Мультфільм «Шрек» помістили на одній дискеті

До того, що запустити DOOM (якщо сильно захотіти) можна на чому завгодно ми вже звикли, але як щодо подібних розваг з фільмами? “Шреку” (Shrek), якого особливо полюбляє інтернет-спільнота, вже щастило на цій ниві: фільм свого часу виходив на кишеньковий GameBoy Advance, хоча якість відео, аудіо і здорового глузду сильно страждала.

Втім, наприкінці буремного 2020-го, користувач Reddit з позивним GreedyPaint перевершив це досягнення, записавши всього “Шрека” на дискету (так, ту що була архаїкою вже на початку 2000-х). Своїм надбанням винахідник поділився на сабреддіті поціновувачів мікрокомп’ютера Raspberry Pi. Саме на його основі зібрано LimaTek Diskmaster — саморобний й химерний диво-програвач, який “читає” фільми з дискети. Для цього фільм слід спочатку записати на неї, що було зроблено за допомогою власноруч створеного відео-кодеку. “Шрек” у такому варіанті “важить” 1,37 МБ, що досягнуто завдяки повному знущанню з якості: 120Х96 пікселей і божественні 4 кадри в секунду. Для порівняння, фільми братів Люм’єрів мали 16 кадрів на секунду у 1895 році.

Втім, на досягнутому GreedyPaint зупинятись не збирається і вже експериментує зі шляхами запису фільмів на вінілові диски. Це, до речі, технологія давно не нова. На її основі одразу декілька компаній намагались зробити формати домашнього відео у 1980-х, хоча результати зазвичай не мали попиту, бо перший цифровий формат відео, LaserDisc, встиг зайняти нішу там, де не було усюдисущого у ті часи VHS.

Читайте також

“Шрек” отримає ювілейне видання у 4К

Шрек

Raspberry Pi 400: повноцінний комп’ютер в невеличкій клавіатурі

Справжня настільна гра Jumanji вийде до 25-річчя фільму

У Rainbow Six Siege завтра почнуться безкоштовні вихідні

rainbow six siege

The Medium вийде на PlayStation 5 у вересні

The Medium

Forza Horizon 5 отримала сторінку в Steam

Forza Horizon 5

Анонсовано перше сюжетне доповнення для Resident Evil Village

Resident Evil Village

Саундтрек Starfield пише композитор серії Fallout

Starfield

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: