Raspberry Pi 400: повноцінний комп’ютер в невеличкій клавіатурі

Raspberry Pi це вже легендарне “залізо”, для тих хто хоче просто і дешево змайструвати собі щось компактне, але робоче. Мікрокомп’ютер являє собою плату розміром з банківську картку, до якої можна приєднати лишень декілька елементів щоб зробити повноцінний комп’ютер. Втім, новий комп’ютер лінійки є вже “готовим для споживання” і за своєю ергономікою нагадує всілякі лампові домашні комп’ютери перетину 1980-х і 1990-х (на кшталт легендарного ZX Spectrum чи радянського аналогу “Спеціаліст”, який люди майстрували самі за інструкцією з журналу “Моделіст-конструктор”), бо фактично весь комп’ютер уміщено у маленьку, гарненьку клавіатуру.

Начиння цієї клавітури досить-таки вражає: процессор Broadcom BCM2711, 4 ґіґабайти оперативної пам’яті, дводіапазонний Wi-Fi, Bluetooth 5.1, Gigabit Ethernet, GPIO, два micro-HDMI порти, три порти USB (з яких два — 3.0 і одна — 2.0) та слот для microSD.  Новинка іде у двох варіантах — від $70 до $100. У першому випадку ви отримуєте лише сам комп’ютер, який потребуватиме додаткового живлення. У другому в комплекті ідуть блок живлення, microSD на 16 ґб, керівництво для початківців і HDMI-кабелі.

Raspberry Pi користуються шаленою популярністтю серед поціновувачів компактності і майстрів  які хочуть нашвидкоруч зібрати щось оригінальне на кшталт аркадного автомату. У серпні відомий американський філософ і політичний економіст, професор Стенфордського університету Френсіс Фукуяма показав у своєму Інстаграмі, що користується допрацьованим Raspbery Pi 4, який обійшовся йому у $60.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Мультфільм «Шрек» помістили на одній дискеті

Shrek

Справжня настільна гра Jumanji вийде до 25-річчя фільму

Embracer Group втратила 1,7 млрд доларів за 2023 рік

dead island 2

Steam і Spotify зникнуть з автомобілів американців (так, вони там були)

Spotify

Анонсовано тактичну гру Warhammer 40,000: Mechanicus 2, де можна буде зіграти за некронів

warhammer 40k mechanicus 2

У Dota 2 вийшов патч 7.36, який радикально змінив гру

p.ua.patch 7.36 dota 2

Росіяни обстріляли друкарню видавництва Vivat у Харкові

p.ua.друкарня Віват 1

Відбувся реліз шутера XDefiant від Ubisoft з українською локалізацією

xdefiant