Огляд серіалу “Залізний Кулак”. Повний провал?

Автор: Макс Калашник @max13mars

Netflix та Marvel — тандем, який за останні роки щедро частував смаковитою не супергеройською супергероїкою. Сюжети їхніх шоу розвивалися навкруги особистості головного героя, його оточенні під завісою псевдореалізму, а не латексного альтер его. І, начебто, вже вдалося вивести ідеальну формулу для Шибайголови, закріпити та видозмінити її на Люку та Джонс, але ось на сцену виштовхується молодший брат Денні Ренд, він же “Iron Fist”. І чхати той хотів на закони, логіку та аксіоми, що створили попередники. Інакший, Денні Ренд чимчикує своєю стежкою, як то кажуть, “У сім’ї не без Залізного Кулака”.

П’ятнадцять років пройшло з того моменту, як світ назавжди попрощався зі сім’єю Рендів. Під час подорожі до Китаю, літак, на якому летіло сімейство, розбився, але при загадкових обставинах молодшому з Рендів вдалося вижити. Деніела підібрали та виховали гімалайські монахи, що згодом познайомили Ренда з бойовими мистецтвами. Через 15 років він рушає на зустріч новим пригодам до Нью-Йорка.

Залізний Кулак / Iron Fist (2017)

Насамперед Ренд заявляється в компанію, яка належала його батькові. Без документів та будь-яких доказів, силою йому вдається вдертися до вершин правління. Головні посади, як виявилось, займають колишні друзі, Джой та її брат Уорд Мічам. Звісно, ніхто не хоче вірити у казки про монахів, кунг-фу та місто Кунь-Лунь. Його просто відправляють на курорт в місцеву божевільню. Там Деніел намагається довести, що він — безсмертна зброя, захисник міста з іншого виміру, та іменує себе як “Залізний Кулак”. Не зрозуміло чому, але лікарі з психлікарні не вірять цим словам. Через це Денні змушений тікати, на нього чекає чималий кавалок подій та сюжетів, до яких він так довго себе готував.

Події, описані вище, стосуються лише перших серій, тому закінчуйте писати свою анафему на автора, більше сюжетних переказів не буде.

Залізна Клоака

Шибайголова. Джессіка Джонс. Люк Кейдж. Що у вас прийшло на думку після цих слів? Темрява та нічний месник, чи, можливо, нуарний детектив, або просто ритмічно почали стукати ногою в ритм олдового хіп-хопу й дістали свою бандану, поки протирали до блиску “Узі”. Якщо останнє, то трохи дивно, серйозно. Веду до того, що кожен із попередників “Кулака” являє собою самостійним проект, який не позбавлений власного стилю. Візуал, саундтрек, особливості характеру ГГ — усе об’єднувалось у спільну картину, яка на виході давала дійсно цілісний та продуманий результат. Але не цього разу. Перше, з чим асоціюється нове шоу — це кулак, але залізний, типу «Залізний Кулак». На цьому все, більше не виникає аналогій.

Залізний Кулак / Iron Fist (2017)

Головний герой простий, мов двері, ще не еволюціонував і не має власної думки. “Кулак” — серіал про те, як кунг-фу хлопчина піддається маніпуляції, всі 13 епізодів. Наче тенісний м’ячик, він відбивається від одних до інших. А коли Денні діє самостійно, то керується не логікою, а лише емоціями. Його паралелізм найкраще зіставити з дитиною. Наївний, щирий та неймовірно простий. Глядач зразу потрапляє в роль головного героя, не потрібно крутити мозком, аби зрозуміти, що він відчуває.

Слідкувати за перебігом подій неймовірно легко, тут нема того ефекту, коли потрібно кожні 5 хвилин глядіти на таймер, аби дізнатися, коли вже епізод скінчиться. На відміну від залипання Кейджа, шоу цікаво дивитись. Ти розумієш — усе працює абсолютно не так, здоровий глузд весь час посилає сигнали “Якого хріна?”, “Він дійсно так зробив?”, “Чому?”, й це шикарно. Той випадок, коли так погано, що аж добре. У серіалі, навіть не має головного злодія, як такого. Є недолугі початки, але лиходієм назвати це важко. Я поганий, тому що поганий. Мене не били в школі, не гвалтував батько, не зраджували друзі, я не був нещасною людиною, яка опинилася не в тому місці, не в той час, я просто поганий, бу.

My name is ̶O̶l̶i̶v̶e̶r̶ ̶Q̶u̶e̶e̶n̶ Daniel Rand. For f̶i̶v̶e̶ 15 years, I was stranded on an i̶s̶l̶a̶n̶d̶ Himalayas with only one goal — S̶u̶r̶v̶i̶v̶e̶ Kungfu.

Якби Netflix був VIP-потягом, то купе “Залізного Кулака” знаходилося у самому кінці, біля кімнатки з назвою WC (біблійне відсилання). До речі про CW: неодноразово виникає враження, що “Кулак” є такою собі прокачаною версією “Стріли”. Підсвідомо аналогія проводиться одразу після першого бою. Так, перед нами не Метт Мердок із його піруетами та боївкою вищого ґатунку, а типове сідабівське slow mo без slow mo. Той випадок, коли в одному кадрі персонажі б’ються з одним темпом, але після зміни кадру темп також уповільнюється, і так щоразу. Усе екшн-дійство більше схоже на танці та театральну постанову.

Залізний Кулак / Iron Fist (2017)

Цікавий факт! Найбільший ворог Залізного Кулака в серіалі — повітря. Саме йому належить абсолютна більшість усіх прийнятих на собі ударів. А що ж залізний кулак? Той, який частина тіла. Тут також, на жаль, усе сумно. Якщо з’єднати всі моменти появи цієї суперзброї, то в результаті отримаємо орієнтовно 5 хвилин екранного часу. Але й ці моменти виглядають досить дешево. Таке враження, наче в сімейства Марфліксів, через неочікуване поповнення сольного серіалу про Карателя, бюджет люто провис. А страждає малюк Деyні, він мусить носити старі речі свого старшого брата за серіальством — Люка Кейджа. У прямому сенсі. Відсилань до серіального всесвіту тут достатньо, як і до комікс оріджину. Фан-база має бути задоволена, хоча б цим складником.

Полковнику! Я сюжет не відчуваю!

Ні для кого не секрет, що в майбутньому всі головні серіальні персонажі нетфліксу об’єднаються в спільну команду “Захисники”. Наразі єдине, що пов’язує всіх 4 героїв, це Клер Темпл — звичайна медсестра, яку весь час знаходять супергеройські проблеми. “Залізний Кулак” не став винятком. Саме в цьому шоу, вона одна з небагатьох, хто розуміє та божеволіє від тупості, нелогічності та інших проколів серіалу. Такий собі здоровий та комічний погляд на події під призмою перебування серед них. Саму Клер ввели за допомогою Коллін — дівчини, що навчає підлітків бойовим мистецтвам у власному залі. А на прив’язок вона ж любовний інтерес Денні. Так, без цього складника також не обійшлось. Вона просто є, втім ,як і сюжет, який нагадує купу різних подій, пов’язаних собою трохи більше, ніж нічим.

Залізний Кулак / Iron Fist (2017)

Доволі важко об’єднати серії в спільні сюжетні арки. Але в цьому і є чималий тонус серіалу. Тут в одній серії, може бути драма, наркотріп, незрозумілий турнір, сцена в ліжку та кріповий треш із розчленівкою (окрема дяка шоуранеру, який працював над Декстером). Знаєте що? Це прекрасно. Нумо обійдімося без каміння в мій бік. Хоча, як хочете, ваш же монітор.


Занадто високі очікування та надії призвели до того, що кріокамера спрацювала несправно й кунг-фу бойовик 90-х “Залізний Кулак” з’явився не в тому місці, не в той час. За напрямом другої частини сезону, шоу подає зусилля, хоч трохи бути схожим на своїх старших братів за нетфліксом. І все ж під кінець розвертається й починає свій невідомий танок, схожий на брейк-данс та відкриття банки ананасів за допомогою гумової лопати. Ви скажете — у цьому нема сенсу? Я відповім — “Залізний Кулак”.

65

Задовільно

Вдалося

  • Збудувати фундамент сюжету з допомогою M&M's.
  • Зруйнувати ідеальну формулу Netflix & Marvel.
  • Здивувати та стати особливим.

Не вдалося

  • Отримати власний стиль.
  • Сюжет, бійки, закони логіки, мотивація.
  • Здивувати та стати особливим.
BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Магія у коробці — Огляд настілки «Хижі світи»

Автор: Малютенко Михайло

Хижі Світи

Армію тримає економіка — Враження від Manor Lords

Автор: Олег Куліков

manor lords

Assassin’s Creed маминої подруги — Огляд Rise of the Ronin

85

Автор: Владислав Папідоха

Rise of the Ronin

AirPods Max для ґеймерів — Огляд навушників Hator Phoenix Wireless

Автор: Володимир Бортюк

hator phoenix review site v02

Якої сили подачу ви здатні прийняти? Огляд фільму «Суперники»

Автор: Андрій Присяжний

Суперники

Лише сідницями ситий не будеш. Огляд Stellar Blade

78

Автор: Володимир Вітовський

stellar blade cover

Затягне і не відпустить — Огляд Balatro

90

Автор: Барлет Ярослав

balatro

Огляд Pepper Grinder

77

Автор: Барлет Ярослав

pepper grinder