porsche mission r concept 17

Погляд у майбутнє. Огляд першого етапу 7DRIVE Electric Challenge

Автор: Андрій Присяжний

Впевнений, багато фанатів автомобільних перегонів хоча б раз замислювалися, а яким же буде майбутнє у їх найулюбленішому спорті. Власне, саме на це питання і вирішила відповісти команда організаторів 7DRIVE Racing.

Разом із ними у цю цікаву подорож вирішили зануритись ще понад двадцять водіїв. У чому ж полягає цей “погляд” у майбутнє. Все дуже просто — в автомобілі. А саме, в електричному Porsche Mission R, який вперше використовується в змаганнях на теренах України.

Отже, Австралія, а саме, легендарна Mount Panorama Circuit, зустріла пілотів досить теплою погодою, із 24 градусами повітря і 46 градусами температури треку. І сюрпризи почались уже у кваліфікації.

Першу позицію вирвав Назар Аддаті, а другим став Домінік Хорошавін, із відривом у сім десятих секунди, що для кваліфікації є просто прірвою по часу. Третім став Дмитро Луканов, якому не вистачило зовсім трохи, аби дістати Домініка на другій позиції. Але і на Дмитра, своєю чергою, здійснювався великий тиск, адже від Назара Хруща на четвертій позиції його відділила всього лиш одна десята секунди.

Ще хотілося б зазначити останнього водія, який подолав трек менше ніж за дві хвилини, а саме — Віктора Яковенко. Дійсно, з кожною гонкою, Віктор розкривається не тільки як стабільний, а й ще й швидкий водій, який все більше намагається нав’язати боротьбу лідерам пелотону.

Досить сумбурним вийшов старт першої двадцятихвилинної гонки. Попереду, Назар Аддаті “проспавши” старт  програв одразу дві позиції своїм суперникам. Але, вже у другому повороті він контратакує Дмитра Луканова і стає другим.

Поки лідери розбирались хто ж першим поїде у горну секцію траси, позаду Олексій Багрій, Сергій Сорока, Олексій Беркунський та Сергій Бутцев не змогли вирішити хто ж першим проїде перший поворот і розбили свої автомобілі. Олексій Багрій і Сергій Сорока навіть вирішили не продовжувати гонку, а поїхати на піт-лейн для швидкого ремонту їх авто. 

Ще одним водієм якому перше коло далося важко був Євген Артеменко. Прикрий розворот у зв’язці “есок” коштував йому дванадцять позицій. Єдине, з чим Євгену таки пощастило, це те, що відбувся він лише легким переляком. Адже ні одна стіна не була зачеплена при виконанні цього піруету. 

Тим часом у лідерів вже намічалися свої перегони. Адже, лише за перше коло Домінік Хорошавін і Назар Аддаті змогли відірватися від найближчого переслідувача більш ніж на дві секунди. На жаль, не витримав цей темп Назар і на виході із повороту Forrest’s Elbow не справляється із керуванням свого електромобіля і майже повторює кульбіт Євгена Артеменко. Як результат — дванадцяте місце і більш ніж двадцять секунд відставання від лідерів.

Але, не лідерами єдиними. Однозначно, приз за найкращу боротьбу першої гонки потрібно розділити між Євгеном Щербіною, Олександром Радецьким і Андрієм Бондаром. Чотири кола, так чи інакше водії боролися один з одним, але апогеєм стало намагання пройти третій поворот утрьох (іронія, чи не правда?). Переможцем з цієї ситуації вийшов Євген Щербина, який таким чином вийшов на десяту позицію. А Андрій Бондар взагалі зійшов з гонки.

До речі, в наших перегонах явно прослідковується певна послідовність, тому що, обов’язково є водій який бере участь у змаганні з нашої локації у ТРЦ Блокбастер.

Для лідерів закінчення першої двадцятихвилинки стало дещо нудним. Домінік Хорошавін зміг довести свою перевагу над найближчим суперником до шести секунд. За ним фінішував Дмитро Луканов, який у свою чергу відірвався на вісім секунд від Назара Хруща. Найзапекліший фініш був у Назара Аддаті і Олексія Беркунського. Їх битва була дійсно важливою для кожного, тому що, фініш на десятій позиції давав право на старт з поул позиції другої гонки. Досить впевнено, але не без проблем виграв у цій дуелі Назар, залишивши за собою право на поул позицію другої гонки.

Призери першого спринту:
1. Домінік Хорошавін
2. Дмитро Луканов
3. Назар Хрущ

Старт другої гонки обійшовся без інцидентів у лідерів, а от позаду відчайдушна атака Максіма Буніча на Олега Бадіцу і Віктора Яковенко закінчилась розворотом Олега, який, ще й прихопив з собою Домініка Хорошавіна і Євгена Щербіну. Таким чином, старт для лідера першої гонки перетворився зі старту з десятого місця, на імпровізований старт з шістнадцятого місця.

А от хто добре вивчив помилки першої гонки, так це Назар Аддаті. Блискучий старт і відрив у секунду від найближчого переслідувача в особі Євгена Артеменко. Але, треба визнати, що і Євген, своєю чергою, зібрався і довів свій відрив від їдучого третім Артема Сакуна до трьох з половиною секунд.

І який же “паровоз” зібрав Артем. Завдяки йому водії з третьої по дванадцяту позиції мали між собою не більше секунди відриву. Три кола водії дійсно їхали “на всі гроші” із постійною агресивною і інколи контактною боротьбою яку навіть неможливо описати словами. Але, як результат, найбільше виграли від цієї боротьби Хорошавін і Бондар. Домінік вийшов шостим і відіграв багато важливих для себе позицій, а Андрій відіграв цілих одинадцять місць у порівнянні із своєю стартовою позицією.

Але, шостої позиції Домініку виявилось замало, та і до кінця гонки ще залишалось десять хвилин. Сім з яких він витратив на те, щоб дістатись до третього місця. Не витримали його напору ні Дмитро Луканов, ні Костянтин Левицький, ні Артем Сакун. Так власне він і фінішував замкнувши трійку призерів.

Щодо лідерів, то вони так і фінішували. Першим перетнув фінішну стрічку Назар Аддаті, який довів свою перевагу над найближчим переслідувачем більш ніж на шістнадцять секунд. Другим став Євген Артеменко, вчерговий раз довівши, що він справжній майстер у швидкій адаптації до нового автомобіля. 

Призери другого спринту:
1. Назар Аддаті
2. Євген Артеменко
3. Домінік Хорошавін

Результати етапу можна побачити на наступному фото:

Якщо огляду вам не достатньо — пропонуємо до перегляду весь етап 7DRIVE Challenge: MountPanorama Circut.

Наступний етап відбудеться вже незабаром – 15 листопада, на трасі – Charlotte Motor Speedway (Roval).

Трансляція буде відбуватись на нашому YouTube каналі, а також, на порталі наших партнерів – Megogo.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Ґеймерський вовк в офісній овечій шкурі — Огляд ноутбука Acer Aspire 7 (A715-76G) + РОЗІГРАШ

Автор: Володимир Бортюк

aspire7 kb3

Пропускати заборонено! Огляд Shadow Gambit: The Cursed Crew

89

Автор: Михайло Петрунів

Shadow Gambit: The Cursed Crew

Закоханість в мініатюрі — Огляд настілки Mada

Автор: Малютенко Михайло

Mada

Про жабу і гадюку. Огляд фільму «Голодні ігри: Балада про співочих пташок і змій»

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.Голодні ігри 7

Компактна милота — Огляд настілки Kariba

Автор: Малютенко Михайло

Kariba

Перший подіум для української команди на Кубку світу з симрейсингу!

Автор: Андрій Присяжний

grand finals

Драма останніх семи хвилин. Огляд третього етапу КМАМК GT3 Endurance Championship

Автор: Андрій Присяжний

kmamk 2 етап

Найкоротший, але чи дійсно найгірший? Огляд фільму «Марвели»

Автор: Андрій Присяжний

Марвели 4

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: