Raspberry Pi 400: повноцінний комп’ютер в невеличкій клавіатурі

Raspberry Pi це вже легендарне “залізо”, для тих хто хоче просто і дешево змайструвати собі щось компактне, але робоче. Мікрокомп’ютер являє собою плату розміром з банківську картку, до якої можна приєднати лишень декілька елементів щоб зробити повноцінний комп’ютер. Втім, новий комп’ютер лінійки є вже “готовим для споживання” і за своєю ергономікою нагадує всілякі лампові домашні комп’ютери перетину 1980-х і 1990-х (на кшталт легендарного ZX Spectrum чи радянського аналогу “Спеціаліст”, який люди майстрували самі за інструкцією з журналу “Моделіст-конструктор”), бо фактично весь комп’ютер уміщено у маленьку, гарненьку клавіатуру.

Начиння цієї клавітури досить-таки вражає: процессор Broadcom BCM2711, 4 ґіґабайти оперативної пам’яті, дводіапазонний Wi-Fi, Bluetooth 5.1, Gigabit Ethernet, GPIO, два micro-HDMI порти, три порти USB (з яких два — 3.0 і одна — 2.0) та слот для microSD.  Новинка іде у двох варіантах — від $70 до $100. У першому випадку ви отримуєте лише сам комп’ютер, який потребуватиме додаткового живлення. У другому в комплекті ідуть блок живлення, microSD на 16 ґб, керівництво для початківців і HDMI-кабелі.

Raspberry Pi користуються шаленою популярністтю серед поціновувачів компактності і майстрів  які хочуть нашвидкоруч зібрати щось оригінальне на кшталт аркадного автомату. У серпні відомий американський філософ і політичний економіст, професор Стенфордського університету Френсіс Фукуяма показав у своєму Інстаграмі, що користується допрацьованим Raspbery Pi 4, який обійшовся йому у $60.

Читайте також

Мультфільм «Шрек» помістили на одній дискеті

Shrek

Справжня настільна гра Jumanji вийде до 25-річчя фільму

У Game Pass з’явиться Hades, але зникне Grand Theft Auto V

Hades

Diablo Immortal перенесли на 2022 рік

Diablo Immortal

Купуйте ігри від Frogwares з шаленими знижками

Frogwares

Президент Blizzard покинув компанію після нещодавніх протестів

У Rainbow Six Siege з’явився новий режим із зараженими з Rainbow Six Extraction

Rainbow Six Extraction

McDonald’s хотіли розіграти DualSense, але Sony заборонили

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: