Arrowverse

Arrowverse згортають?.. Чи виживе серіальний всесвіт за коміксами DC на The CW

Автор: Микола Єрьомін

Серіальний всесвіт за коміксами DC відомий як Arrowverse фактично почався 10 років тому з серіалом “Стріла” (Arrow). Хто б і що не казав про якість окремих серіалів цього всесвіту, сам концепт повільного з’їзду купи серіалів у один хоч і не є новим, проте був виконаний на кардинально новому рівні. Апофеозом цього у 2019-2020 рр. став кросовер Криза на Нескінченних землях”, який “підібрав” у цей всесвіт фільми та серіали починаючи з 1966 (!) року, повернувши окрмих акторів для появ.

Однак після “Кризи” у The CW певною мірою почалася криза вже справжня, адже пандемія коронавірусу COVID-19 внесла свої коррективи і розклад багатьох серіалів з’їхав через карантин. Хоча всесвіт, започаткований “Стрілою” наразі вирівнявся і продовжує розвиватись, одразу кілька факторів натякають на те, що Warner Bros. хоче перемістити серіали за коміксами DC деінде.

Найбільш значущий з них — одночасне закриття одразу двох серіалів. І якщо у випадку з “Бетвумен” (Batwoman) закриття здивувало людей не настільки як той факт що серіал протримався три сезони попри кричущі виробничі проблеми, то такої подлянки як передчасне  закриття улюбленого серіалу багатьох, “Легенд завтрашнього дня” (DC’s Legends of Tomorrow), без повноцінного фіналу ніхто якось не очікував. А воно сталося. І коли про таку подію пише Forbes, то стає зрозуміло, що щось пішло кардинально не так. Що саме — розбиратимемося далі.

The CW виставлено на продаж?..

У січні цього року The Hollywood Reporter розкопали інсайдерську інформацію, що ViacomCBS та WarnerMedia розглядають можливість продажу телеканалу The CW, прихистку переважної більшості серіалів всесвіту “Стріли”, а також ще одного важливого серіального всесвіту — “Рівердейл” (Riverdale) за коміксами Archie. Інформація стала для багатьох сюрпризом, адже канал продовжує бути шалено рейтинговим. Проблема, можливо, в тому що навіть це вже не покриває змагання зі стрімінґовими сервісами і затрати на рекламу.

Можливо, ситуація здавалася більш оптимістичною до 2020 року, однак після нього бюджети всіх серіалів які залишился у Ерроувьорсі сильно підкосило бо а) треба було знімати за новими правилами з пересторогами щодо коронавірусу (і, між іншим, треба досі) і б) при цьому дорожче стає не лише аспект якого до того взагалі могло бути по мінімуму (тобто охорона здоров’я на знімальному майданчику). Відтепер щоб привезти одного “зайвого” актора у Ванкувер (де знімається переважна більшість серіалів каналу) потрібно витратити більше часу і коштів, тому події багатьох серіалів стали значно менш епічними і масштабними. І якщо серіал “вуличного рівню” таке більш-менш витримає, то “Флеш” (The Flash) і так ледь тримався в сідлі, а в епоху після COVID-19 став відчутно просідати. І хоча восьмий сезон багато людей називають поверненням до хорошої форми, дев’ятий однозначно стане останнім і, до того ж, за чутками буде скороченим, просто щоб встигнути гарно закрити весь серіал. А можливо… І всесвіт?..

Що залишилось від Arrowverse?

Отже, “Стріла” (Arrow) закінчилася ще у 2020 році. За нею у 2021 році закінчилися “Чорна Блискавка” (Black Lightning) та “Суперґьорл” (Supergirl). Як і в випадках багатьох серіалів за коміксами DC, що їх поназакривали за роки на інших каналах, персонажі цих трьох серіалів так чи інакше знайшли прихисток для принаймні гостьових появ у тих серіалах які залишились. Однак, з закриттям “Бетвумен” і “Легенд” їх кількість знизилась до трьох: “Флеш”, “Супермен і Лоїс” (Superman & Lois) та “Старґьорл” (Stargirl).

І от з останніми двома є багато дивних але. Так вийшло, що обидва намагаються одночасно дистанціюватися від вже окресленої стилістики серіалів від The CW і підтримувати зв’язок з попердніми серіалами через появи персонажів. Stargirl це робити важче, бо цей серіал не є в основному всесвіті, а на так званій Землі-2, що накладає певний відбиток на те, хто може з’являтись, а хто не дуже. “Супермен і Лоїс” хоч і є спін-оффом “Суперґьорл”, але стилістично настільки відрізняється від нього, що коли поодинокі персонажі та події з оригінального серіалуу проходять повз, то стає аж якось ніяково.

При цьому всьому наразі у всесвіті анонсовано два прийдешніх серіали. Justice U повинен показати як персонаж “Стріли”, Джон “Спартанець” Діґґл тренує нове, молоде покоління супергероїв, а Gotham Knights (не плутати з однойменною грою, хоча повинно бути досить схоже) повинен стати зануренням у більш канонічний Ґотем без Бетмена. Те, що The CW ще щось намагається робити в цьому напрямці трохи дивує експертів. Чому? Тому що HBO Max.

А шо HBO Max?..

А на HBO Max файно мають своє місце і попит одразу кілька серіалів за коміксами DC. Певна їх частина перекочувала з переформатованого DC Universe (“Титани” і “Фатальний патруль”), певна частина з інших сервісів (“Пенніуорт”), а певна іде тут від самого початку. Останнє переважно стосується “Миротворця” (Peacemaker), яскравої перемоги Джеймса Ґанна у розширенні наявного кіновсесвіту DC у серіали, яке нещодавно подовжили на другий сезон.

Весь цей контент абсолютно не пригнічений рамками досі наявної телевізійної цензури, а отже має величезну фору щодо сміливих експериментів з жанром супергероїки, більш “дорослих” сюжетів і інших цікавих речей. Поступово Warner Bros., ймовірно, буде переміщувати сюди переважну більшість своїх серіалів, адже саме тут заявлені серіали за “Бетменом” (The Batman) Метта Рівза — щось про лікарню Аркгем і “Пінгвін” (The Penguin) з Коліном Фарреллом.

І куди це все піде далі?

Є кілька цікавих варіантів. Основний з них пов’язаний з повнометражним “Флешем” (The Flash). Наявність у цьому фільмі одразу декількох всесвітів включно з таким фільму “Бетмен” (Batman) 1989 року натякає на те, що саме цим фільмом DC можуть намагатись повторити і закріпити успіх “Кризи” в консолідації численних кінематографічних всесвітів в один великий мультивсесвіт. Тобто,  в принципі, Arrowverse таким чином стане просто частиною ще більшого мультивсесвіту за коміксами DC… Якою він в якоїсь мірі є і так, бо Езра Міллер у “Кризі” з’являвся теж.

Існує навіть версія що ця сцена з’явиться як раз з боку Флеша-Міллера у фільмі, тож ми побачимо Ґранта Ґастіна на великому екрані.

Повертаючись до “Легенд”

Втім, треба сказати що “Легенди завтрашнього дня” (DC’s Legends of Tomorrow) дійсно заслуговують на трохи кращу кінцівку. 100 серія серіалу, яка вийшла в рамках нинішнього сьомого сезону і зібрала до купи персонажів з усіх сімох сезонів (що досить легко зробити в серіалі про подорожі в часі) була дуже приязно сприйнята глядачами. В принципі, для нормального фіналу вистачить просто подовжити серіал на ще одну-дві серії щоб повторити подібний капустник.

Останні статті

5 ігор у Xbox Game Pass, в які вам варто зіграти #02

Автор: Володимир Вітовський

Metal: Hellsinger

Хто отримав гранти Netflix та Української кіноакадемії і чому це не зрада

Автор: Микола Єрьомін

ukrainianfilmacademy

Кому варто придбати The Last of Us Part I?

Автор: Володимир Вітовський

The Last of Us Part I

Безкоштовні екскурсії та кінопокази в катакомбах: у Вінниці пройдуть Дні європйської спадщини

Автор: Микола Єрьомін

Вінниця

На що звернути увагу під час вибору геймпада Xbox One

Автор: PlayUA

xbox gamepad

Підсумки вчорашньої State of Play

Автор: Лук'янчук Орест

State of Play

Підсумки вересневого Nintendo Direct

Автор: Владислав Папідоха

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

(Невтішні) підсумки Ubisoft Forward

Автор: Олег Куліков

assassins creed mirage

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: