саму історію і починаєш вболівати за авторів у їхньому прагненні подати таким чином прогресивні та важливі у сьогоденні ідеї.

Малюнок же дарує відчуття казки від сторінки до сторінки. Стилізація під пастель у явно цифрових панелях немов пом’якшує його. Усе зображуване відразу починає викликати асоціації з теплим пледом в який хочеться загорнутися та ніжитися. Заграючи з палітрою, художник вдало підкреслює настрій сцени, та робить це так само прямолінійно, як і сценаристи. Зелені відтінки для затхлого сирого підвалу, сині для сцени з хворою жінкою та теплі жовті для сцен, де Нола по-справжньому щаслива. Завдяки роботі художника, твір манить відкривати його ще раз та ще раз. Не обов’язково щоб читати, а щоб почерпнути цю енергію.

Українською поки вийшов перший альбом — «Музична скринька. Том 1. Ласкаво просимо в Пандорію». Це порівняно свіжа серія і зараз створено три її частини. Українська книга від видавництва Nasha Idea за розмірами відповідає європейському виданню та представлена у звичному, для поціновувачів цього видавництва великому форматі. Розмірами її можна порівняти з «Волею» або «Батьком Горіо», за які «Скринька» трішки нижча. Якість друку чудова, а ззаду на палітурку лаком нанесено контур героїні, який можна помітити, граючись нею на світлі. Цей елемент став для мене сюрпризом, бо запримітив я його тільки за третім знайомством.

«Музична скринька. Том 1. Ласкаво просимо в Пандорію» — чарівлива та стрімка. Вона відразу задає шалений темп оповіді та не відходить від нього аж до завершення, залишаючи вас у мовчазному захопленні. Вона вправно вражає, підкидає ідеї для роздумів та не цурається штрикати питаннями, які ми часто ігноруємо. І, що важливо, до неї хочеться повертатися та очікувати на продовження.

Придбати комікс «Музична скринька. Том 1. Ласкаво просимо в Пандорію» можна за цим посиланням.

Останні огляди

Огляд мультфільму «Лука»

Автор: Владислав Папідоха

Лука

Іграшки з підсвіткою! Огляд ґеймерських аксесуарів Cougar Bunker RGB+ РОЗІГРАШ

Автор: Зімін Антон

Парк запліснявілих розваг. Огляд Resident Evil Village

85

Автор: Віталій Тарнавський

Residen Evil Village

Неоновий Павло Зібров. Огляд коміксу «Кіберкрай»

Автор: Владислав Папідоха

Кіберкрай

Огляд коміксу “Горизонт: Новий світанок. Сонячний Яструб”

Автор: Сергій Мельник

Горизонт: Новий світанок. Сонячний Яструб

Антологія другого сорту: огляд серіалу «Любов, смерть і роботи» (2 сезон)

Автор: Олег Куліков

Любов, смерть і роботи (сезон 2) / Love, Death & Robots (season 2)

Огляд коміксу «Круто зварений»

Автор: PlayUA

Круто зварений

Нескінченні кошмари. Огляд Returnal

80

Автор: Віталій Тарнавський

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: