Русня поширює пропаганду в Minecraft, Roblox та інших іграх, і лише Microsoft на це не плювати
Поки в іграх EA, Blizzard і на теренах Steam українських користувачів блокують за згадки наших захисників, а іноді й просто слова “Україна” в назві клану чи спільноти, росіяни продовжують безкарно використовувати терористичну символіку й використовувати ігрові спільноти для поширення пропаганди. І мова тут не навіть не про цілком очевидні “Мір Танкав”, War Thunder чи інші ігри військової тематики, та навіть не про дешеве трешовиння, яке сотнями відригується в Steam із його нульовим контролем якості.
За інформацією The New York Times, у Minecraft руснею було “відтворено” битву за місто Соледар, яке тимчасово окуповане з січня, і відео цього не обмежилися теренами руснявої соцмережі VK. У Roblox, іншій усесвітньо популярній грі-конструкторі минулого місяця кимось на болотах було зроблено “ігрове втілення” параду поліцаїв до дня росії.
І це не кажучи про численні спільноти Steam і сервери Discord, де стараннями окремої групи створінь нормалізується використання літери Z як російського символу, визнання окупованого Криму російським та звинувачення країн Заходу у розв’язуванні “війни, від якої вже всі втомилися”.
Найгірше те, що жодна велика компанія фактично не намагається з цим боротися. Ви самі все бачили, коли в крамниці жетонів Steam з’явилися прапор лнр і путін-танцівник. Українська спільнота активно зверталася до Valve, у відповідь на що отримала повний ігнор. Це вже не вперше, коли таке стається, і прикро розуміти, що Valve не робитиме з цим нічого, поки в США не визнають росію країною-терористом.
Лише президент Microsoft Бред Сміт у квітні заявив, що служба безпеки компанії неодноразово фіксувала випадки активності росіян в тих іграх та ігрових спільнотах, куди офіційно вони не мали б мати доступу. А коли у США було спіймано росіянина, який зливав секретні дані Пентагону, Microsoft звернулися до урядів кількох країн із пропозицією посилити кібербезпеку та захистити свої мережі від росіян.
Клінт Воттс, голова команди з аналізу кіберзагроз Microsoft, спілкуючись із працівниками Нью-Йоркського університету, які вичають проблему екстремізму в ігрових спільнотах, зауважив, що члени ПВК “Вагнер” просували кремлівські наративи у спільнотах найпопулярніших мультиплеєрних шутерів, які русня та не надто кмітливі іноземці розносили вже далі.
Загалом, втручання Microsoft можна зрозуміти, бо Minecraft — один із найголовніших їхніх ігрових активів, про імідж якого вони неабияк дбають. А коли русня влаштовує в цій грі концерт до дня росії — і мова зараз тут не кількох випадкових болотяників, а про офіційний захід за участі їхніх знаменитостей і посадовців — то це, знаєте, якось не дуже пасує мирній сімейній грі.
Нагадуємо, Microsoft у лютому минулого року одними з перших оголосили про припинення продажу своїх товарів і послуг у росії, відповідної до санкцій з боку ЄС і США, проте русня продовжує знаходити обхідні шляхи для користування іграми Microsoft.
Джозеф Браун, доцент Університету Томпсон-Ріверс у Британській Колумбії, п’ять років викладав розробку відеоігор у Росії, і сказав, що на власні очі бачив, як русня палкого готова просувати свою пропаганду в іграх та інших медіа, переманюючи інших на свій та виставляючи себе як жертв.
Тут так і кортить згадати український шутер Glory to Heroes, розробники якого абсолютно без задньої думки хотіли зробити те ж саме — виставити росіян жертвами. Дякуємо, не треба. Краще йти стежиною Call of Duty чи нещодавньої Death from Above, де ми граємо за оператора дрона в ЗСУ, і зображати росіян в єдиному доречному вигляді.
Мертвими.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!
Читайте також
Популярне
-
Valve показала Half-Life 2: Episode 3 й розповіла причини його скасування
-
Ubisoft поки не планує перекладати нові ігри українською
-
УСЯ українська музика у S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl (Radio MIX)
-
«Це була б гра року, якби не проблеми з продуктивністю та помилки»: перші оцінки S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля
-
Dragon Age | Що було до Veilguard (UAGames)