Sony більше не випускатиме свої синглові ігри на ПК — і це тривожний сигнал для компанії

Корпорація Sony, яка ще минулого року планувала скоротити паузу виходу ПК-портів з одного року до 6 місяців, тепер повністю відмовляється випускати свої ігри на сторонніх платформах. Винятком будуть лише окремі мультиплеєрні ігросервіси, як-от шутер Marathon, файтинг Marvel Tokon чи кооперативний спін-оф Horizon.

Представники Sony відмовилися коментувати таку раптову зміну стратегії. Втім, раніше Джейсон Шраєр із видання Bloomberg припускав, що справа була в поганих продажах портів і аж ніяк не в ризиках для консольного іміджу PlayStation. Так і є — якщо не брати до уваги мультиплеєрну Helldivers 2, лише God of War зазнала помітного успіху в Steam.

Абстрагуючись від платформосрачів, які безумовно спалахнуть у соцмережах, насправді ця новина — черговий сигнал, що в Sony коїться безлад.

По-перше, як уже було сказано на вище, це не просто зміна старої стратегії, а раптова зміна, яка суперечить власній же заяві кількамісячної давнини. В корпоративних реаліях, де від задуму до погодження й реалізації зазвичай минає трохи часу, подібне сигналізує про несподіваний damage control і відсутність плану. Власне, спільнота припускає, що нещодавній анонс дати релізу Marvel’s Wolverine, який зробили не на State of Play, а просто виплюнутим постом у соцмережах, був спробою відвернути увагу спільноти від несподівано гучного закриття студії Bluepoint.

По-друге, жалітися на погані продажі портів, коли CAPCOM вже збирає 50% прибутків зі Steam, і навіть Square Enix навчилася заробляти гроші на ПК (тут варто нагадати, що Final Fantasу VII Rebirth за місяць у Steam заробила 3/4 річного виторгу на PS5) — таке собі.

Причина насправді проста — Sony взагалі не рекламувала свої ПК-релізи, а технічний стан портів після God of War i Days Gone коливався від терпимого до відверто жахливого (привіт, The Last of Us Part 1). Ба більше, навіть хітова Helldivers 2 зажила слави передусім завдяки розголосу й старанням розробників — рекламні зусилля Sony закінчилися на скандалі з примусовою інтеграцією PSN. Чому хтось у Sony та за її межами гадає, що з тими ж Marvel Tokon i Horizon: Hunter Gathering компанія поводитиметься інакше?

Навіть зозулька ставиться з більшою повагою до своїх виплодків, ніж Sony до власних ігор. Тут зараз без уточнення про ПК, бо не в платформі справа. Цих ігор і так кіт наплакав, порівняно з минулими поколіннями, так ще й продажі останніх релізів не відповідають очікуванням Sony. Більшість прибутків корпорації зараз складають мікроплатежі й комісія з продажів чужих ігор — створення й просування свого не в такому пріоритеті, як раніше.

По-четверте, попередній пункт нагадує нам, що через оці основні джерела заробітку останніми роками для Sony найпріоритетнішою була метрика кількості активних користувачів їхніх сервісів, а не проданих ігор. Як ми побачили з Helldivers 2, план був долучити в свої звіти й гравців на ПК завдяки примусовій інтеграції PSN, однак все пішло не за планом, і Sony знову довелося терміново відкочувати все назад. Після цього PSN став добровільним для синглових ігор — і саме їх Sony тепер не випускатиме на сторонніх платформах. Для мультиплеєрних прив’язка PSN обов’язкова, тому плювати на застереження, що ігросервіси Sony здебільшого не витримають конкуренції з мультиплатформними аналогами — справа тут не в продажах ігор, а у фармі користувачів PSN для фінансових звітів.

Ну і наостанок згадаймо сам технічний стан ПК-версій. Чомусь на тлі цієї новини ніхто не думає, що тепер буде зі студією Nixxes, яку Sony придбала спеціально для створення ПК-портів. Що ж, тільки відспівали Bluepoint, кадило можна не ховати — закриття всередині Sony тривають.

А це ніколи не віщує нічого хорошого.

Олег Куліков

Найбільший прихильник Ubisoft у цій країні. Давній фан RPG та stealth-ігор. Бетменолог зі стажем. Не вірить у спойлери.

  • Згоден. Для такої корпорації, як Sony подібні "розвороти на якорі" це поганий знак і погане рішення. Навіть якщо порти на ПК були не найдешевшим задоволенням, усе ж таки продажів вони додавали, а також не слід забувати, що продажі це не те, що припиняється з часом, ну хіба власник сам знімає гру з продажу. Тож навіть у випадку, якщо порт не зазнав приголомшливого успіху на старті, це не означає що він не окупиться.
    А тепер накладемо це рішення на ситуацією із здорожчанням комплектуючих через "змову" виробників і побачимо, що у Соні можуть бути проблеми не тільки із випуском нового покоління консолей, але й з поточним поколінням теж можливе скорочення виробництва. Здавалося б, це невдалий час аби обмежувати платформи для розповсюдження своїх ігор, але кому треба та оцінка ризиків — "Приймай рішення миттєво" казав Гомер Сімпсон...

  • Прикольний стиль статті, типу простонародний, але з аналітикою.

Відкрито передзамовлення Grand Theft Auto VI; ціна в Україні — 3499₴

Розпочалося передзамовлення GTA VI — не просто найочікуванішої гри останніх років, а й розважального продукту…

1 годину

EA проводить нову масштабну хвилю скорочень

EA продовжує реструктуризацію — скорочення торкнулися одразу кількох напрямків, включаючи службу підтримки гравців, рекрутинг, IT…

3 години

Rockstar оприлюднила офіційну вартість GTA VI

Компанія Rockstar Games нарешті оголосила ціну на GTA VI, підтвердивши при цьому, що на момент…

4 години

Японія створить окрему держустанову для просування аніме, манґи й відеоігор у світі

Уряд Японії розпочав підготовку до створення окремої установи, яка просуватиме вітчизняні творчі продукти (музику, аніме,…

5 години

This website uses cookies.