Огляд коміксу «Захисник Вогню»

Автор: PlayUA @playua

Мальопис «Захисник вогню» пройшов довгий шлях, перш ніж дійти до українського читача. Його автор, Іман Тадайон, іранець за національністю, хотів видати комікс на батьківщині, але з певних причин йому це не вдалося. На щастя хлопці з UA Comix взяли все у свої руки та видали його в Україні.

«Захисник вогню» – це в першу чергу спроба автора донести до світу частину перської міфології, яка є основою окремої релігії. Звісно для мене, яка ніколи не цікавилась культурою та історією Середнього Сходу, вдатися в усі тонкощі було важко. Тому довелося відкрити Вікіпедію і вивчити це питання трохи глибше. А щоб вам не довелося робити те саме, тримайте трохи історичної довідки.

З II по VII століття нашої ери, територія сучасного Ірану входила до складу Ераншахру, або простіше — Держави Сасанідів, що тримали під своїм контролем практично весь Близький Схід і Центральну Азію. Релігією Держави Сасанідів був зороастризм, верховним богом і творцем в якому вважається Ахурамазда. Послідовників зороастризму називали вогнепоклонцями, оскільки ті запалювали його в храмах і звертали до нього свої молитви. Протиставленням Ахурамазді є Ахриман, який спокушає людей на злі вчинки і керує легіонами девів. А ще, якщо ви грали ігри серії Prince of Persia, то Ахриман там головний антагоніст. У VII столітті, Арабський халіфат захопив велику частину континенту, у тому числі й Ераншахр — відбулась ісламізація території сучасного Ірану і знищення храмів зороастризму. На сьогодні, зороастрійців у світі налічують близько 200 тисяч людей, більшість з яких знаходиться в Індії.

Комікс розповідає нам про сучасного жерця зороастризму, Мехрана — одного з членів ордену Хранителів вогню. З перших кадрів складається враження, що Хранителі існують, аби бідкатися на себе ж, але потім виявляється, що вони ще і не дають Ахриману і його війську девів прорватися у наш світ. Для цього їм колись давно дарували золоті диски, які в хороших руках перетворюються на аналог лазерного бластера і стріляють променем світла. Один з цих артефактів є настільки потужним, що його довелося розділити на дві частини та заховати в різних храмах, щоб ніхто не зміг скористатися його силою в лихих цілях.

Намагаючись врятувати останнього з семи обраних, що відділяють Ахримана від вторгнення на землю і чиє походження нам не пояснюють, хранителі натикаються на Єрусалимських хрестоносців. Ті воювали з армією мусульман (за Альянс!) во ім’я Бога, зайшли у виниклий на полі бою портал і перенеслися прямісінько у наш час. Хрестоносці, замість того, щоб лякатися автомобілів і кидатися списом в телевізор, об’єднуються з хранителями і всі разом відправляються туди, де востаннє бачили нечисть, а саме в XII століття.

Закінчується перша частина коміксу тим, що хранитель часів Сасанідів являється головному герою і переносить його в свій розум, подібно Анімусу, щоб відкрити істину.

Як каже сам автор, «Захисник вогню» спочатку мав бути книгою, але в результаті вийшов комікс. І це відчувається. Сюжет настільки стиснений, що події просто відбуваються одна за одною і, наче б то все зрозуміло, але все одно залишається відчуття, що тобі щось забули розповісти. Про розкриття персонажів навіть говорити не варто, бо воно зводиться до коротких флешбеків у минуле, де відбувається ще більше подій.

Стилістика «Захисника вогню» може бути незвичною для середньостатистичного читача мальованих історій, адже знаходиться ближче до франко-бельгійських коміксів, ніж до американських, на які орієнтуються багато українських авторів. Колористика в мальопису прекрасна: починаючи від виведення форм, закінчуючи кольоровими палітрами, які змінюються від сцени до сцени і адаптуються під загальний настрій подій. Навіть лінії, які здавалося б намальовані недбало, я впевнена, є продуманим кроком, адже вони підкреслюють хаос, який відбувається у світі коміксу.

Окремо варто зазначити дизайн девів — злих духів, з якими бореться орден Хранителів вогню. Над цими потворами було проведено немало роботи, бо вони дійсно лякаючі. У мене рідко що може викликати дискомфорт, особливо, якщо воно не повзає біля мене і не плете павутину, але ці істоти змогли. Знову ж таки, в цьому чимала заслуга стилізації малюнку, адже був би він чистим і прилизаним, того моторошного ефекту вже б не викликав.

Загалом можу сказати, що комікс вдався. В першу чергу він привертає увагу своїм малюнком, а якщо розібратися в тому, що відбувається, то ще і сюжетом.
Тому будемо чекати на другу частину коміксу і думати, що ще цікавого нам повідає автор.

Придбати комікс «Захисник Вогню» можна за цим посиланням.

Автор: Оля Мирон

А тут ви знайдете наші інтерв'ю з авторами коміксу:

  • Іман Тадайон / Захисник Вогню

    «Захисник Вогню» — український комікс, заборонений в Ірані

  • Таня Приймич, Comic Con Ukraine 2019

    Таня Приймич. Живопис, екшн і чудовиська

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Огляд фільму «Дюна. Частина 2»

Автор: Владислав Папідоха

Дюна. Частина 2 / Dune: Part Two

Справа життя і смерті. Огляд Banishers: Ghosts of New Eden

73

Автор: Володимир Вітовський

Banishers: Ghosts of New Eden

Вдала історія з елементами ігросервісу — Огляд Suicide Squad: Kill the Justice League

64

Автор: Владислав Папідоха

suicide squad: kill the justice league

Найгірше, що сталося з Людиною-павуком. Огляд фільму «Мадам Павутина»

Автор: Андрій Присяжний

madam webb

Зразковий патіґейм — Огляд настілки «Топ 10»

Автор: Малютенко Михайло

Топ 10

Дистильована ностальгія. Ретроспектива DuckTales: Remastered

Автор: Андрій Нагорний

DuckTales: Remastered

Універсальний інструмент — Огляд монітора Acer Nitro XV272UV (UM.HX2EE.V23)

Автор: Володимир Бортюк

Універсальний інструмент — Огляд монітора Acer Nitro XV272UV3 + РОЗІГРАШ

Огляд Prince of Persia: The Lost Crown. Казка не про Принца

91

Автор: Володимир Вітовський

Prince of Persia: The Lost Crown

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: