Що (і кого) показали в трейлерах “Флеша” зі Super Bowl LVII?

Для тих хто не цікавиться американським футболом, матч за Суперкубок США з цього виду спорту традиційно стає збірником цікавих концертних виступів, дивної високобюджетної реклами і трейлерів давно очікуваних кінострічок та серіалів. Мабуть жоден із фільмів, представлених на цьогорічному Super Bowl LVII не чекали так давно як “Флеш” (The Flash), масштабну екранізацію коміксів DC, історія виробничих проблем якої вже потягнула на окрему статтю. Цю ж ми присвятимо розбіру півтора трейлерів, що їх показали на Суперкубку, адже окрім прем’єри основного трейлеру Warner Bros. проплатили також місце для ще одного 50-секундного тизера, де є певні небачені раніше кадри.

Флеші

Те, що в фільмі “Флеш” є два Флеші, було відомо давно, але новий трейлер більш детально розкриває, що саме сталося з Баррі Алленом і як він потрапив у паралельний всесвіт.

Утім, у самій історії походження героя та зав’язці сюжету немає майже нічого нового в порівнянні з, наприклад, серіалом “Флеш” (The Flash), який закінчується в цьому році на дев’ятому сезоні і де, до речі, Флеш Езри Міллера мав появу в камео. А от те, що колір так званої “Сили Швидкості” (Speed Force) в цьому фільмі у Аллена з DC Extended Universe змінився на жовтий (як у серіалі) принаймні в кількох сценах — це цікаво.

Змінився у героя ще й костюм. Відтепер Аллен носить класичний перстень із коміксів, у якому уміщається костюм з наноматеріалів. Його дизайн базується на коміксах, проте частково також відсилає до класичного серіалу 1990-х, що особливо помітно по масці.

Бетмени

Бетменів у фільмі теж щонайменше двоє, і перший кадр, який на це вказує — скривавлена маска Брюса Вейна зразка 1989 року на підлозі ванної кімнати. Втім, знаючи цього Бетмена, кров може бути і не його.

Саме Бетмену у виконанні Майкла Кітона присвячено досить істотний час у трейлері. На це повернення чекали багато людей і, схоже, нам нарешті показують, що очікування були того варті. Кітон досі так само агресивно виглядає в костюмі кажана, досі вміє зірвати овації самим лише “I’m Batman” і козиряє фірмовою хижою посмішкою людини, від якої  не знаєш чого чекати. Костюм, до речі, оновлений, але з багатьма класичними для цієї кіноінтерпретації деталями, на кшталт рукавиць. Ґаджети Брюса Вейна теж залишились впізнаваними, як-от класичний розкладний бетаранґ 1989 року. А от вінтажний Бетмобіль показали у всій красі поки що лише в 50-секундному додатковому тизері.

Там само можна роздивитись таємні арсенал і гардероб Бетмена, приховані в бібліотеці маєтку. Сам маєток і бет-печера зроблені дуже в стилі трилогії Тіма Бертона, взяти хоч клуби диму з труб. У фільмах 1989 та 1992 року цим простим ефектом “оживлювали” так звані matte paintings, малюнки, якими змінювали й доповнювали простір декорацій (наразі ця техніка майже повністю перешла у цифрову площину, однак принципи лишились незмінними). В результаті Ґотем став містом, де щось постійно випаровується або димить.

Бетмен Бена Аффлека теж має кілька гарних кадрів у трейлері. Його роль виглядає меншою, ніж у Кітона, бо так і є —Аффлек ніколи не приховував у інтерв’ю, що його сильно втомила роль Темного Лицаря, але погодився на цей фільм, бо його поява у фільмі буде короткою, але важливою. Настільки, що Аффлек назвав свої сцени в цьому фільмі улюбленими за всю його каденцію на посту Бетмена і, врешті-решт, зголосився на ще одне камео.

Хоча наразі відомо лише про двох основних Бетменів у фільмі, у комплекті з ними йдуть відсилки до інших інтерпретацій цього персонажа, і не тільки в кіно. Зокрема, Бетмен Майкла Кітона використовує улюблений прийом Бетмена з ігор серії Arkham (стрибок з карниза), та й загалом його бойовий стиль більше нагадує аркгемівський, ніж неповороткий кікбоксинг із фільмів 1989-1992 рр. Ще менше це нагадує їх продовження 1995-1997 рр. від режисера Джоела Шумахера, однак і від них тут дещо є — кадр літака Бетмена з приєднаним до нього тросом сильно (і, ймовірно, невипадково) нагадує приладдя, яке застосовували Бетмени у виконанні Вела Кілмера й Джорджа Клуні. Те, що мотоцикл Бетмена схожий на бетпод з фільму Крістофера Нолана “Темний лицар” (The Dark Knight) не відмітив, мабуть, лише лінивий. Але це не завадило виданню Polygon опублікувати просто неймовірний клікбейт на цю тему по виході нових трейлерів. З третьої ж частини трилогії Нолана однозначно взяли Бетмена-самітника з довгим волоссям.

Окремо слід виділити кадр міста Ґотем, по якому не зрозуміло, в якому з двох (чи більше) світів він відбувається. Тут ми маємо інститут імені Марти Вейн (названий на честь матері Брюса) і невідомого походження розлам, який, схоже, не пов’язаний із вторгненням криптонців.

Криптонці

До речі, про криптонців. Маємо альтернативного (але майже ідентичного при цьому “Людині зі сталі”) Генерала Зода, до ролі якого повернувся обіцяний Майкл Шеннон. Кадри з ним і його міжгалактичним бойовим шапіто щедро розкидані обома трейлерами, однак знову ж таки лише 50-секундний додатковий ролик показує його пряму кофронтацію з Супердівчини.

Сама ж двоюрідна сестра Супермена, Кара Зор-Ел, має істотну кількість екранного часу в трейлерах, за якими стає очевидно, що вона дуже нагадує Супса в комікс-івенті Flashpoint, яким частково надихався сюжет фільму. Себто сидить у російському полоні з часу своєї появи на Землі й зазнає нещадної експлуатації, доки інші герої не звільняють її. З цієї точки зору найбільш загадково виглядає кадр, де Кара піднімає в повітря голого по пояс чоловіка — один з Алленів? Чи все-таки Кларк?.. Аллени, тим часом, мають стосунки з Карою досить схожі на ті, що ми вже бачили в телевізійних кросоверах.

Інші питання й цікавинки

З усього трейлеру є кілька кадрів, які викликають багато запитань без відповідей. Перший із них показує нам, як хтось використовує електричний перемикач. У другому, коли Бетмен вовтузить озброєну охорону, у кадр потрапляють занадто вже пропрацьовані персонажі, щоби бути просто масовкою. У третьому Баррі волає “Ні!” в приміщенні, схожому на його дім. Досить імовірно, що це кадр не з початку фільму, а десь так уже з розв’язки.

Десь із тієї ж опери один з останніх кадрів трейлера, бо за двома Баррі Алленами стоїть хтось ще, у діловому костюмі. Є істотна вірогідність що це Майкл Кітон, але можливо, що і хтось інший.

Ну і трохи зовсім великодок. На футболці Баррі Аллена в дитинстві ми бачимо Mystery Machine з мультсеріалу “Скубі-Ду”. Комікси цієї серії традиційно випускали DC, а кількість кросоверів Скубі-Ду й Бетмена дуже істотна і нараховує декілька анімаційних епізодів, комікси й повнометражний анімаційний фільм. У гармидері, яким є кімната вже другої версії Аллена, окремо слід виділити постери фільмів на стіні зліва. Якщо “Тихоокеанський рубіж” (Pacific Rim) може просто бути натяком на масштабні бої (та/або вміст сцени після титрів), то “Я — легенда” (I Am Legend) є втричіцікавішим випадком. По-перше, це так званий “парадокс знаменитості”, бо зображений на постері Вілл Сміт грав Дедшота в тому ж всесвіті. По-друге, це може бути натяк на кінцівку фільму, бо змінена відносно оригінального роману Річарда Метесона розв’язка цього фільму — досить відомий приклад несподіваного сюжетного повороту. По-третє, у самому фільмі “Я — легенда” була великодка з постером тоді ще неіснуючого фільму про протистояння Бетмена й Супермена, тож це цікавий реверанс у відповідь.

Теорія замість висновків

Якщо ви не сильно боїтесь імовірних спойлерів, окремо слід звернути увагу, що у другого Баррі Аллена “перевернута” кольорова схема, і там де Аллен основний носив би червоний, у цього всюди жовте. Тим, хто читав комікси чи дивився серіали про Флеша, не треба пояснювати, що це може означати. Всі інші можуть заґуґлити The Reverse Flash на власний страх і ризик.

Disqus Comments Loading...
Опубліковано
Микола Єрьомін