Огляд Unravel

Автор: Олекса Мельник @CHOBUDA

Будь-яка успішна компанія, що перетворюється на корпорацію, в очах своїх споживачів виглядає якимось чудовиськом, яке знає лиш гребсти бабло. Тому такі компанії роблять різноманітні заходи для „олюднення“ свого образу: благодійність, допомога освіті, фінансування досліджень боротьби з раком… випуск маленьких мі-мі-мі ігор для душі. Такою грою для Electronic Arts мала стати Unravel (запис стріму), що зачарувала редакцію PlayUA ще з першої презентації. Стало зрозуміло, що EA збирається прошкувати шляхом Ubisoft (ще би навчилися експериментувати з ігроладом у нових частинах своїх ігор, але це тема іншої статті).

Уявіть, що ви дитина, або дідусь, словом, безробітний без сенсу життя і попереду у вас море часу. Ви прокидаєтеся зі співом пташок. У променях світанкового сонця виблискують порошинки і всюди розкидані старі фотографії. Ви ступаєте крок за поріг і опиняєтеся у дивовижному світі барвистих пригод на ґанку, у лісах, горах чи просто в полі.

Unravel 02.12.2016 - 22.05.13.06

Десь так відчувається Unravel у першу годину грання. Вона зачаровує, витягує на поверхню спогади дитинства і зворушує мі-мі-мійністю Ярні — іграшки-мотанки, німого головоного героя гри.

Ярні постійно дивиться за обрій і хоче побачити що ж там далі і ви підіграєте йому, прошкуєте від краю до краю екрану, долаєте перешкоди, розгадуєте головоломки і потроху відновлюєте у старому фотоальбомі історію життя простих людей.

Йдучи або дряпаючись куди-небудь, Ярні розмотує свою червону плоть, тобто нитку. Коли гру лишень анонсували, ми припустили що наприкінці гри Ярні буде змушений розмотатися зовсім і принести себе в жертву. Насправді ж нитка Ярні, що тут символізує життєву силу, розмотується по кілька разів на рівень і гравцеві доводиться економно її витрачати, щоби дотягнути до нового мотка пряжі чи до кінця рівня.

Ви можете використовувати нитку, як зашморг для підняття на гору і спуску з висоти, можете зав’язувати пружний канат для стрибків чи переходу над проваллями тощо. Механіка Unravel доволі одноманітна і головоломки, хоч і відрізняють на око, за суттю своєю залишаються однаковими протягом усієї гри. Розгадавши одну — ви розгадуєте всі наступні автоматично. Поціновувачам мудруватих загадок таке не сподобається.

Unravel 02.13.2016 - 08.41.19.10

Інше питання — зручність грання. На жаль із нею тут біда. Часом, зрозумівши, що треба робити, доводиться тривалий час перегравати одну й ту ж ділянку рівня, борючись із фізикою гри. До того ж перегравати доводиться доволі значні шматки, що перетворює гру на рутину.

І з атмосфери казкової подорожі милої істоти вибиває ворожість світу гри. Ярні може втопитися, розбитися, його може розчавити і порубати, його навіть можуть… покусати комарі! Іграшку-мотанку! Комарі, Карле!

Страждання, крізь які доводиться пройти ґеймеру для подолання рівнів, часом нагадують Limbo, але там ішлося про хлопчика у чистилищі і страждання чудово вписувалися у концепцію, вони не дратували. Але Unravel — це радше казка про цікавинки у нашому краї, ніж притча про біль і поневіряння. Тож грі не вистачає лагідності.

Unravel 02.13.2016 - 20.04.49.15

Трохи збавити рівень роздратування допомогло вимкнення музики гри. Сама собою вона непогана і цей огляд чудово пишеться під милий, спокійний саундтрек Unravel, але зацикленість цієї музики, відсутність розвитку теми вибішує.

Розробники усіляко наголошували на метафоричності Unravel. Мовляв це гра про подолання життєвих труднощів, а нитка — це символ метафізичних зв’язків між людьми, обірвавши які, можна назавжди втратити колись близьких людей.

Але хіба мистецький твір потребує тлумачення? Чи Unravel — це DOOM, у якому не було сюжету, але було пояснення, що тут діється. І так, в Unravel сюжет ніякий. Якщо сильно захотіти, то його можна придумати на основі віднайдених фотографій, але це просто нарис із життя простих людей з простими бажаннями і без якихось виразних прагнень, без амбіцій. Це не надихає, не зворушує і не вражає.

Unravel 02.13.2016 - 07.56.00.09

Проте Unravel дуже красива і оспівує краєвиди північної Скандинавії, патріотами якої себе вважають розробники гри. Хоч мене роздратували чимало моментів у грі, але після її проходження, я горю бажанням з’їздити у Скандинавію і пройтися тими стежками, зазирнути у ті ліси та почалапати босими ногами на березі тієї великої води під гомін чайок, тож Unravel може чудово заманювати туристів.

Попри всі недоліки, Unravel варта придбання. Хоча б заради своєї краси і чарівності Ярні. Рекомендовано для спільного розгадування головоломок у колі близьких людей. Але якщо справді шукатимете у грі метафори, про які заявили розробники, то можете розчаруватися. Unravel — це як старий, дивакуватий і незграбний друг, з яким часом буває незатишно, але покинути його не можеш, бо у Ярні велике, добре серце і незаплямована душа.

75

Варте уваги

Вдалося

  • любите милуватися красою природи
  • нечутливі до перегравання ділянок рівнів

Не вдалося

  • цінуєте ігри за сюжет
  • любите складні, заплутані головоломки

Жанри

Компанії

Платформи

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Тетріс кам’яної доби. Огляд настільної гри «Прадавні Історії»

Автор: PlayUA

Тетріс кам'яної доби. Огляд настільної гри «Прадавні Історії»

Некерований ремейк. Огляд System Shock (2023)

77

Автор: Владислав Папідоха

System Shock Remake

Феєрія кольорів. Огляд фільму «Русалонька»

Автор: Андрій Присяжний

Русалонька / The Little Mermaid (2023)

Топ Ґанн. Огляд фільму «Вартові галактики 3»

Автор: PlayUA

Вартові Галактики 3 / Guardians of the Galaxy Vol. 3

Без особливостей і хиб — Огляд Star Wars Jedi: Survivor

85

Автор: Владислав Папідоха

Star Wars Jedi: Survivor

Огляд книги “Натисни Reset: Вигорання та відновлення в індустрії відеоігор”

Автор: Микола Єрьомін

Мальопус

Не завжди виходить спригнуть воврємя — Огляд фільму «Люксембург, Люксембург»

Автор: Владислав Папідоха

Люксембург, Люксембург

Ремейк по-українськи. Огляд Sherlock Holmes The Awakened

81

Автор: Олег Куліков

sh3re screenshot 2023.04.07 12.21.18.98

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: