Огляд The Walking Dead Season 2 Episode 5 “No Going Back”

Автор: Друзюк Ярослав

Однозначно найкращою сценою фіналу другого сезону відеоігрової адаптації The Walking Dead від Telltale Games є сцена з подіями першого сезону гри. Решту часу епізод під назвою “No Way Back” витрачає на підведення підсумків чотирьох попередніх серій, проте, навіть досягаючи в цьому успіху, у своїх найкращих моментах він змушений посилатися на першоджерело. Ми довго від цього стримувалися, але тепер приховувати немає жодного сенсу: до надзвичайно високої планки найкращої гри 2012 року другий сезон TWD не дотягнувся.

Знайомі обриси

Одразу ж пригадуються й інші деталі. У площині чотирьох нерівних і непослідовних епізодів єдиним перманентно якісним аспектом гри Telltale Games залишалась її головна героїня Клементина, яку ми вперше зустріли в оригінальній The Walking Dead. Найбільш емоційною сценою другого сезону стало несподіване повернення однієї з ключових дійових осіб оригіналу. Зрештою, і найбільш гідним фіналом “No Way Back” виявилась сцена з участю саме цього персонажа. Нічого дивного у такому розвитку подій немає: не забуваймо, який резонанс у масштабах всієї популярної культури свого часу викликав перший сезон “І мертві підуть”. Однак проблема в тому, що на цьому тлі всі нововведення The Walking Dead: Season Two здаються надзвичайно скромними.

З копита вскач

Це сміливе твердження наочно ілюструє заключний епізод другого сезону гри. Він розпочинається саме з того моменту, на якому нас так нетактовно залишила попередня серія, і одразу продовжує прогинати головну лінію в історії Клементини – її стосунки з партнерами за групою. У цьому Telltale застосовує вже відомі методи – вибір реплік у діалогах і моральні дилеми – однак, незважаючи навіть на те, що цього разу розробники заходять максимально далеко, очікуваного ефекту вони не досягають. Насамперед тому, що емоційному контакту з новими знайомими Клем стає на заваді їхня пласкість і неправдоподібність.

The Walking Dead Season 2 Episode 5

Обери піґулку

На слабкість нових персонажів ми скаржилися і в оглядах минулих епізодів гри, утім серйозний акцент на взаємодію Клементини з рештою групи тепер оголив її ще більше. Кульмінацією фінальної серії виявилася сцена в зимовому антуражі телесеріалу “Фарґо”, але свою “Еммі” за неї другий сезон The Walking Dead точно не отримає.

Сценарне перехрестя додасть грі давно потрібної варіативності і змусить задуматися, як розробники збираються збирати всі нові сюжетні гілки докупи, але при цьому серйозно його сприйняти не вийде. Надто вже штучно виглядав цей конфлікт, не кажучи вже про його наслідки. Величезна (як для Telltale, звісно) кількість можливих фіналів створить ілюзію розширення всесвіту відеоігрової The Walking Dead, але враження від такого сезону вона все одно не врятує. Ці п’ять епізодів залишили за кадром занадто багато.

Глибина дорослішання

От і виходить, що окрім порізаного на дивні шматки сюжету та кількох варіантів майбутнього розвитку подій другий сезон “І мертві підуть” не приносить нічого нового до історії Клементини. І це, насправді, дивує найбільш неприємно: після правильних кроків у напрямку становлення дівчинки в ролі неоднозначного, зміненого постапокаліпсисом героя сценаристи раптом кидаються в крайнощі і зводять це все нанівець.

Дорослішання і моральна еволюція Клем здавалася найбільш цікавим аспектом гри Telltale, але у “No Way Back” всю її глибину зводять до вибору між підтримкою двох персонажів. А у такому випадку його не здатні виправити навіть враження від першого сезону The Walking Dead.

The Walking Dead Season 2 Episode 5

Ми вам пригадаємо

З огляду ж на ці проблеми не має сенсу й ігнорування інших огріхів гри. Візуальний стиль графічного першоджерела Роберта Кіркмена багато в чому спростив завдання розробників – за фотореалізмом вони ніколи не ганялися – і дозволяв закривати очі на візуальну складову навіть рецензентам. Однак суто косметичні покращення “картинки” в другому сезоні викликають набагато більше претензій. Не кажучи вже про архаїчні анімації рухів персонажів, постійні підзавантаження і як наслідок ускладнення загального сприйняття гри, яка схильна порушувати настільки серйозні теми.

Однак найбільшою проблемою другого сезону The Walking Dead залишається її перший сезон, а точніше – наші враження від нього. Ми до останнього сподівалися, що розробникам вдасться виправити другий сезон у фінальному епізоді, але, схоже, на повноцінну реабілітацію доведеться зачекати аж до продовження. Третій сезон “І мертві підуть”, до слова, анонсували, ще до виходу “No Way Back”.

70

Варте уваги

Вдалося

  • оцінили попередні епізоди гри
  • любите всесвіт "І мертві підуть"
  • полюбляєте приймати складні рішення
  • не тямитеся без Клементини

Не вдалося

  • не бачили попередні епізоди
  • терпіти не можете інтерактивне кіно

Жанри

Компанії

Платформи

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Вдала історія з елементами ігросервісу — Огляд Suicide Squad: Kill the Justice League

64

Автор: Владислав Папідоха

suicide squad: kill the justice league

Найгірше, що сталося з Людиною-павуком. Огляд фільму «Мадам Павутина»

Автор: Андрій Присяжний

madam webb

Зразковий патіґейм — Огляд настілки «Топ 10»

Автор: Малютенко Михайло

Топ 10

Дистильована ностальгія. Ретроспектива DuckTales: Remastered

Автор: Андрій Нагорний

DuckTales: Remastered

Універсальний інструмент — Огляд монітора Acer Nitro XV272UV (UM.HX2EE.V23)

Автор: Володимир Бортюк

Універсальний інструмент — Огляд монітора Acer Nitro XV272UV3 + РОЗІГРАШ

Огляд Prince of Persia: The Lost Crown. Казка не про Принца

91

Автор: Володимир Вітовський

Prince of Persia: The Lost Crown

Баланс у всьому — Огляд настілки «Майстерня»

Автор: Малютенко Михайло

Майстерня

Хто в Netflix дав на це гроші? Огляд фільму «Бунтівний місяць. Частина 1: Дитя вогню»

Автор: Андрій Присяжний

бунтівний місяць

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: