Прев’ю Stranded Deep

Пробували себе уявити на безлюдному острові? Я впевнений, що так. А підштовхували до таких роздумів Робінзон Крузо, байки про піратів на безлюдному острові та кінострічка “Вигнанець” з Томом Генксом. А ось для 2-х хлопців із Австралії це були не просто роздуми, а непоганою ідеєю для створення гри, яку прозвали Stranded Deep.

Заробінзонилося у тихоокеанні…

У принципі Stranded Deep — це ще одна гра, у якій ми виживаємо, щось збираємо, будуємо у, як це зараз модно, процедурно генерованому світі, але без усіх цих зомбі, здичавілих і покручів. Є тільки ви і багато маленьких острівців, а ворогів лише двоє — голод та акули.

Stranded Deep

Починається Stranded Deep у літаку. Головний герой летить з Каліфорнії до Японії. Після дуже простенького навчання літак несподівано падає десь у Тихому океані. Що ж сталось? Про це гра не розповідає, але спільнота гри, трішки розібравшись, з’ясувала, що, можливо, наш безіменний герой потрапив до аномальної зони «Море Диявола», що є аналогом Бермудського трикутника. Це бодай трішки пояснює, чому архіпелаг дрібних острівців щедро пересипаний затонулими кораблями й літаками. І це все. Поки що ніякої історії немає і пройти гру неможливо, але в майбутньому розробники обіцяють все ж дати можливість пройти Stranded Deep, що було б пречудово.

Коли ти молишся на компас

На відміну від класики про людину на безлюдному острові, у Stranded Deep не один великий острів, а безмежна їх множина, а між острівцями генерується така ж кількість затонулих суден і літаків.

Після прибуття на острів гра ділиться на дві основні частини — розбудова та „пошук скарбів“. Останнє — це збиральництво на затонулих кораблях. Луту у грі безліч: сокири, молотки, відра, медикаменти, біноклі, різні ліхтарі, балони для пірнання тощо.

Що найцікавіше, однією з найважливіших речей у грі є компас. На правду, навіть не знаю чи ще існують ігри, де орієнтація за компасом настільки важлива ґеймплейно. Наприклад, якщо ви, попливли від острова до острова і потрапили під дощ або густий туман — область видимості сильно зменшується і острівців просто не видно. Тому, якщо збочити на кілька градусів — можна добряче заблукати.

У сонячну погоду теж важливо тримати в інвентарі компас і це вже через технічну недосконалість гри. Проблемою є те, що здалеку всі острови однакові, ніби використовується один і той же спрайт, а щоб відрізний свій острів від інших, потрібно бути за 50 метрів від нього, і тоді промальовується ваше багаття, ліхтарі, будівлі, „скарби“ тощо.

Коли я заблукав у Stranded Deep, то на пошук „рідного“ клаптика землі посеред водяного безмежжя потратив близько 40 хвилин життя. І це був один з найцікавіших моментів гри. Тоді відчуваєш, що персонаж у безвихідній ситуації. Він знову все втратив, весь лут, всю їжу, все, на що пішло близько 10-ти годин ігроладу. Відтак починаєш шукати знайомі острови або на яких ти якось відзначився.

І це ще не все. Так поблукавши, можна знайти вельми цікаві великодки, пов’язані з реальними подіями або фільмами. Також можна побачити кита. Цей звук, який він видає після довгої тиші гри, не передати словами.

Зроби сам або здохни

Крафт у Stranded Deep максимально спрощений. Виглядає це так: поскидали накупу увесь знайдений мотлох, затиснули ЛКМ і бачимо перелік того, що можна з цього зробити. Оце й усе. Рецептів крафту на чинній стадії розробки ще мало, лише основне: крафт сокири, молотка, ножа тощо. З цікавого хіба що двигун для плоту і пастки для риб.

Ви мріяли про хатинку на острові? Та знаю, що мріяли, і Stranded Deep дозволить вам збудувати віртуальну хижку на острові. Будівництво у грі ще доволі просте. У нас є можливість зробити фундамент, стіни, двері, дах, драбинку.

Stranded Deep

Однак сам процес будування надто тривалий. З всіх пальм, що виросли на одному вашому острові, можна збудували лише одну комору, ліжко та пліт, а тому доведеться плавати між островами, щоби назбирати основні ресурси, а це нудно. Щоправда саме будівництво криво працює. Але не забуваймо, що це лише альфа і зараз це можна пробачити.

Я бачив дивний сон…

Чого б хотілося у майбутньому? Передусім — більше луту, навіть просто декоративного і рідкісного.

Більше цікавих рецептів крафту. Наприклад, у фільмі «Вигнанець» головний герой Чак зробив сокиру зі знайдених ковзанів і така сокира явно корисніша, ніж кам’яне чортзнащо. Ось такого, нестандартного крафту хочеться більше, де б звичайні речі можна було використати для іншого призначення.

Більше різноманітних затонулих кораблів, тобто більших і таких, які вже пробули не одне століття в океані.

Відполірованішого ґеймплею, бо зараз залізання на пліт з води — це не легке випробування нервів.

Мапу. Звісно, компас — це добре, але якби була якась дайверська дошка, на якій була би проста мапа з власними мітками — це багато що спростило би.

Сюжет. Чому стільки затонулого? Якось треба пояснити. Головне — щоб історія розкривалась зі знайдених записників на потоплених суднах, тобто щоби гравець сам розбирався, що не так.

А ще штормів, більших островів та кооператив. Останнє в майбутньому розробники обіцяли зробити.

Чи варта ця гра придбання зараз? Вже на цій ранній стадії Stranded Deep приємна, з красивою графікою і добре продуманим ігроладом, який просто потрібно наповнювати контентом і розробники це роблять щомісячними патчами. Слід розуміти, що це ранній доступ і гра добряче забаґована. Якщо все ж вирішите придбати її, ось вам порада: не забувайте зберігатись.

Читайте також

Перші враження від Resident Evil Village (Падон)

Оголошено ігри, які отримають підписники PS Plus у травні

Залізний погляд: PlayStation 5

Огляд Acer Swift 5 Intel EVO (SF514-55ТА)

«Довгий Джон Сілвер» | Справжня піратська пригода у банд десіне (Третя Паралель)

Огляд гри Hitman 3 (Падон)

Переосмислення Metal Gear Solid Українською | Огляд Книг (OLDboi)

Найкращі ігри 2020 за версією Падона

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: