Portal 2 виповнилося 10 років: як святкують фани й розробники

Фактично десять років тому світ побачив Portal 2, головоломка від першої особи що й понині залишається флагманом і без того зіркової компанії Valve. Ситуацію у франшизі Portal приблизно можна порівняти з “Термінаторами”: якщо потенціал і атмосферу було помітно і оцінено вже на першій грі 2007 року, то друга довела ці показники до майже ідеальних при не менш чудовому технічному виконанні. Як і у випадку з “Термінатор 2: Судний день”, Portal 2 також був одним з творів які задали певний вектор розвитку для цілої індустрії.

Сценарист гри Чет Фалісчек зауважив, що розробка гри ніби була “30 років тому” і досить нервовою, але все одно згадується як “хороші часи”.

Цікаво, що на самому початку виробництва те що стало Portal 2 не було ані прямим сіквелом, ані грою серії: це був принципово новий проект з іншою механікою. За зауваженням того ж Фалісчека:

Це було багато що, але не Portal 2

Тим не менш, певні шматки демо-проекту, дія якого відбувалася у 1980-ті рр. було інтеґровано в фінальну гру, куди також увійшли напрацювання декількох студентьских ігор, таких як Narbacular Drop та Tag: The Power of Paint. Команди як їх зробили стали офіційними співробітниками Valve, а вінегрет з трьох-чотирьох ігор вийшов дуже їстівним.

Привітати улюблену гру з 10-річчям поспішили як відомі шанувальники на кшталт Discord, так і прості гравці, що провели за нею багато безсонних ночей.

А ще як раз до пам’ятної дати встиг мод Portal Reloaded, про який ми вже розповідали в листопаді. Він викликав певний ажіотаж і має всі шанси доєднатися до трійці модів які отримали офіційне благословення і офіційний статус від Valve: Portal Stories: Mel (наш огляд), Talking with Time Machine та Aperture Tag: The Paint Gun Testing Initiative. Останній розвиває механіку вищезгаданого студентського демо Tag: The Power of Paint до фактично повноцінної гри.

Читайте також

Тепер ви можете підтримати свої улюблені команди з Dota 2 прямо у грі

Пошук ігор у Steam став ще простішим

Анонсовано другий сезон аніме за мотивами Dota 2

У травні в Steam діятимуть знижки на ігри з відкритим світом

Dota 2 нарешті стала простішою для новачків

Dota 2

[ОНОВЛЕНО] Counter-Strike: Global Offensive неочікувано зникла з продажу

Artifact стала безкоштовною, але якою ціною…

А ось і другий офіційний трейлер «Dota: Кров дракона»

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: