Помер актор кіно та відеоігор Ерл Боен

5 січня 2023 року помер легендарний характерний актор Ерл Боен. Один з тих, кого люди рідко знали по імені, але точно впізнавали за обличчям та акторською “візитівкою” — роллю психіатра Доктора Пітера Зілбермана, яку Боен вперше зіграв у фільмі Джеймса Кемерона “Термінатор” (The Terminator) у 1984 році. Познайомились режисер та актор працюючи на фільмі “Битва з межами зірок” (Battle Beyond the Stars) 1980 року, де Кемерон робив спецефекти, а Боен грав персонажа  Нестора 1 та озвучував п’ять його клонів з іншою зовнішністю. Попри відносно невелику кількість екранного часу, Кемерону сподобалось працювати з Боеном на “Термінаторі” і той отримав значно більшу роль у оскароносному сиквелі, “Термінатор 2: Судний день” (Terminator 2: Judgment Day).

Після того Боен з’являвся в ролі Зільбермана в одній сцені атракціону з зафільмованими 3D-сценами T2:3D: Battle Across Time від Universal Studios (єдиний твір по Термінатору окрім перших двох фільмів за безпосередньою режисурою Кемерона), а також в камео у “Термінатор 3: Повстання машин” (Terminator 3: Rise of the Machines) у 2003 році. Ця поява стала останнім разом коли глядачі побачили Боена на екрані в новому матеріалі, а заодно також одним з небагатьох світлих плям загалом досить посереднього сиквелу. Щось подібне повторилося з архівним матеріалом Зілбермана в “Термінатор: Фатум” (Terminator: Dark Fate) у 2019 році, хоч до праці над цим фільмом і був вперше за довгий час залучений Джеймс Кемерон.

Втім, хоча 20 років актор не з’являвся на екрані це не означає, що він полишв улюблену працю. Крім “Термінаторів” на рахунку Боена — більш як 300 ролей в кіно (“Моя мачуха — іншопланетянка”, “Голий пістолет 33⅓: Остання образа”), театрі, на радіо, в анімації (Batman: The Animated Series), на телебаченні (M*A*S*H, Star Trek: The Next Generation, The West Wing) та, що слід розписати окремо — у відеоіграх. Перерахувати всі ігри, які озвучував Боен буде нереально в обсягах новини, тож ми постараємося пройтися по найбільш відомих його роботах. Першою з них (і дебютною для Боена у відеоіграх) стала роль пірата-привида ЛеЧака в The Curse of Monkey Island у 1997 році. З тих пір Боен став стаціонарним актором цього персонажа у франшизі та озвучив ще кількох, повернувшись у Escape from Monkey Island (2000), Tales of Monkey Island (2009), The Secret of Monkey Island: Special Edition (2009) та Monkey Island 2: LeChuck’s Revenge: Special Edition (2010). На жаль, від роботи над нещодавньою Return to Monkey Island актор відмовився, ймовірно саме через стан здоров’я — на той момент в нього вже було діагностовано рак.

Вже наступного року після дебюту у озвучці відеоігор Боен з’явився у ще одній відомій франшизі, озвучивши Монтарона та Талантіра у Baldur’s Gate, та повернувшись у Baldur’s Gate: Dark Alliance. Зовсім окрема сторінка творчості Боена — ігри серії WarCraft. Починаючи з ролі оповідача у World of Warcraft 2004 року актор пропустив мало яку гру та доповнення у франшизі, де озвучував Магтерідона, короля Теренаса Менетіла та Гекіму Мудрого. В ролі останнього він також з’явився у Hearthstone. Останньою появою Боена у WarCraft стало доповнення WarCraft: Legion у 2016 році.

Крім того на рахунку Боена найперша Call of Duty 2003 року, Fallout Tactics: Brotherhood of Steel, Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty, Eternal Darkness, X-Men Legends, EverQuest II та культові Psychonauts, де Боен зіграв М’ясника.

Останньою грою та акторською роботою Боена загалом став англомовний дубляж японської гри Girls Mode 4: Suta sutairisuto (англомовна назва якої — New Style Boutique 3: Styling Star) у 2017 році.

Ерл Боен помер на Гаваях у віці 81 року від раку легенів. Проте його голосові та ігрові ролі ще довго не відпускатимуть вдячних глядачів та слухачів по всьому світу.

Читайте також

Британці вважають, що ексклюзивний CoD не вигідний Microsoft

cod

Microsoft підписала 10-річну угоду з українським хмарним сервісом Boosteroid

Boosteroid Microsoft

Заглибтеся в минуле всесвіту Warcraft у книзі «Колодязь вічності»

Warcraft Колодязь Вічності Війна Древніх

Microsoft визнали, що Sony контролює 70% консольного ринку

Колишні партнери Blizzard розтрощили монумент орка з Warcraft у прямому ефірі

warcraft 3 reforged orc

Microsoft випускатиме Call of Duty не лише на PlayStation, а й на Switch

Call of Duty Modern Warfare 2

Blizzard повністю йде з Китаю

TikTok мокріє через Ґоуста з Call of Duty: Modern Warfare 2

Call of Duty: Modern Warfare II

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: