Сподобався відгук? Тримай бан! – Steam заблокував майже 2500 користувачів через одну рецензію

Всі користувачі платформи Steam помічали на сторінках ігор під кожним відгуком запитання “Чи була ця рецензія корисною?”, на яке ви можете відповісти “Так”, “Ні”, “Кумедна” або “Нагородити”. Раніше вважалось, шо це впливає на інколи некорисні та беззмістовні відгуки, обмежуючи в подальшому можливості їхніх авторів. Як виявилось, це не так. Точніше не зовсім так. Навіть підтрумуючи той чи інший огляд можна втрапити в халепу, як це сталося з 2 439 людьми, що підтримали негативний відгук на гру Warlander.

Warlander безкоштовна багатокористувацька гра, що вийшла в січні цього року. Як і будь-яка подібна гра, вона використовує захист від використання читів, які руйнують ігровий процес. У випадку Warlander це система Sentry Anti-Cheat, яка в колах ґеймерів сприймається не дуже добре. Негатив до системи викликаний неодноразовими випадками, коли навіть після закриття гри, де вона використовується, система продовжує працювати фоном. Деякі користувачі повідомляють, що система вмикається разом з операційною системою, навіть не залежачи від запусків гри. Також дехто зазначає, що Sentry Anti-Cheat передає якісь дані на японські IP-адреси і після закриття гри.

Кристувач з ніком FREEDOMS117 у своєму відгуку на гру Warlander попередив про ці деталі і загальну сумнівність системи захисту гри. Також він додав детальні інструкції, як позбутись підозрілої системи і її залишків з комп’ютера повністю. Гравці підтримали відгук з інструкцією, чим вивели його в топ накйкорисніших відгуків про гру. В результаті всіх цих подій FREEDOMS117 отримав місячний бан та обмеження всіх функцій спільноти, крім можливості грати в ігри. А разом з ним ці обмеження отримали і всі користувачі, що його підтримали. До середини квітня, тобто до дня блокування, ще можна було ознайомитись з відгуком, але наразі він вже прихований.

Але це не кінець історії. Після спілкування зі службою підтримки користувачу вдалося перемогти та повернутись з бану. Обмеження з його профілю, як і з профілів його однодумців, були зняті. Саме блокування представники підтримки мотивували тим, що відгук містив інструкції по обходженню антишахрайського програмного забезпечення. Але враховуючи наведені користувачами аргументи, автору порадили все це оформити як окремий посібник у спільноті. Від себе ж пообіцяли зв’язатись з розробниками стосовно поведінки їхнього софту.
Зі свого боку видавець гри, студія
Plaion опублікувала розширену статтю стосовно цього випадку, де вказується, що система захисту дійсно мала певні помилки, коли продовжувала відображати процес серед активних після закриття гри. Також в статті заперечується збір та передавання персональних даних, на що скаржились користувачі. Крім того студія зазначила, що в березневому оновленні Sentry Anti-Cheat помилку було видалено.

Ситуація цікава, адже з одного боку це можна сприймати як приклад блокування користувача через поширення інструкцій обходу захисних програм. Але з іншого боку, чи не занадто радикальним було блокування і всіх тих, хто просто натиснув єдину кнопочку підтримки цього повідомлення? Особливо химерно це виглядає на фоні дійсно беззмістовних відгуків, що містять одне-два слова, або взагалі не пов’язані з темою ігор, до яких написані. Але будемо сподіватись, що система блокування у Steam нарешті вийде на той рівень, коли у відгуках до ігор будут дійсно лише відгуки, позитивні чи негативні, а не ASCII-арт сумнівного змісту та виття деяких болотяних жителів, що у грі відсутній їхній “язик”.

Євгеній Сусло

Одвічно зажурений дід. Поціновувач жахів, всього химерного та потойбічного. Ховаюсь від людей в книжках, коміксах та іграх. За гороскопом - Рафаель.

  • Цікавий та водночас неприємний прецедент. Але вкотре поруч із надмірно суворим підходом до бану, можна помітити і лояльне ставлення до користувача, а саме користувач не є безправним, його слухають і він може виправдати себе. Мені навіть важко пригадати інший сервіс, де б були подібні можливості.

    • а що, якщо таке ставлення тільки тому, що історія набула масового розголосу і якби бан не прилетів аж 2439 людям, а тільки йому одному, то все могло би бути зовсім по-іншому???..

      • https://uploads.disquscdn.com/images/9097aaebee0d1c1690e23c7853ce7b483f885635430c91a159d7b9ab38010dd9.jpg
        Я не можу того знати, що було б. Проте в мене є моя власна історія із поверненням грошей за попереднє замовлення Doom Eternal майже через рік. Хоча вже тоді стім міг спокійно послатись на угоду і терміни повернення грошей та нічого мені не повертати. Але вони стали на мій бік.
        Також звертався зі скаргами на русняву пропаганду на форумі, теж допомагали. Тепер ось історія з новини - знову пішли на зустріч, замість забити і забути, як багато де буває.

        • може і так. не знаю, бо я в стім ні копійки не потратив поки що.... і ніде ніколи ніякі відгуки не писав і тим більше не нажимав "подобається" чи "не подобається" відгук.

          • Зрештою, це не обов'язково. Я багато разів писав враження від ігор, що вразили мене, але ніколи не стикався із баном. Найбільше що було, модератор видаляв мої повідомлення, коли я обговорював способи обійти обмеження продажу Mortal Kombat 11 в Україні.

          • А як обійти обмеження продажу Mortal Kombat 11 в Україні?

  • "....система захисту дійсно мала певні помилки..." ХАХАХАХАХ! от С У К И!

    а на рахунок стіму чи егс, чи взагалі абсолютно будь-якого онлайн сервісу чи гри, то я завжди говорив, говорю і буду говорити, що це - ПОВНА ПАРАША!!! хоча і в мене є рахунки в кожному з них і там сумарно СОТНІ ІГОР. якщо у вас немає фізичної копії гри, то у вас в далекому майбутньому НЕМАЄ ГРИ!

  • Дивно, що немає обмеження на мінімальну кількість слів у рецензіях стім. Тоді б не було "одного-двох беззмістовних слів". Хоча, мені завжди здавалося, що таке обмеження було.

  • Дивно, що немає обмеження на мінімальну кількість слів у рецензіях стім. Тоді б не було "одного-двох беззмістовних слів". Хоча, мені завжди здавалося, що таке обмеження було.

  • Дивно, що немає обмеження на мінімальну кількість слів у рецензіях стім. Тоді б не було "одного-двох беззмістовних слів". Хоча, мені завжди здавалося, що таке обмеження було.

  • також додам, що 60 днів, щоб скачати все, що ти в них маєш вони дають тільки, якщо вони закривають сервіс, а не якщо ти порушив угоду! тобто, теоретично, вони можуть тобі закрити доступ згідно п. 17.2 і при цьому в тебе навіть не буде часу все скачати, бо в п. 17.2 немає нічого про те, скільки днів тобі дається на закачування, якщо вони тебе ВЖЕ закрили!

  • Але є можливість зберігати на своєму власному NAS, наприклад, і вони всі DRM-free

Японія створить окрему держустанову для просування аніме, манґи й відеоігор у світі

Уряд Японії розпочав підготовку до створення окремої установи, яка просуватиме вітчизняні творчі продукти (музику, аніме,…

39 хвилин

У World of Warcraft з’явився сервер, де грають тільки ШІ-боти, що відмінно імітують людей

Фанат World of Warcraft під ніком Mr-Nilsson_85 створив приватний сервер, населений не живими гравцями, а…

58 хвилин

Хто стоїть за грою? У VARTA з’явилися сторінки розробників

Тепер у нас є окремі сторінки студій та компаній. Якщо раніше доводилось перевіряти кожну гру…

3 години

Книга про створення серії GTA вийде українською — видавництво MAL’OPUS відкрило передзамовлення

Якраз напередодні старту продажів GTA VI видавництво MAL’OPUS влучно анонсує українське видання книги «У розшуку:…

4 години

​Tencent згортає частину своїх інвестиції в ігрову індустрію

Китайська корпорація Tencent намагається вийти з багатьох своїх інвестицій у ігрові компанії, навіть попри чималі…

1 день

Bungie зробила симулятор побачень Destiny у стилі Dream Daddy, але керівництво було категорично проти

У нещодавньому інтерв’ю, де обговорювали подробиці сюжету оновлення в Destiny 2 під назвою Season of…

1 день

This website uses cookies.