ЩоЗаШоу — яЗомбі

Автор: Олекса Мельник @CHOBUDA

Іноді індустрія розваг аж зі шкіри пнеться, аби вразити своїх „жертв“. Часом доходить до абсурду і з’являється серіал про білявку-зомбі-судмедексперта, що жере мізки жертв злочинів і допомагає у розслідуванні. І це я просто переказав зав’язку пілотної частини серіалу яЗомбі, який нещодавно вигулькнув на каналі The CW.

В основу сюжету лягла однойменна серія коміксів від Кріса Роберсона. Як і в оригіналі, мила студентка-медик Лів стала жертвою незрозумілого локального спалаху зомбі і… не пережила його. Однак дівчина не зникла з історії, а повернулася до „життя“, зберігши здоровий глузд.

Жага до чужих мізків, блідий відтінок шкіри та інші атрибути класичного зомбі присутні. Життя Лів пішло шкереберть, і потенційний лікар перетворилася на аспіранта-судмедексперта, Лише так Лів може крадькома поїдати мізки небіжчиків і залишатися притомною громадянкою США. А вчорашній наречений рубається у Dying Light з іншою.

яЗомбі

Попри те, що фабула серіалу межує з абсурдом… ні, не межує, вона перебігла межу абсурду стоп’яцот мільйонів тисяч разів… але навіть попри це серіал ближчий до драми, аніж до комедії. Адже нещасна Лів зустріла безліч проблем типового зомбі (привіт, «Тепло наших тіл»), про які ви раніше не замислювалися, адже всі звикли, що зомбі — по той бік барикад, а ми вболіваємо за хороших хлопців, що сховалися у супермаркеті (привіт, «Світанок мерців» чи дебілів на широкій дорозі (привіт, «І мертві підуть»).

Окрім очевидного „Як не виказати, що я жеру мізки людей“ є й проблеми соціалізації, самопізнання, примирення зі собою та безліч усякого іншого. І мабуть, добре, що за основу взято дослідження гуманізму, та прибрано вовкулак/вампірів/привидів, яких було повно у першоджерелі. Можливо, ці смаколики додаватимуться поступово з розвитком сезону.

Екшеном яЗомбі навряд чи потішить, але в пілоті було кілька „рухливих“ сцен. Цікавості відеоряду додають також миловидні актори та сцени видінь Лів. Доволі схоже на медичні ілюстрації з «Доктора Гауза», але дещо… містичніше.

яЗомбі — це непогана альтернатива остогидлим трешакам на тему зомбі-апокаліпсисів. Власне це не про апокаліпсис, а про одного-єдиного зомбі і його спроби бути людиною. До речі, виходить у неї значно ліпше, ніж у багатьох моїх знайомих. Це видиво для глядачів зі здоровим почуттям гумору та тягою до ламання стереотипів.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

І чужому научайтесь… Огляд The Crew Motorfest

81

Автор: Володимир Вітовський

The Crew Motorfest

Утеча з Найт-Сіті. Огляд Cyberpunk 2077: Ілюзія свободи

91

Автор: Олег Куліков

Cyberpunk 2077: Ілюзія свободи / Phantom Liberty

Історія тріумфу, якому не судилося статися. Огляд третього етапу 7DRIVE Summer Cup

Автор: Андрій Присяжний

7drive summer cup 3

Крута пара. Огляд новинок Logitech G Pro X Superlight 2 та G Pro X TKL

Автор: Віталій Тарнавський

p1090365

Netflix нарешті змогли? Огляд адаптації One Piece

Автор: Дмитро Джугалик

luffy

Дуельна досконалість. Огляд настілки «Цезар»

Автор: PlayUA

Цезар

Квиток у хобі! Огляд настілки «Монстри проти Героїв»

Автор: Владислав Папідоха

Монстри проти Героїв

Піксельне дійство. Огляд настілки «Аркадний Автомат»

Автор: PlayUA

Аркадний Автомат

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: