Суспільне Медіатека: унікальний онлайн-архів відео та аудіо доступний в режимі бета-версії

Доки Google фактично збирається почати видаляти канали-архіви (адже істотна їх частина давно не оновлювались), в Україні започатковують власні ініціативи з цього приводу. 3 30 листопада 2023 року доступним для публіки стає Суспільне Медіатека. Це унікальний архів відео та аудіо починаючи з 1940-х рр. на базі Суспільного Мовлення. На платформі вже розміщено близько півтори тисячі відео- та аудіозаписів, які охоплюють всі роки існування незалежної України, від проголошення незалежності у 1991 році до повномасштабного вторгнення, а також радянський період історії України. Відомі блогери вже почали розбирати новий архів на цікавинки.

В Медіатеці зібрано багато відео за різними тематиками: крім історичних та воєнних репортажів є також культурні (у тому числі музичні) та спортивні. Істотна кількість відео подані у “сирому”, незмонтованому вигляді, що дає можливість оцінити історичні події без призми тогочасного телебачення. Медіатека є чудовим інструментом для ознайомлення з українськими історією та культурою також і іноземців, адже існує повністю англомовна версія сайту.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Конфліктологія українського кіно: чому Шевченківську премію цьогоріч не отримає не лише “Памфір”, а взагалі жодна стрічка

Безкоштовні книжки про українське мистецтво від «Мистецького Арсеналу»

arsenal03

Довгоочікуваний український нуар “Генделик” виходить в широкий прокат 16 листопада

Генделик

“Мої думки про кіно”: відомий український режисер Антоніо Лукіч завів канал на YouTube

Мої думки про кіно

Український режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук підписав контракт з американським агентом

Дивіться “Літургію протитанкових перешкод” Дмитра Сухолиткого-Собчука безкоштовно на сайті The New Yorker

Літургія протитанкових перешкод

Українець, без якого б не існувало кінематографу. Історія Йосипа Тимченка

“Мультфільм тижня” від Довженко-Центру повернеться вже незабаром

Ірина Гурвич

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: