Таверни Тіфенталя

Пиво, гроші та купа веселих гостей: огляд настільної гри «Таверни Тіфенталя»

Автор: PlayUA @playua

Влаштуйте найкрутішу гулянку, організуйте найбільший склад пива в місті чи завоюйте серця панства своїми напоями задля того, аби стати найкращим власником таверни!

Не секрет, що німці знають свою справу в створенні пива, чи не так? Невелике містечко Тіфенталь, у яке нам і доведеться з вами відправитися, не стало виключенням. Саме тут у вас з’являється шанс стати найкращим власником таверни, якого тільки бачили місцеві околиці. Гадаєте, зможете впоратися з роллю власника бару чи клубу? Настільна гра «Таверни Тіфенталя» допоможе вам випробувати свої сили!

Видавництво Yellowbox люб’язно дало нам можливість і самим відчути себе в ролі власника такої таверни, тож ми вже відкрили декілька діжок із пивом і готуємося до подорожі в Тіфенталь! А поки ми ще тут усі не понапивалися, спробуємо спочатку детально розглянути, що ж це за настолка така і з чим її… п’ють.

«Таверни Тіфенталя» — це модульна економічна стратегія на розташування кубиків та планування власної колоди. Кожному гравцеві потрібно буде одночасно виконувати роль і бармена, і власника. Так, ви маєте і клієнтів обслуговувати, і розвиток своєї таверни планувати: пива там закупити побільше, столів наставити, персонал підготувати й таке інше.

Проте, нехай вас не лякає кількість обов’язків, ви ж не на роботу влаштовуєтеся. Гра, насправді, доволі проста, і вже за пару підходів ви взагалі будете на автоматі знати що, куди та як. Хоча, спочатку доведеться трохи повозитися з правилами, адже їх доволі просто виконувати, але не так уже й легко зрозуміти. Пара уважних прочитань інструкції допоможуть вам із цим без зайвих проблем.

Як закінчили урок читання можна починати розкладати всі елементи, і тут одразу скажемо, що вам доведеться знайти собі місця побільше. Можливо, підлога стане найкращим вибором, бо простір — один із головних критеріїв таверни. І нехай у вас не розбігаються очі від кількості всього, що ви знайдете в коробці, бо для перших партій на ознайомлення вам потрібні будуть далеко не всі вони.

Пиво розлите по келихах, гості готові до гулянки, а ми переходимо до розгляду ігрового процесу. Він, до речі, складається з 8 ігрових днів (раундів), а кожен із них ділиться на 7 фаз. Давайте в деталях про кожну з них:

 • Початок робочого вечора — маркер раундів рухається вперед. Кожен із гравців отримує бонуси, які встиг заробити за попередні дні.
 • Гості прибувають — ця фаза проходить для всіх одночасно. Ви відкриваєте картки з власних колод та розподіляєте гостей по місцях, поки не займете всі столи. Якщо в колоді добору закінчилися картки (в перші раунди таке трапляється часто), то до неї закидають картки зі скиду.
 • З’являється офіціантка — картка офіціантки є в кожній стартовій колоді, ще декілька можете придбати в магазині, або ж просто найняти собі постійну офіціантку, і її не доведеться постійно діставати з колоди. За кожну таку картку гравець бере собі кубик свого кольору, кидає його та кладе отримане значення поруч зі своєю таверною.
 • Час брати замовлення — кожен бере собі по чотири білі кубики, кидає їх, а потім розміщує на спеціальних підставках. Потім обираєте собі один із них, що подобається найбільше, та кладете його біля кубика офіціантки. Підставки з «залишками» кубиків передаються між гравцями за годинниковою стрілкою, потім знову обираєте 1 кубик, кладете туди ж, та передаєте підставку далі. Так доти, поки не сформується у всіх підбірка з чотирьох кубиків.
 • Планування — ось і починається іспит ваших стратегічних навичок. Кожен виставляє свої всі кубики на осередки дій. Кубики потрібно розміщувати на поля, які відповідають їм за числом. Якщо на кубику двійка — туліть його на поле з двійкою. Є ще універсальні поля, куди можна помістити декілька кубиків, або де може бути будь-який дайс (ігровий кубик). От тут вам уже потрібно розробляти свою стратегію — куди що вмістити, на які бонуси від полів чи відвідувачів розраховуєте тощо. Усе це тому, що кожне поле дає свої власні можливості та ресурси для розвитку, якими вам і доведеться оперувати.
 • Обслуговування — кожен по черзі виконує все, що запланував. Кубики після цього прибираються — білі на підставки, а кольорові — у запас. За виконані дії ви отримаєте талери та пиво. На картках гостей вказано, скільки грошей ви отримаєте за те, що його обслужите. Пивасик ви знайдете у ваших власних бочках, чи в постачальників і продавців. Проте не забуваємо, що наприкінці дня грошики та напої зникнуть, а тому все потрібно використати. Можете кошти ще в сейф на майбутнє заховати, але туди не так уже й багато влазить.
  Ще до таверни ходить чернець, який за обслуговування може просувати вас у такому собі «рейтингу» монастиря. Він дає свої власні приємні бонуси, типу додаткового пиво, столів чи кубиків.
  За талери (місцеві гроші) ви ще можете донаймати постачальників пива, посудомийок, офіціанток чи столи, а ці картки класти наверх власної колоди добору. Ще ви можете апґрейдити свою таверну, збільшуючи вміст складу, сейфу, каси, діжок із пивом тощо. Після кожного покращення ви отримуєте додаткову картку дворян до колоди, які дають по 10 балів перемоги наприкінці гри. Крім цього за пиво можете взяти собі картки гостей чи тих же дворян із ринку.
 • Час закриватися — усі картки з таверни відправляються в скид. Підраховуємо власні успіхи.

Після того, як такі фази пройдуть вісім разів, гра завершується. Кожен рахує свої очки перемоги на картах у колоді та скиді. Найкращим стає той, хто набрав їх найбільше.

Гра доволі легка, і починає здаватися елементарною ще до кінця першої партії. Мінусом можна назвати майже повну відсутність взаємодії з іншими гравцями, окрім як на стадії набору кубиків із підставок. Проте, ніхто вам не заважає в процесі тролити інших, що у вас більше гостей чи пива.

До речі, ми тут говорили про таку-собі базову версію цієї гри, але ніхто не казав, що це все, що ви отримаєте. У коробці у вас буде одразу чотири доповнення, і ви можете використовувати їх хоч одразу, але бажано спочатку познайомитися з усім у базовому форматі, а потім уже ускладнювати собі перемогу новими викликами, що надають ці модулі.

Що там за додатки такі? Наприклад, один із них вводить у гру ще один напій — шнапс. Інший — додає артистів, що можуть завітати до таверни тощо.

Тож, підбиваємо підсумки, бо наша діжка з пивом уже спорожніла. «Таверни Тіфенталя» — це хоч і не дуже проста в початковому розумінні, але нескладна в процесі гри економічна настолка, що має в собі чимало цікавих можливостей. Можливо, чимало в ній залежить від відомого всім прихильникам ігор будь-якого жанра «рандому», але остаточну крапку у вашій перемозі ставить саме ваша тактика.

Влаштовуйте найкращу гулянку, станьте справжнім пивовим магнатом, чи розраховуйте на всі можливі бонуси від відвідувачів — тільки вам вирішувати, як стати найвідомішим власником «Таверни Тіфенталя». Якщо жага до хмільної перемоги вас уже підштовхує спробувати зіграти, то хутчіш за пивом та замовленням настолки на сайті Yellowbox, а з нашим промокодом «Шинквас 10» ви можете ще й заощадити 10%!

Останні огляди

Враження від артбуку «Світ гри The Last of Us»

Автор: Владислав Папідоха

The Last of Us

Залізний погляд: PlayStation 5

Автор: Віталій Тарнавський

Огляд Acer Swift 5 Intel EVO (SF514-55ТА)

Автор: Зімін Антон

Низький старт. Огляд Destruction AllStars

55

Автор: Віталій Тарнавський

Destruction AllStars

Огляд коміксу «Музична скринька. Том 1. Ласкаво просимо в Пандорію»

Автор: Владислав Папідоха

Музична Скринька. Ласкаво просимо в Пандорію

Огляд ґеймерської софи Cougar RANGER

Автор: Зімін Антон

Огляд офіційного мерча Assassin’s Creed українського виробництва + РОЗІГРАШ

Автор: Зімін Антон

Assassin’s Creed | WP Merchandise

Таємниці північних загарбників: огляд артбука Assassin’s Creed Valhalla

Автор: Олег Куліков

Світ гри Assassin’s Creed Valhalla | артбук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: