ЩоЗаШоу — Холістичне детективне агентство Дірка Джентлі

Автор: Рябий Олександр @mangeke

Дуґлас Адамс та його серія сатиричних романів “Путівник Галактикою” в свій час зазнали небувалої слави серед прихильників наукової фантастики. Взявши свій початок у форматі звичайної радіоп’єси, вже за кілька років “путівник” перетворився в небувалих масштабів всесвіт, з п’ятьма книгами та кіноекранізацією.

Та попри лаври одного з кращих фантастів у історії, мало хто знає Адамса ще й як непоганого письменника детективного жанру. Серія книг про дивакуватого та ексцентричного Дірка Джентлі взяла свій початок в 1987 (за 8 років після публікації добре нам всім відомого “Путівника галактикою для космотуристів”) з романом “Холістичне детективне агенство Дірка Джентлі”, що був охарактеризований близьким соратником Дугласа, Нілом Ґейманом, як “щось типу привидо-жахастико-часоподорожувально-епічно-романтичної комедії з щіпкою бруду, музики та квантової механіки”. І озираючись на 6 серій назад, немає нічого, що могло б краще описати й серіал, знятий за мотивами.

Детективне ЩО?

Спроби екранізувати перший роман розпочалися ще шість років тому, під крилом BBC Four, що в 2012 році випустила чотирисерійну адаптацію книги. Через незадовільні рейтинги в тому ж році серіал був закритий, а проект припадав пилом аж до 2016, коли за повторну екранізацію взялися колеги британців з BBC America.

Холістичне детективне агентство Дірка Джентлі / Dirk Gently's Holistic Detective Agency

Вже в липні 2016-го нам показали перший трейлер серіалу, і, варто сказати, що він справляв неабияке враження. Знаний за “Володарем перснів”  Елайджа Вуд, в його “вілфредовській” іпостасі, молодий театральник Сем Барнетт та неймовірно колоритні декорації, змусили взяти серіал на прикмету і згадати про нього незадовго до виходу пілотного епізоду.

За результатами перших тижнів трансляції, шоу не викликало необхідного ажіотажу у критиків, отримавши всього 68% позитивних рецензій на RottenTomatoes. Та, як це часто буває з непересічними проектами,  публіка швидко виправила помилки своїх старших та досвідченіших колег, піднявши глядацький рейтинг до 97%. І вже за кілька перших серій знаходиться просте пояснення цьому феномену.

«Деколи треба просто пливти за течією»

Сюжет розповідає про Тодда Бротцмана, що волею низки випадкових подій потрапив до вщент знищеного та під зав’язку заваленого людськими трупами готельного номеру. Втративши роботу за підозрою в співучасті, Тодд геть розбитим повертається додому, де до нього й вривається Дірк Джентлі — дивакуватий божевільний британець, що обіцяє протагоністу відповіді на всі його питання.

Холістичне детективне агентство Дірка Джентлі / Dirk Gently's Holistic Detective Agency

Розповідати про розвиток сюжету немає жодного сенсу, адже “дуґласівський” нарратив не терпить узагальнень. Та й сама назва серіалу (холістичний –  комплексний, інтегральний підхід до предмету розслідування, як до одного цілого, а не просто сукупності певних частин) натякає на закрученість та незбагненність того, що відбуватиметься протягом наступних семи серій. Кожна порція серіалу залишає по собі тільки товстелезну пачку питань, даючи відповіді тільки за нагальної потреби.  

Локації в серіалі виглядають неймовірно колоритно та стильно, збиваючи глядача з ніг грою барв та прихованою символікою. І хоч операторська та монтажна роботи залишають бажати кращого, у вас геть не буде часу звертати увагу на такі “дрібнички”, та й нижня щелепа, що застигне в крайньому нижньому положенні, не дасть дорікнути.

Холістичне детективне агентство Дірка Джентлі / Dirk Gently's Holistic Detective Agency

Та попри все хороше, сказане мною вище, як і добрій жмені критиків, новий серіал припаде до смаку не всім. Стилістика місцями переходить з притаманної для BBC ексцентричності у відверту псевдобританщину, на кшталт “Кінґсмана”, а пістрявий “острівний” гумор надто вже часто потребує додаткових пояснень.

«Холістичне детективне агенство Дірка Джентлі» — це не той серіал, про який ви почуєте від друзів або знайомих. Та як говориться у самому серіалі: “Інколи варто просто плисти за течією, дозволяючи випадковій вервиціподій поглинути тебе”. Тож мерщій відкривайте Netflix, і вперед, до нових вражень.

78

Варте уваги

Вдалося

  • Любите "Доктора Хто"
  • Фанатієте від всього британського
  • Не любите відволікатися на подробиці

Не вдалося

  • Завжди залишаєтеся вдома
  • Не любите тварин
  • Не всиділи при перегляді "Книжкового магазину Блека"
BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Магія у коробці — Огляд настілки «Хижі світи»

Автор: Малютенко Михайло

Хижі Світи

Армію тримає економіка — Враження від Manor Lords

Автор: Олег Куліков

manor lords

Assassin’s Creed маминої подруги — Огляд Rise of the Ronin

85

Автор: Владислав Папідоха

Rise of the Ronin

AirPods Max для ґеймерів — Огляд навушників Hator Phoenix Wireless

Автор: Володимир Бортюк

hator phoenix review site v02

Якої сили подачу ви здатні прийняти? Огляд фільму «Суперники»

Автор: Андрій Присяжний

Суперники

Лише сідницями ситий не будеш. Огляд Stellar Blade

78

Автор: Володимир Вітовський

stellar blade cover

Затягне і не відпустить — Огляд Balatro

90

Автор: Барлет Ярослав

balatro

Огляд Pepper Grinder

77

Автор: Барлет Ярослав

pepper grinder