Шлякбитраф: звіт про українізацію всесвітів #17

Січень — чарівна пора, коли здійснюються бажання, відбуваються зміни і твориться іноді таке, чого не чекаєш.

Догори дриґом

Перші ж дні січня принесли команді багато змін у складі. На щастя, обійшлося без інфарктів та суїцидів, знайшлося кому прийняти прапор у руки й Шлякбитраф на плечі, а що команда дружна, новачки сповнені ентузіазму, то й взялися за справи з новими силами і новим натхненням.

А ще, завдяки підтримці PlayUA, ми отримали нову адресу електронної пошти: [email protected]. Пишіть нам свої пропозиції.

Досягнення

Минулого місяця команда Шлякбитраф активно шукала нові проекти, однак великими успіхами, на жаль, похизуватися не може. Втім, користуємося нагодою і ще раз дякуємо нашому шанувальникові, який підказав нам, що New World Interactive оголосили про пошук перекладачів для своєї гри Day of Infamy. Частина шлякбитрафівців негайно взялася за цю справу, а заодно й за переклад Insurgency.

Переклад Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear уже добігає 30% (29,7%). Хоч як довго тягнеться робота над цією величезною грою, але нудною її навряд чи назвеш.

Моральна дилема

Не встигли ми оговтатися від змін у складі та налагодити звичний ритм роботи, як трапилася нам неординарна пропозиція. І гра непогана, і оплата начебто гарантувалася, але… локалізація неофіційна. Що було робити? І грошей за працю хочеться, і проект цікавий, але… але як же принципи? Спокуса була вельми приваблива. Трохи порадившись, ми все ж вирішили не поступатися своїми принципами і відповіли відмовою.

На вашу думку, як слід було вчинити, чи доцільно жертвувати репутацією у таких випадках?

Кінець таємниці

Доки ми шифрувалися з книжкою, котру перекладали на пробу, доки чепурили текст та шукали видавництво, яке б у ній зацікавилося, деяке видавництво вже знайшло собі й утвердило іншого перекладача для цього твору. Ех, було б знання, з якого боку списку починати… Тому чекайте нашу працю в березні на толоці. Ми обов’язково сповістимо, щойно її викладемо. А коли вийде офіційне видання, будете мати можливість порівняти переклади: кому що вдалося ліпше чи гірше.

Новобранці

У січні до нашої команди долучилося аж троє новобранців: Олексій Stravenger Іванов, Олександр Лук’янов і Мар’яна Войцещук. Усі заповзяті перекладачі, а Олексій ще й очолив переклад Day of Infamy та Insurgency.

Абзац слави

Оце, мабуть, чи не вперше новачки втерли носа ветеранам. За минулий місяць у трійку найпрацьовитіших увійшли: Олексій Stravenger Іванов (так-так, саме той новенький енерджайзер), Олександр Лук’янов і Оля Хмельницька. Усі троє отримають грошову винагороду завдяки нашим доброчинцям, які підтримують нас не лише добрим словом, а й гривнею.

Підтримайте нас

Якщо бажаєте долучитися до нашої команди і спробувати свої сили в локалізації, пишіть на [email protected].

Якщо можете допомогти фінансово, надсилайте будь-яку суму на рахунок:

5457 0822 3272 7565

Усі кошти йдуть на періодичні виплати перекладачам.

Також «Шлякбитраф» готовий розглянути пропозиції щодо фінансування конкретних проектів з локалізації. Пишіть на [email protected].

Щиро дякуємо всім, хто нас підтримує! Українізація всесвітів триває!

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Що українські локалізатори ігор думають про нещодавню заяву Міністерства культури?

bg3 astarion

Українська студія Frogwares повернула собі The Sinking City в Steam

Астаріон із Baldur’s Gate 3 з’явиться в новому доповненні для Warframe

astarion bg3 crop

У Baldur’s Gate 3 з новим патчем додали епілог, нові сюжетні сцени й режими складності

Baldur’s Gate 3

Огляд для новачків Baldur’s Gate 3 (Nikattica)

bg3

Baldur’s Gate 3 визнана Грою року на Golden Joystick Awards 2023

astarion bg3 crop

Де знайти найкраще стартове авто в Cyberpunk 2077?

20230928092901 1

Дорелізний стрім Cyberpunk 2077: Phantom Liberty — сьогодні о 19:00

cyberpunk77 phantom liberty