web analytics
Череп

Робіть свої ставки — Огляд настілки «Череп»

Автор: PlayUA @playua

Серед шанувальників настільних ігор прийнято недооцінювати проєкти у невеликих коробках. Навіщо потрібні всі ці маленькі ігри, коли є великі, комплексні й круті «Тераформування Марса» чи «Новий Ковчег»? Суворі настільні стратегії на 2-3 години з купою карток, тайлів та інших компонентів заворожують досвідчених гравців. Оцінюючи настілку за розміром коробки, люди пропускають безліч відмінних ігор, як ось «Череп».

Невелика настільна гра «Череп» була вперше видана ще у 2011 році, але з’явилася на полицях українських магазинів зовсім недавно, завдяки праці видавництва Geekach. Тенденція видавати класичні настільні ігри останнім часом набирає обертів і мене це дуже тішить.

Комплектація гри на перший погляд досить скромна. Набір картонних дисків, які схожі на підставки для пивних кухлів. Де ж кубики? Де карти та купа жетонів? У це непросто повірити, але за скромним наповненням коробки ховається одна з найрозумніших ігор на блеф, яку я колись зустрічав.

Учасники отримують набір із чотирьох круглих дисків: три з них із зображенням квітів на звороті, а четвертий із зображенням черепа. На початку кожного раунду всі викладають один диск перед собою долілиць. Що там лежить відомо лише вам і нікому більше.

По черзі гравці можуть докласти ще один диск у свій стос або почати раунд ставок. Коли раунд ставок починається, учасники вирішують: хто ризикне відкрити на столі найбільшу кількість дисків з квітами. Гравець, який назвав найбільше, буде змушений розкрити відповідну кількість дисків на столі на свій страх і ризик. Головне не відкрити диск з черепом! Адже той, хто відкриє череп програє парі і втратить один зі своїх чотирьох ігрових дисків. Як тільки ви втратите їх усі — опинитеся поза грою! Але якщо вам вдасться двічі за партію виграти парі, відкривши замовлену кількість дисків з квітами, ви переможете. Можете відсвяткувати це як слід!

У відповідній компанії, ця проста гра всього за 20-30 хвилин здатна подарувати масу гострих відчуттів. Гравці можуть провокувати один одного, зухвало блефувати або навіть говорити чисту правду. Можна переконати гравців у чистоті своїх намірів, тим самим підготувавши їм ідеальну пастку. Все це створює неповторну атмосферу, яку від цієї гри просто не очікуєш.

Всі учасники завмерли поки найвідчайдушніший гравець за столом намагається розкрити свій п’ятий диск. Лише один відокремлює його від перемоги. У кого ж він його розкриє? Може в мене? Всі сидять і тихо сподіваються, що ось-ось йому не пощастить. Напруга досягає критичних показників… І ось він, череп! Ха-ха! Весь стіл вибухає від емоцій. Роздратований гравець скидає один зі своїх дисків і гра продовжується.

«Череп» гра про блеф без жодних надлишків. На противагу іншій неймовірно відомій грі з елементом блефу, «Покеру», у «Черепі» відсутня випадковість, партія триває лише півгодини, а також вам не доведеться аналізувати математичні шанси та ймовірності. Гравці, їхні характери та навички – головна рушійна сила «Черепа». Всі зайві елементи, які могли б відволікати гравців від центральної механіки просто відсутні. Все що у вас є – чотири диски та компанія класних друзів за столом.

Як і багато інших прихильників настільних ігор, я перебуваю в нескінченній гонці за новими механіками та свіжими відчуттями, які можуть дарувати настільні ігри. Проте особливо сильно ціную проєкти, які, крім своїх відмінних механічних якостей, здатні викликати захоплення, сміх, щиру радість або розчарування. Подібні емоційні моменти добре запам’ятовуються і я часто подумки повертаюся до них, дістаючи з полиці ту чи іншу коробку з грою. У випадку з «Черепом», це завжди фонтан емоцій. Щирий сміх, вигуки, оплески, нецензурні лайки і навіть зловтіха. Все це можна зустріти у кожній партії у «Череп».

«Череп» роками служив ідеальним завершенням багатьох моїх ігрових вечорів і я щиро радію, що українські настільщики, завдяки локалізації, тепер мають чудову нагоду з нею познайомитися та розбавити своє дозвілля, де б вони не перебували. Я неодноразово дивувався, як швидко абсолютні новачки розуміли внутрішню логіку гри і починали вже через кілька раундів провертати дуже хитрі або зовсім шалені ходи, які закінчувалися для них успіхом, бо ніхто не очікував такого від новеньких.

Мабуть, єдиний істотний недолік «Черепа» — вибування гравців. Однак чекати особливо довго не доводиться. Найчастіше гравці починають активно випадати на останніх 10 хвилинах, а часом бувають ідеальні партії, в яких ніхто не вибуває аж до переможного кінця.

«Череп» через свою зухвалу ігрову природу точно не можна назвати грою для всіх і кожного. Далеко не всі люблять блефувати, або можуть відчувати стрес, обманюючи своїх друзів і близьких. Однак у всіх інших випадках стіл із цією грою буде гудіти від емоцій та розпалу пристрастей, не залежно від досвідченості гравців. І ви, перебуваючи в епіцентрі цих подій, з гордістю спостерігатимете за щасливими, захопленими обличчями своїх друзів насолоджуючись кожною хвилиною.

Придбати настільну гру «Череп» можна за цим посиланням. А використавши у крамниці Geekach наш промокод PLAYUA10 — ви ще й отримаєте 10% знижки на своє придбання. Гарної вам гри!

Автор: Михайло Малютенко

TMNT Donatello

Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA

На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

НайКРЯсивіші механічні клавіатури? — Огляд Ducky One 3 TKL та One 3 Mini

Автор: Володимир Бортюк

ducky one 3 thumb site

Новий бюджетний король — Огляд механічної клавіатури 1stPlayer MK8 Lite Gateron Black Switch

Автор: Володимир Бортюк

1stplayer mk8 lite review 03

Ти не знаєш, як добре тобі може бути. Огляд на фільм «Шопінг»

Автор: Микола Єрьомін

Shopping

Виправдовує всі очікування. Огляд S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля

87

Автор: Владислав Папідоха

S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля

Acer розширює лінійку Android-планшетів Iconia Tab

Автор: PlayUA

p.ua.04 acer iconia tab p10 21 p10 21q 2

Настільний мінімалізм — Огляд настілки «Білий Замок»

Автор: Малютенко Михайло

Білий Замок

Іграшкова копія пам’ятного оригіналу. Огляд LEGO Horizon Adventures

65

Автор: PlayUA

lego horizon adventures 01

Тут недодали, там перегнули — Огляд Call of Duty: Black Ops 6

74

Автор: Владислав Папідоха

Call of Duty: Black Ops 6