AtomTeam

Радянський Союз у руїнах. Інтерв’ю з Дмитром Мартиненком, співзасновником AtomTeam

Автор: Володимир Вітовський @vovatool

Час, коли ми могли відвідати Games Gathering 2021 та поспілкуватися з різними розробниками, зараз згадувати доволі незвично. Тоді у нас була змога дізнатися про AtomTeam та проєкт, який студія плекає уже не перший рік. Сьогодні, хоча й у текстовому форматі, ми знову спілкуємося з Дмитром Мартиненком, співзасновником AtomTeam. Тому давайте дізнаємося, що пережила команда розробки за останні 5 місяців, якого вектору розвитку дотримується та що зміниться у її проєктах.

Розкажіть, будь ласка, трохи про AtomTeam. Нашим читачам буде цікаво дізнатися про передумови створення студії.

Команда AtomTeam утворилася досить спонтанно на тлі спільних інтересів та завдяки інтернету. Ще у 2008 році в нас з’явилася ідея створення постапокаліптичної рольової гри. Більш детальною розробкою ми зайнялися у 2015 році: зібрали команду, випустили першу версію ATOM RPG та подалися з нею на Kickstarter. Це ознаменувало початок подальшого розвитку проєкту.

24 лютого, після повномасштабного вторгнення росії в Україну, безліч людей охопила паніка. Де Ви були в цей момент, ваші перші дії?

Як і багато хто з нас, ми були вдома. Адже ніхто до останнього не вірив в те, що такий напад взагалі можливий. У перші ж дні всі члени команди, які перебували близько до лінії зіткнень, покинули свої будинки та вивезли рідних подалі від військових дій всередину країни.

Що змінилося у команді за останні 5 місяців?  

У нас працюють люди з різних країн. Ті члени команди, які знаходяться не в Україні, дуже нас підтримують. За останні 5 місяців ми зрозуміли, що у боротьбі з абсолютним злом немає національностей.

Якої позиції зараз дотримується команда?

Позиція може бути тільки одна — вперед до перемоги! Певний відсоток від доходу ми щомісяця відправляємо на потреби армії України та гуманітарну допомогу. Також кожен окремо працює й докладає зусиль для того, щоби допомогти постраждалим від війни українцям. Наші латвійські колеги працюють зі сім’ями біженців та займаються логістикою доставки гуманітарних вантажів, а частина українською команди вступила до лав ЗСУ та тероборони. Ми мріємо знову мати змогу працювати в безпеці та радувати фанатів новими та цікавими проєктами.

Як ви поверталися до розробки, на якій стадії зараз знаходяться ваші теперішні проєкти, зокрема підтримка ATOM RPG? 

Розробка сповільнилася, зараз ми сконцентровані на опрацюванні запитів від користувачів. Окрім цього, ведемо роботу над перенесенням ATOM RPG Trudograd на консолі. Також доповнюємо “дизайн-документ” для нової гри. Звісно, коли є на це час.

Не секрет, що події ATOM RPG відбуваються в постапокаліптичному Радянському Союзі. Чи плануєте зміщувати акцент на Україну в майбутньому? S.T.A.L.K.E.R. 2 — чудовий приклад захмарної зацікавленості західної аудиторії.

Щодо жанру і сетингу наступної гри, то це однозначно буде не постапокаліпсис чи СРСР. Він не повторюватиме той всесвіт, який ми створювали в наших перших двох проєктах. Ще до повномасштабної війни, надихаючись українськими історією та культурою, ми хотіли зробити повністю нову гру. Плани не змінились. Не буду поки розкривати подробиць, але сподіваюсь, що сетинг зацікавить як наших, так і західних гравців.

Чи плануєте розробляти проєкти інших жанрів у майбутньому? Можете поділитися якимись інсайдами зараз? 

RPG — це наша любов і спеціалізація :) Але хто зна, можливо, у майбутньому ми будемо готові трохи поекспериментувати.

Майбутнє AtomTeam як команди. Яким ви його бачите зараз?

Нині дуже складно щось планувати. AtomTeam потрохи веде розробку (включно з новим проєктом), але ми не та команда, що робить довготривалий бізнес-план та прагне лише чистого прибутку. Ми завжди бажали мати можливість займатися улюбленою справою… Без війни, звісно.

Дуже вдячний вам за інтерв’ю. Буду радий, якщо передасте кілька приємних слів читачам PlayUA.

Друзі, ми дуже вдячні усім, хто допомагає звичайним українцям та захищає країну в цей важкий час! Все буде Україна!

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

iPhone 14 Pro Max. Який він?

Автор: PlayUA

iphone 14 01

Баґи, від яких зносить дах і зникають ноги (RDR, FIFA 16). ВиНеЗнали #03

Автор: Володимир Вітовський

ВиНеЗнали

День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу: що подивитсь та послухати на цю тему

Автор: Микола Єрьомін

Хайтарма

Найкращі сервіси для записування пройдених ігор і переглянутих фільмів

Автор: Михайло Петрунів

hltb poster v01

Жаба в колодязі не знає нічого про море: приховані деталі першого трейлера Assassin’s Creed Shadows

Автор: Микола Єрьомін

Святі галичани шукають космічні скарби — інтерв’ю з розробниками шутера SAND

Автор: PlayUA

СВЯТІ ГАЛИЧАНИ ШУКАЮТЬ КОСМІЧНІ СКАРБИ — інтерв’ю з розробниками шутера SAND

Ідеально виконаний вікенд. Огляд п’ятого етапу 7DRIVE TCR Championship

Автор: Андрій Присяжний

7

AirPods Max для ґеймерів — Огляд навушників Hator Phoenix Wireless

Автор: Володимир Бортюк

hator phoenix review site v02