Кубітос

Рай для любителів кубиків — Огляд настілки «Кубітос»

Автор: Малютенко Михайло

Ех, які раніше були часи! Настільні ігри були простими та зрозумілими. Кинув кубик, пішов на стільки, скільки випало. Не те що зараз, всі ці ваші декбілдінги і воркер плейсменти! Тьху! Мабуть, автор Джон Д. Клер, створюючи настільну гру «Кубітос», вирішив повернутися до витоків і перетворити добре відому кожному ідею на щось абсолютно нове і неповторне.

У своїй суті, «Кубітос» досить проста гра-гонка, в якій до чотирьох людей змагаються між собою, намагаючись якнайшвидше довести свою фігурку від старту до фінішу одного з чотирьох ігрових треків. На початку кожного раунду гравці одночасно кидають цілу купу кубиків, які визначають як далеко ви зможете просунути свою фішку в цьому ходу.  Кубики зовсім не прості, а з особливими гранями, які дозволяють рухатися або купувати нові, більш круті кубики.  Спочатку гри набір гравця доволі поганий, зі слабкими діями, але згодом в особистому запасі кожного учасника збираються унікальні набори з різнокольорових кубів різних видів із незвичайними можливостями. Деякі куби дозволяють вам активніше рухатися гоночним треком, інші позбавлятися від слабких кубиків, замінюючи їх сильнішими.  Кожну партію можна змінювати набір дій для кубиків, що надає грі значну реграбельність.

Учасники гонки просуваються гоночним треком, збирають бонуси на полі, прокачують власний пул, додаючи туди все більше корисних кубів. Якщо гравець сильно відстає в гонці, гра дозволяє йому кидати більше кубиків, нівелюючи випадковість, повертає гравця в гонку і вирівнює шанси гравців на перемогу. Цей елемент девелопменту гарантує, що всі гравці будуть захоплені ігровим процесом до кінця.

На противагу ігровому процесу, компоненти та оформлення «Кубітос» викликають у мене низку питань. Я розумію, коробка вартістю 2000 гривень зобов’язана мати переконливий, презентабельний вигляд, інакше, будь вона вдвічі менша, змушена буде роками припадати пилом на полицях магазинів. Однак у коробці «Кубітос» повітря справді забагато. Більшість коробки займають картонні бокси, які використовуються як підставки для кубиків, проте користі від них приблизно стільки ж, скільки і шкоди. Ці коробки перекривають нормальний огляд поля і заважають читати текст на картах, незалежно від положення за столом.

Самі ж картки з назвами як от: “Довбанки”, “Смердючого Кота”, “Бобище”, — формують враження, ніби творці гри писали на картах перше, що спадало їм на думку. Також мене здивував арт на коробці. Що взагалі на ній зображено? Це Губка Боб? Після дрібного дослідження, зʼясував що це швейцарський сир із волохатими ногами, на тлі Альпійських гір, одягнений у традиційний швейцарський чоловічий костюм, що, на мою думку, взагалі не вʼяжеться з наповненням коробки.

Редакція правил також не ідеальна.  Здається, буклет правил обганяє думки читача, намагаючись пояснювати всі правила і нюанси відразу.  Я був настільки збентежений після прочитання, що вирішив прочитати й англійську версію, проте вона була абсолютно такою ж заплутаною. Справа зовсім не в локалізації, а саме в упоряднику оригінальних правил, який явно перестарався.

Однак з моменту, як тільки ви поборете цей буклет правил і розберетеся у всіх спірних нюансах гри, ви будете здивовані, наскільки ж м’яко і динамічно вона грається і наскільки просто пояснити правила новачкам, буквально у двох словах. Це гра гонка. Тут немає переможних очок, немає секретних цілей, які відкриваються наприкінці гри, немає особливо великого когнітивного навантаження. Перший, хто дістався фінішу — молодець. Крапка.

Здається, ніби автор і розробники гри навмисно створили масу перешкод на шляху гравців до пізнання гри. А насправді – «Кубітос» це рай для любителів кубиків. Справжній дайсфест. Складно знайти гру на українському ринку, в якій буде більше кубиків ніж тут. 

З очевидних причин «Кубітос» не належить до стратегічних ігор. Рандом – ключовий рушійний чинник «Кубітоса», який робить гру живою та емоційною. Відчуття того, що ти щось контролюєш і в той же час від тебе майже нічого не залежить. Саме її рандомна душа змушує пітніти ваші долоні та сподіватися, що в наступній партії вам точно пощастить. А в «Кубітос» більш ніж достатньо простору для реграбельності. Чотири різні поля + по сім різних варіацій дій на кожен із восьми видів кубиків забезпечують сотні різних конфігурацій, кожна з яких може дати абсолютно новий досвід. Якийсь трохи кращий, якийсь трохи гірший, але завжди новий та неповторний, яким хочеться ділитися з оточуючими за ігровим столом.

«Кубітос» особливий продукт, який не дуже просто класифікувати. З одного боку це дуже проста гра, в яку може грати майже хто завгодно. З іншого боку, в грі достатньо багато нюансів які все ж таки потребують деякої експертизи в настільних іграх, і як тільки ви опануєте всі правила, вас чекає безліч годин гучного та емоційного ґеймплею. 

Придбати настільну гру «Кубітос» можна за цим посиланням. А використавши промокод PlayUA10 — ви ще й отримаєте 10% знижки на цю або будь-яку іншу настілку на сайті Geekach.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Якої сили подачу ви здатні прийняти? Огляд фільму «Суперники»

Автор: Андрій Присяжний

Суперники

Лише сідницями ситий не будеш. Огляд Stellar Blade

78

Автор: Володимир Вітовський

stellar blade cover

Затягне і не відпустить — Огляд Balatro

90

Автор: Барлет Ярослав

balatro

Огляд Pepper Grinder

77

Автор: Барлет Ярослав

pepper grinder

ЗАМІНИВ МЕНІ ПК — Огляд ноутбука Acer Predator Helios 16 (PH16-71)

Автор: Володимир Бортюк

predator helios 16 review site a 01

Справжнє виживання — Огляд настілки Resident Evil 3: The Board Game

Автор: Владислав Папідоха

Resident Evil 3: The Board Game PlayUA

Шедевр в жанрі контролю територій — Огляд настілки «Ель Гранде»

Автор: Малютенко Михайло

Ель Гранде

Огляд Alone in the Dark (2024)

74

Автор: Владислав Папідоха

Alone in the Dark (2024)