Прев’ю Trine 3: The Artifacts of Power

Кожен із нас мимоволі хоча би раз у житті бажав потрапити до казки, де міг відчути себе чарівником, відважним воїном або красивою принцесою. Розробникам зі студії Frozenbyte не просто вдалося втілити наші дитячі фантазії у реальність, а передати їх за допомогою чудової серії забавок.

Давним-давно…

Понад п’ять років тому відбувся реліз першої Trine. Назва забавки перекладається українською як “єдність трьох елементів” (персонажів), а ще так само називають і магічний артефакт, котрий має безпосередній стосунок до сюжету. Серія розповідає історію про королівство, яке спіткала розруха після смерті правителя. Проте, через дивний збіг обставин, троє зовсім несхожих одне на одного персонажів ( крадійка Зоя, чаклун-недоук Амадей і лицар Понтій) об’єднуються, щоби прогнати морок і повернути красу та велич рідних земель. Кожен герой має певний набір вмінь, які потрібно вивчати та підсилювати по ходу гри.

Закцентую вашу увагу на графічному аспекті забавки, бо саме він так вирізняє платформер з-поміж інших подібних проектів. Персонажі та предмети у іграх Trine поводяться доволі реалістично, а можливість знайти під час проходження потаємний закуток, де на нас очікують приємні бонуси, лише додає наснаги вивчати кожен рівень досконало.

2015-04-24_00001

Перша частина зібрала низку нагород та безліч схвальних відгуків, тому розробники вирішили не зволікати та почали клопотатися над продовженням. Trine 2 зберегла всі вдалі задуми попередниці, а графічно, звісно, виглядала ще краще. Нова розгалужена система вмінь наблизила гру до жанру ролівок, але зовні це був той самий вміло змайстрований платформер. У першій частині відрізнити босів від звичних ворогів можна лише за габаритами.

А Trine 2 дозволила гравцям побороти справді могутніх унікальних суперників. Про можливість бавитися втрьох на одному комп’ютері або через інтернет промовчати важко, адже кількість задоволення, яке ти при цьому отримуєш, неможливо передати словами.

Троє героїв поспішають на допомогу!

Trine 3 розпочинається, як і попередня частина: головні персонажі забавки живуть власним життям, але темні сили не дають їм спокою. Королівству загрожують неприємності, а врятувати всіх зможуть лише троє звитяжців, яких знову об’єднав у команду магічний артефакт, перенісши їх безпосередньо до виру подій. Відповідальність за порятунок невинних людей вкотре лягла на плечі чарівнику, крадійці та лицарю. Чи зможуть вони впоратися з усіма ворогами цього разу? Поки що відповідь на це запитання не може дати ніхто з гравців, адже забавка перебуває в дочасному доступі. Зараз є лише декілька рівнів, які розважать вас упродовж години.

2015-04-24_00012

Спершу хочеться поговорити про повністю тривимірний всесвіт, якого не було у попередніх частинах. Така особливість неабияк урізноманітнює ігролад та варіативність проходження, хоча локації все одно залишаються лінійними. Я б навіть сказав, що Trine 3 тепер має більше спільного з RPG, ніж платформерами.

Спершу керування здається незвичним, наприклад, дивлячись на персонажа збоку, можна просто втратити над ним контроль у повітрі та не застрибнути на платформу, що призведе до фатальних наслідків. Трохи важко пристосуватися до такого сприйняття простору, але, сподіваюся, з часом гравцям вдасться звикнути.

Тепер персонажі по-справжньому розмовляють — раніше ми чули лише голоси на фоні ігроладу, а тепер маємо змогу спостерігати за мімікою протаґоністів. Графіка неперевершена, соковита картинка спонукає зняткувати все довкола. Бойова система кардинально не змінилася, з’явилися лише декілька нових рухів.

Передчасне народження шедевру

Чи варто було починати продавати гру на такому ранньому етапі? Питання суперечливе, адже завжди будуть ті, хто кричатиме про неготовий продукт, а в даному випадку – неповноцінну частинку. Розробники ще не впровадили всіх здібностей персонажів із попередніх частин, а потрібно й щось свіженьке додати… Системи розвитку вмінь поки що також немає, тому навіть гра за мого улюбленого героя Амадея виглядає куцою, бо кількість чарів обмежена створенням однієї коробки. Редактор рівнів, який перемандрував із попередніх частин, на такому ранньому етапі розробки є недоречним, адже він неповністю використовує потенціал забавки.

2015-04-24_00003

А тепер подумаймо логічно, Frozenbyte — це невеличка студія розробників, можливості тестувати свій продукт для величезного різноманіття апаратного начиння у них немає, тому дочасний доступ відкриває безліч можливостей у цьому плані. Повідомивши про певні несправності забавки, ви вбережете не тільки себе від прикрощів після виходу фінальної версії, але й тисячі інших користувачів. Гравці можуть пропонувати власні ідеї, допоки триває процес розробки, лишати зауваження тощо. Така перспектива завжди виводила взаємовідносини користувача і розробника на новий рівень. Дослухавшись до пропозицій, Frozenbyte зможе створити найбільш наближений до ідеального продукт. Чому „наближений“? Бо ідеальних ігор не існує, але створити забавку, яка б приносила істинну радість покупцю — безцінне вміння.

Казка розпочинається тут

Trine 3: The Artifacts of Power — гра, яка виявляє свої найкращі якості під час спільного проходження. Це неначе смачний десерт —ви все одно з’їсте його повністю, незалежно від того, ситі вже чи ні. Чудове поєднання захопливого ігроладу, сюжету та графіки завжди цінувалося серед гравців, і таким, мабуть, є рецепт успіху всієї серії Trine. Хороша деталізація всесвіту лише додає бажання бавитися, а потаємні схованки – вивчати кожен рівень. Гра підійде для будь-якої вікової категорії, особливо коли немає чим зайняти неслухняних дітлахів, або друзів, що завітали в гості.

2015-04-24_00026

Зазирнувши поперед батька в пекло, хотілося би побачити якесь більш раціональне застосування тривимірному всесвіту, а не зайву біганину, яка банально розтягує проходження. Також розробникам слід звернути увагу на анімацію моделей, котра іноді виглядає недоконаною — це трішки псує загальне враження від яскравої картинки. Frozenbyte обрала правильну стежину, а чи виправдає студія сподівання шанувальників, побачимо влітку. До того часу, сподіваюсь, гра буде систематично оновлюватися, тому користувачі Steam, які придбали Trine 3: The Artifacts of Power зараз, зможуть оцінити розвиток проекту.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Ремейк класичної Amerzone від творця Syberia вийде цього року

Amerzone — The Explorer's Legacy

Vampire Survivors анонсувала DLC у світі Among Us та додала дрібку сюжету

vampire survivors Emergency Meeting among us

«Чарівний світ фізичних експериментів» — оцінки Trine 5: A Clockwork Conspiracy

trine 5

Trine 4 отримає перше DLC наприкінці місяця

Trine 4: The Nightmare Prince

Красивіша, ніж реальність. Огляд Trine 4: The Nightmare Prince

Історія серії Trine #3

Trine 3: The Artifacts of Power

Історія серії Trine #2

Trine 2

Історія серії Trine #1

Trine (2009)