Огляд The Flame in The Flood

Автор: Олекса Мельник @CHOBUDA

Дочасний доступ і виживастики… Як багато розчарування у цьому поєднанні! Скільки довірливих поціновувачів майстрування, збиральництва і блукання хижими місцинами змарнували грошики на недороблені іграшки у Steam Early Access. Але The Flame in The Flood від інді-студії The Molasses Flood не така. Вона не лише була дороблена, як і обіцялося, а й отримала купу поліпшень і нововведень.

Перед нами сплав річкою задля виживання. Сюжетний режим у іграшки начебто є, але насправді — це режим грання, за якого у гравця просто з’являється надзавдання — врятуватися, знайти вихід із ситуації, що склалася або хоча б натрапити на інших людей і не почуватися самотньо. Ніякої передісторії і відповідей на питання „що тут в дідька сталося?“ не чекайте. Гра геть не про це.

fitf1-noscale
Річка — дуже небезпечне місце. Особливо, якщо захочеться подолати більшу відстань на бистрині.

Це чисте виживання заради виживання. Як і належить хорошій грі, The Flame in The Flood приносить задоволення ігроладом, а потім посилює враження розкішним кантрі-саундтреком і мультиплікаційною графікою.

Наше завдання — плисти за течією і шукати собі прихистку, з надією натрапити на якісь харчі чи деталі для плоту або матеріал для теплішого одягу. Плавання — не легка справа, адже можна розбитися об каміння чи сміття на воді, доводиться добряче ввихатися, щоби дотягти до нової стоянки.

Кожна зупинка — несподіванка. Від початку гри не знаєш, де тебе чекає хижак, а де натрапиш на цілий склад усього потрібного. Щоправда простежується закономірність — чим далі вниз, тим менше безпечних місцин і ресурсів.

the-flame-in-the-flood_006
Зустріч із персонажами, хоч і не розвиває сюжету, проте приносить впевненість у безпеці місцини та дозволяє трохи розслабитися.

Найбільше The Flame in The Flood схожа на Don’t Starve і смерть від голоду тут теж доволі часто трапляється. Проте, на відміну від «Не голодуй», у «Полум’ї в потоці» усе не так трагічно. Передусім тут не можна нагромадити цілу інфраструктуру із кількох будівель, а тоді втратити все в одну мить, бо забув підкинути дровеняк у багаття.

Змайструвати можна чимало, але жоден із предметів спорядження чи готових страв не потребують надзусиль. Лише трішки пильності у пошуку необхідних ресурсів, а потім клац — і готова пастка для кролів чи кульбабовий узвар.

І якщо вас таки закатрупила якась біда (голод, холод, отруєння, переохолодження, крововилив, втопилися, роздер вовк/ведмідь/вепр) і ви втратили все накопичене — це не викликає розпачу і гніву, бо можна почати із автоматичної точки збереження, коли ситуація була ще під контролем.

The Flame in The Flood — гра не лише про виживання, а й про відчуття величі і краси природи. Знаєте, зачаровує ця кінґівська американщина, приправлена постапокаліпсисом без вірусів, зомбі, прибульців тощо.

maxresdefault
Навіть покинутий цвинтар може стати омріяним раєм, якщо тобі тепло, а поруч немає хижаків.

Герой прибуває до якогось табору під вечір. Лунає грім і валить дощ. І хоч я сидів у теплі та затишку, все ж відчував, як ця вода з неба затікає за комір, плескає у черевиках та сліпить. Але ось вона — хатинка в лісі. Заночував і становище різко змінилося. Настав ранок, кольори потеплішали і мені теж зробилося тепло. А зустрічати світанки і присмерки на річці — це окремий кайф особливо під музику Чака Раґана, композитора і виконавця саундтреку гри. От лише заради таких миттєвостей варто терпіти усі поневіряння The Flame in The Flood.

Спершу може здатися, що The Flame in The Flood ворожа до гравця, але це не так. Хоч тут багато на що впливає чистісінький рандом, але у гри є свій ритм, який треба навчитися відчувати. З плином часу і з якоїсь енної спроби я таки навчився робити запаси їжі, води і будматеріалів. Розвинув пліт до саморобного катера, де і поспати можна, і води чистої набрати, і зігрітися, і наскладати купу всього. Зустрічі з хижаками не викликали більше паніки, адже є і пастки, і лук зі стрілами. І взагалі можна вовка на ведмедя навести, і доки хижаки розбиратимуться у кого більші… пазурі, можна спокійно обчистити ящики і навіть поспати біля багаття.

The Flame in The Flood — це невибагливий виживастик, що вміє розважити легким відчуттям небезпеки та красою краєвидів. Не кидає відчутних викликів гравцеві, але не підійде для зовсім бездумного грання. Варта придбання, якщо ви цікавилися жанром survival, але боялися спробувати через складність. Не викликає розпачу після загибелі героя і нагороджує за господарський підхід.

80

Відмінно

Вдалося

  • любите мандри, але лінуєтеся ходити ногами;
  • хотіли би познайомитися із жанром survival.

Не вдалося

  • цінуєте у виживастиках виклик і постійну небезпеку;
  • хотіли хоч якогось сюжету.

Жанри

Компанії

Платформи

Останні огляди

Ні риба, ні мʼясо — Огляд The Dark Pictures: Switchback VR

59

Автор: Владислав Папідоха

The Dark Pictures: Switchback VR

Дорожезно, зате «Вау!» — Огляд PlayStation VR2

Автор: Владислав Папідоха

PlayStation VR2

І шо? Огляд мультфільму «Мавка. Лісова пісня»

Автор: Владислав Папідоха

Мавка. Лісова Пісня

Чотири вершники надії. Огляд фільму “Стукіт у двері”

Автор: Микола Єрьомін

Дейв Батіста

Космос Шредінґера. Огляд Dead Space

91

Автор: Володимир Вітовський

Dead Space 2023 рімейк

Брак доповнень. Огляд настільної гри Marvel Champions

Автор: Владислав Папідоха

Marvel Champions

Не дуже мертвий космос. Огляд The Callisto Protocol

61

Автор: Володимир Вітовський

The Callisto Protocol

Недовговічна краса монархії. Огляд фільму «Корсет»

Автор: Микола Єрьомін

Вікі Кріпс

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: