web analytics

Прев’ю Elite Dangerous: Horizons

Оригінальна Elite: Dangerous при релізі отримала не мало хороших відгуків і від критиків, і від самих ґеймерів. Усе ж 400 мільярдів зоряних систем, можливість стати першовідкривачем, зайнятись піратством або навпаки, піти на службу до якоїсь із фракцій і, як запевнили автори гри: „це лише початок“. Разом це все вразило. А повільність, у чомусь гардокрність і доволі великий поріг входження додали грі певного реалістичного шарму.

Розширення-сезон Horizons, додало можливість робити посадки на безатмосферні астрономічні тіла, які ще й постарались достовірно відтворити у масштабі 1:1. Проте, перед виходом сезону, пішла велика хвиля критики від фанатів, а причиною став не саме доповнення, а неочікувана цінова політика. Що не так із ціною і, що то за «Горизонти» розписано нижче, однак якщо ви не знаєте, що таке Elite: Dangerous, радимо спершу ознайомитися з оглядом Миколи Ороса.

Про цінову політику

На слова „це лише початок“ купилось багато ґеймерів. Коли ж у них знову почали просити $60, але вже за Elite Dangerous: Horizons, відгуки у Steam одразу впали до „змішані“. Проте й розробників можна зрозуміти. Elite: Dangerous — не Star Citizen, такої фінансової підтримки не мала. Та й гра не для широких мас, а доробляти її треба і підтримка серверів не безкоштовна. Тому гру поділили на річні сезони і першим сезоном була „ванільна“ гра, а другим — Elite Dangerous: Horizons зі своїми ігроладними нововведеннями.

У кожний наступний сезон входитимуть попередні, тому якщо ви надумали придбати Elite Dangerous, варто одразу задуматись над купівлею Horizons. Однак, якщо у вас був придбаний попередній сезон, вас чекає знижка 25%. Звісно, навіть зі знижкою виходить не дешево, однак такий варіант виглядає приємнішим, ніж щомісячна підписка, бо якщо ви навіть не захочете купувати новий сезон, все одно зможете продовжувати далі грати у онлайн в одній і тій же галактиці і з тими самими подіями.

Однією з хибних думок ґеймерів є те, що Elite Dangerous: Horizons — це лише доповнення з посадками на космічні тіла. Насправді Horizons схожий на звичну нині сезонну перепустку до майбутніх доповнень і крім Planetary Landings у нього входять: Loot and crafting; Multi-Crew з яким ви можете зібратися з друзями на борту одного корабля; Commander Сreation, який дозволить зробити свого командора унікальним (відео); і Ship-Launched Fighters, який додасть можливість великим космічним кораблям возити винищувачі для власного захисту.

Про планети

З розширенням Planetary Landings нам дозволяють робити посадки на безатмосферні астрономічні тіла, це можуть бути як і планети, так і їх супутники (що дивно, проїхатись по нашому рідному місяцю поки що не вийде). Розробники постарались достовірно відтворити тіла в масштабі 1:1 і перші 5 посадок і справді вражають, бо масштаби дійсно помітні, а оскільки екрани завантаження відсутні, то посадку здійснюватимемо самі і це теж приносить задоволення.

Оскільки всіх планет та природних супутників є мільярди, то їх рельєф процедурно генерований. Згенеровано насправді чудово: з кратерами, розколинами, тобто правдоподібно. На тлі зірок, особливо в туманностях, ці посадки — шикарнючі генератори шпалер для стільниці. Але не єдиним рельєфом, обійшлось все різноманіття. У кожного астрономічного об’єкту є своя гравітація і, наприклад, якщо з малою гравітацією ми зможемо пролітати на баґґі 10-ки метрів, то з великою є шанс розбити свій корабель при самій посадці. Ще є різні поверхні і найбільш небезпечною для мене була льодова, бо заїхавши у невелику розколину, можна з неї банально не виїхати.

Як вже раз наголосив, розробники прагнули достовірності, а це також означає, що не потрібно чекати, що не планетах будуть будівлі з неймовірною архітектурою чи ще якісь чудеса, принаймні на безатмосферних тілах. Щодо планет з атмосферою, то посадки на них у цьому сезоні точно не додадуть, якщо їх взагалі колись додадуть, бо я не уявляю, як це можливо зробити.

Про баґґі

Для подорожі по поверхнях, на момент написання прев’ю, є лише один шестиколісний Scarab. У майбутньому обіцяють більше транспорту, сезон все ж річний. Проте, навіть над одним цим баґґі попрацювали добряче, оскільки в залежності від властивості астрономічного об’єкту, міняється і поводження самого Scarab’у і загалом, керування транспортом вельми приємне.

Про те чим зайнятись

„Чим же зайнятись на поверхні планети?“ І тут у Planetary Landings з’являються проблеми, бо розваг не так же й багато.

Підлетівши до планети, на радарі нашого корабля з’являться сині зони. Ці зони випадково генеруються при підльоті гравця і в них є щось цікаве. Це „цікаве“ завжди потрібно спершу знайти (а це не просто), а знайдемо там або розбитий корабель, або Scarab, або супутник тощо. Крім вище загаданого „цікавого“ по дорозі часто зустрічатимуться різного роду матеріали, які в майбутньому можна використати, для створення боєприпасів, ремонту Scarab абощо.

На планетах і природних супутниках також можуть бути розташовані станції з добування ресурсів або звичайні космічні станції. На звичайних космічних дають завдання, що потребують посадки. Однак, видів цих завдань всього 2-3. Це або щось зробити на добувничих станціях, або привезти вантаж з розбитого корабля, а цей корабель обов’язково розташований у вище згаданих синіх зонах. Але, знову ж таки, Horizons доповнюватимуть цілий рік, тому в майбутньому все буде краще як із місіями, так і з цікавими об’єктами.

Дивує ще деяка тупість завдань. Наприклад, якщо завдання знайти одну рятувальну капсулу і привести, але ви знайшли дві, то у нас заберуть лише одну, а з іншою роби, що хочеш. Проте, цією тупістю можна скористатись у своїх цілях, бо грі немає різниці, де ми знайшли цю капсулу і якщо ми знову беремо рятувальне завдання, але рятувальна капсула у нас вже є, то здаємо її і завдання виконане.

Висновок

Попри прекрасність Planetary Landings, із придбанням сезону все ж можна не квапитися. Поки що, подорожування по безатмосферних поверхнях не дуже цікаво, особливо якщо граєте самі. Ніяких несподіванок, ніякого перехоплювання, ніяких NPC, лише красива поверхня, зірки і ви. А оскільки Horizons — це сезонна перепустка на рік, то, можливо, за кілька місяців будуть знижки, а тоді і контенту нового мали б підігнати, і, можливо, оптимізацію підтягнути, бо при посадках FPS може падати нижче комфортних 30-ти. Однак, якщо ви награли сотні годин, насолоджуючись прекрасним, то «Горизонти» саме для вас.

TMNT Donatello

Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA

На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Не купуй новий монітор поки не подивишся це відео — Огляд монітора Prologix GM2424HD

prologix gm2424hd ty 01

Пекло, у яке хочеш повертатися. Огляд KILL KNIGHT

kill kight

«Серйозний претендент на звання Гри року»: головне з прев’ю S.T.A.L.K.E.R. 2

stalker 2

Породжена бажанням. Огляд ремейку Silent Hill 2

silent hill 2 remake keyart

Ану посунься, Civilization. Огляд Ara: History Untold

Ara: History Untold

Вологий сон фаната PlayStation. Огляд ASTRO BOT

astro bot

Витвір мистецтва, а не клавіатура — Відео огляд ексклюзивної HyperX Alloy Rise 75

HyperX Alloy Rise 75

Ахіллесова п’ята Sony. Огляд Concord

concord review site

Популярне