Помер Кевін Конрой, легендарний голос Бетмена

Деяких акторів абсолютно неможливо відірвати від ролі всього життя. Для Кевіна Конроя, який помер від раку 10 листопада 2022 року такою роллю став Бетмен. Актор озвучував та грав цього персонажа без перебільшення десятки разів і його різні інтерпретації Бетмена мали величезний вплив не лише на інших акторів, які грали цю роль, а й глядачів та ґеймерів для яких саме голос Конроя скоріше за все буде першою асоціацією з голосом Бетмена.

Майбутній актор народився у Вестбері, невеличкому містечку штату Нью-Йорк. У 1973 році він здобув місце в стипендіальній програмі престижної Джульярдської школи, де вчився акторській майстерності на одному потоці з Робіном Вільямсом (з яким також ділив кімнату). По закінченні навчання Конрой швидко зробив собі ім’я в театральних колах, однак з ролями в кіно і на телебаченні все було трохи менш яскраво. Переважно Конрой грав другорядні ролі в мильних операх та ситкомах всі 1980-ті, а на великому екрані не з’являвся аж до 1992 року. Можливо у Конроя просто була не дуже “форматна” зовнішність, а може не вистачало часу через ролі в театрі.

Так чи інакше, у 1992 році життя актора різко змінилось коли він вирішив спробувати себе у озвучці анімації. На той час творці гітового Batman: The Animated Series як раз шукали свого Бетмена і знайшли його саме у Конрої. Хоча Майкл Кітон був першим хто говорив різними голосами як Брюс Вейн та Бетмен, Конрой пішов далі, зробивши два майже абсолютно різних “малюнки” голосом для героя і його альтер-еґо. Сказати, що для Коноря Бетмен став візитівкою — не сказати нічого. Коли актор волонтерив на ліквідації наслідків терористичної атаки на Міжнародний торговий центр у 2001 році і хтось попросив його продекламувати легендарний монолог Бетмена, з усіх усюд посипалися оплески — переважна більшість присутніх встигли вирости на його праці.

Перелічити всі рази, коли Конрой за 30 років озвучував Бетмена буде дуже важко. Простіше буде сказати, що за 30 років не було практично жодного року коли б він це хоч десь не робив. Окрема сторінка цього величезного списку — відеоігри. Крім всесвітньо відомої трилогії Arkham Asylum, Arkham City та Arkham Knight (наш огляд) Конрой встиг озвучити Бетмена в The Adventures of Batman & Robin на Sega CD, Batman: Vengeance, Batman: Rise of Sin Tzu, DC Universe Online, Batman: Arkham City Lockdown, Injustice: Gods Among Us, Infinite Crisis, Batman: Arkham Underworld, Injustice 2, LEGO DC SuperVillains, двох VR-іграх включно з Arkham VR. Нещодавній файтинґ MultiVersus (наші враження) став останнім разом коли Конрой зіграв Бетмена. Серед інших ігор де ви могли чути голоси (саме так, у множині) Конроя — Crusaders of Might and Magic, Jak & Daxter: The Precursor Legacy, Max Payne 2: The Fall of Max Payne та Lords of EverQuest.

Навіть коли Конрой не грав Бетмена за останні 30 років, його ролі часто були пов’язані з цим персонажем. У скарбниці актора величезна кількість персонажів DC Comics і ще окреме досягнення, яке мають лічені люди — він грав як Бетмена, так і його архіворога, Джокера. Хоча останнього в мультсеріалі 1992 року, пов’язаному всесвіті а потім аркгемівській франшизі не менш влучно озвучував Марк Гемілл, в одній серії у кошмарному сні Бетмена його майстерно скопіював Конрой.

Один раз Конрою вдалося зіграти Бетмена не лише голосом. У кросовері 2019 року “Криза на Нескінченних землях” (Crisis on Infinite Earths) на роль старого й злого Брюса Вейна спочатку хотіли позвати Майкла Кітона, однак коли у того не вийшло зробили можливо ще більш правильний вибір. Конрой буквально вхопився за невеличку роль, тому що вже втратив надію колись зіграти Бетмена на екрані, а не лише голосом. Високий клас акторської майстерності та величезний досвід Конроя в театрі тут видно в кожному кадрі, від неприродніх рухів в екзоскелеті до виразів обличчя.

До певного часу про своє особисте життя актор розказував мало. Більшість фанів актора з подивом дізналася що він гей лише у червні 2022 році, коли Конрой став автором сценарію коміксу “Finding Batman”, опублікованого в збірці DC Pride. У історії мова йшла про те як саме власними життям і труднощами актор надихався для того щоб грати найскладніші для Темного Лицаря моменти.

Кевін Конрой не дожив до свого 67-го дня народження всього 20 днів. Останньою прижиттєвою  роллю легендарного актора став Гордак в мультсеріалі He-Man and the Masters of the Universe, однак у пост-продкшені також знаходиться анімаційний телефільм про супергероїв Relatively Super, а у 2023 році прихильники востаннє почують голос актора у медіа по Бетмену — Конрой озвучив батька героя, Томаса Вейна, у прийдешньому мультсеріалі Batman: Caped Crusader від творців того самого мультсеріалу 1992 року. Кому саме передасть там естафету Конрой наразі невідомо.

Читайте також

Batman: Caped Crusader від Дж. Дж. Абрамса перелітає на Amazon

batman caped crusader2c color copy.0

Suicide Squad перенесли через “неочікувано негативну” реакцію фанатів

suicide squad kill the justice league clip reveals the inclusion of lex luthor

Життя як енциклопедія трюків: помер легендарний каскадер Джеймс Вінберн

halloween1

Бен Аффлек зіграє Бетмена в другому “Аквамені”

Бен Аффлек

MultiVersus — Smash Bros для бідних? (Перші враження)

MultiVersus

Костюм Бетмена виставили на аукціон. Але який!

Бетмен і Робін

Син Бетмена і донька Джокера об’єднаються у серіалі Gotham Knights [трейлер]

gotham knights series coming to the cw (1)

Людина, яка нагадує. Огляд фільму «The Batman»

The Batman

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: