Інша

Перша ластівка — Огляд манґи «Інша»

Автор: Владислав Папідоха @vpapidokha

Українські поціновувачі дев’ятого мистецтва за декілька років встигли звикнути до американських мальованих історій українською. Тепер уже й важко знайти книжкову крамницю, що не виділила б під них окремий стелаж, а то й два. Втім, важко сказати те ж саме про манґу. Цю зажурну ситуацію намагається виправити видавництво Molfar. Їхня команда наприкінці весни видала перший том серії «Інша» з підзаголовком «Перша чверть». І це той випадок, коли факт появи роботи важливіший, ніж вона сама.

Манґа «Інша» розповідає історію японської школи в маленькому містечку. На початку 70-х, там навчалася вкрай здібна учениця, Місакі Мей, яку любили як вчителі, так і однокласники. Та з нею стався нещасний випадок і вона загинула. І ні, щоб пройти цей момент, виділити час на журбу та продовжити рух вперед опісля. Весь її клас та викладацький склад під впливом цих подій продовжував вдавати, мовби вона жива. Навіть парту залишили вільною та зверталися до неї час від часу. Така недалекоглядність не могла пройти без наслідків. Наприкінці року учні з’ясували, що на спільній фотографії у випускному альбомі, поруч з ними, зображена Місакі.

Втім, події манґи розгортаються майже через 40 років після цих подій. У місто прибуває молодий хлопець, Сакакібара Коічі. Прибувши пожити у Бабусі, поки батько у експедиції, він нічого й не очікував від тихого крихітного містечка. Та зовсім скоро він починає регулярно зустрічати дивну дівчину з пов’язкою на оці, а усі однокласники по змовницьки перешіптуються у нього за спиною і радять не спілкуватися з тими, кого немає. Так і минає увесь перший том, «Перша чверть»: герой вертиться у сітці власних здогадок, що підсилюються абстрактними натяками оточення. І це не знуджує, а навпаки ефективно наганяє на вас напругу. Як читач, ви бачите більше, ніж головний герой. Тому швидко ловите себе на думці, що не стільки шукаєте розгадку, скільки спостерігаєте за юнаком, мов за хом’яком у лабіринті. І це приносить чимало задоволення. Та важко спекатися відчуття, що ти проходив через це уже не один десяток разів і кілька з них були навіть у таких же декораціях. Історії катастрофічно бракує власних виразних рис і ситуацію рятує тільки те, що для українського читача оповідка про містичні події у японському містечку може бути в новинку.

Малюнок у манзі «Інша» вдало доповнює оповідь і ні на мить не перетягує на себе ковдру. Його можна назвати звичайним для манґи. Типовий стиль малювання героїв, рідкісні, але гарно промальовані, панелі з зображенням локацій. Навіть розбивка сторінок на панелі по воєнному строга, за винятком моментів особливої напруги. Це зовсім не той випадок, коли за роботою слід мчатися задля споглядання панелей.

Що справді вартує уваги, так це технічне виконання видання. Воно чудово відчувається та виглядає. Це м’яке плетення розміром 148х200 мм у м’якій обкладинці, за яке видавець просить 155 грн. Поверх одягнуто суперобкладинку, під якою ховається стильна чорна основна. Том зверстано для читання з права на ліво, як оригінал. Для незнайомих з японською культурою, перекладач залишив чимало зносок, які в загальних рисах пояснюють важливі для розуміння моменти. Ба навіть додали листочок-вкладиш з інструкцією як читати манґу. Я знайшов його уже після прочитання і ця маленька дурничка принесла чуть чи не більше емоцій, ніж сам том. І якраз у цьому полягає проблема.

«Інша. Перша чверть» чудово відпрацьовує обов’язкову програму першого тому горорної серії з шести. Розповідає зав’язку, накидує стереотипних для жанру персонажів, наганяє напруги та підсаджує читача на гачок. Та вона настільки звичайна, що у ній важко виділити хоча б щось, окрім чудового технічного виконання українського видання від Molfar Comics. Втім, як і було сказано вище, факт виходу цієї манґи важливіший, ніж вона сама. Японські правотримачі з осторогою ставляться до нашого ринку. Для них він малий та незрозумілий, тому вони не хочуть продавати нашим видавцям ліцензії на культові твори. «Інша» стала однією з перших плиточок, якими ми викладаємо наш шлях до «Акіри» та «Цільнометалевого Алхіміка». І взагалі першою з віковим рейтингом 18+. Її значущість для нас важко оцінити, та зрозуміло одне: «Якщо ми хочемо в перспективі отримати щось з категорії “One Piece”, то слід продемонструвати зацікавлення у продукті, придбавши “Іншу”». Тішить, що попри свою прісність, вона позбавлена будь-яких помітних недоліків.

Придбати манґу «Інша. Перша чверть» можна за цим посиланням. А передзамовити манґу «Інша. Друга чверть», яка вийде уже в другій половині цього місяця, можна за цим.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Лише сідницями ситий не будеш. Огляд Stellar Blade

78

Автор: Володимир Вітовський

stellar blade cover

Затягне і не відпустить — Огляд Balatro

90

Автор: Барлет Ярослав

balatro

Огляд Pepper Grinder

77

Автор: Барлет Ярослав

pepper grinder

ЗАМІНИВ МЕНІ ПК — Огляд ноутбука Acer Predator Helios 16 (PH16-71)

Автор: Володимир Бортюк

predator helios 16 review site a 01

Справжнє виживання — Огляд настілки Resident Evil 3: The Board Game

Автор: Владислав Папідоха

Resident Evil 3: The Board Game PlayUA

Шедевр в жанрі контролю територій — Огляд настілки «Ель Гранде»

Автор: Малютенко Михайло

Ель Гранде

Огляд Alone in the Dark (2024)

74

Автор: Владислав Папідоха

Alone in the Dark (2024)

Огляд фільму «Дюна. Частина 2»

Автор: Владислав Папідоха

Дюна. Частина 2 / Dune: Part Two