Помер актор кіно та відеоігор Ерл Боен

5 січня 2023 року помер легендарний характерний актор Ерл Боен. Один з тих, кого люди рідко знали по імені, але точно впізнавали за обличчям та акторською “візитівкою” — роллю психіатра Доктора Пітера Зілбермана, яку Боен вперше зіграв у фільмі Джеймса Кемерона “Термінатор” (The Terminator) у 1984 році. Познайомились режисер та актор працюючи на фільмі “Битва з межами зірок” (Battle Beyond the Stars) 1980 року, де Кемерон робив спецефекти, а Боен грав персонажа  Нестора 1 та озвучував п’ять його клонів з іншою зовнішністю. Попри відносно невелику кількість екранного часу, Кемерону сподобалось працювати з Боеном на “Термінаторі” і той отримав значно більшу роль у оскароносному сиквелі, “Термінатор 2: Судний день” (Terminator 2: Judgment Day).

Після того Боен з’являвся в ролі Зільбермана в одній сцені атракціону з зафільмованими 3D-сценами T2:3D: Battle Across Time від Universal Studios (єдиний твір по Термінатору окрім перших двох фільмів за безпосередньою режисурою Кемерона), а також в камео у “Термінатор 3: Повстання машин” (Terminator 3: Rise of the Machines) у 2003 році. Ця поява стала останнім разом коли глядачі побачили Боена на екрані в новому матеріалі, а заодно також одним з небагатьох світлих плям загалом досить посереднього сиквелу. Щось подібне повторилося з архівним матеріалом Зілбермана в “Термінатор: Фатум” (Terminator: Dark Fate) у 2019 році, хоч до праці над цим фільмом і був вперше за довгий час залучений Джеймс Кемерон.

Втім, хоча 20 років актор не з’являвся на екрані це не означає, що він полишв улюблену працю. Крім “Термінаторів” на рахунку Боена — більш як 300 ролей в кіно (“Моя мачуха — іншопланетянка”, “Голий пістолет 33⅓: Остання образа”), театрі, на радіо, в анімації (Batman: The Animated Series), на телебаченні (M*A*S*H, Star Trek: The Next Generation, The West Wing) та, що слід розписати окремо — у відеоіграх. Перерахувати всі ігри, які озвучував Боен буде нереально в обсягах новини, тож ми постараємося пройтися по найбільш відомих його роботах. Першою з них (і дебютною для Боена у відеоіграх) стала роль пірата-привида ЛеЧака в The Curse of Monkey Island у 1997 році. З тих пір Боен став стаціонарним актором цього персонажа у франшизі та озвучив ще кількох, повернувшись у Escape from Monkey Island (2000), Tales of Monkey Island (2009), The Secret of Monkey Island: Special Edition (2009) та Monkey Island 2: LeChuck’s Revenge: Special Edition (2010). На жаль, від роботи над нещодавньою Return to Monkey Island актор відмовився, ймовірно саме через стан здоров’я — на той момент в нього вже було діагностовано рак.

Вже наступного року після дебюту у озвучці відеоігор Боен з’явився у ще одній відомій франшизі, озвучивши Монтарона та Талантіра у Baldur’s Gate, та повернувшись у Baldur’s Gate: Dark Alliance. Зовсім окрема сторінка творчості Боена — ігри серії WarCraft. Починаючи з ролі оповідача у World of Warcraft 2004 року актор пропустив мало яку гру та доповнення у франшизі, де озвучував Магтерідона, короля Теренаса Менетіла та Гекіму Мудрого. В ролі останнього він також з’явився у Hearthstone. Останньою появою Боена у WarCraft стало доповнення WarCraft: Legion у 2016 році.

Крім того на рахунку Боена найперша Call of Duty 2003 року, Fallout Tactics: Brotherhood of Steel, Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty, Eternal Darkness, X-Men Legends, EverQuest II та культові Psychonauts, де Боен зіграв М’ясника.

Останньою грою та акторською роботою Боена загалом став англомовний дубляж японської гри Girls Mode 4: Suta sutairisuto (англомовна назва якої — New Style Boutique 3: Styling Star) у 2017 році.

Ерл Боен помер на Гаваях у віці 81 року від раку легенів. Проте його голосові та ігрові ролі ще довго не відпускатимуть вдячних глядачів та слухачів по всьому світу.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Battlefield 2042 більше не отримуватиме нового контенту

battlefield 2042

У 2023 році ґеймери провели 60% часу в іграх, яким понад 6 років

fortnite

Розробники скаржаться на недоцільність підтримки Xbox

xbox

Шутер XDefiant не вийде найближчим часом, але відкрита бета вже близько

xdefiant

The Pokemon Company видаляє відео із зомбі-покемонами в Call of Duty

Pokemon Mimikyu

У World of Warcraft з’явилася піратська королівська битва

4273505 wowplunderstormreveal

Sony втратила ще один ексклюзив PS5 — ААА шутер у стилі Call of Duty

deviation

Чутки: Дві наступні Battlefield вийдуть в 2025 році

battlefield 6