web analytics

Така їхня доля: Що розкрив фінальний трейлер “Людина-Павук: Нема шляху додому”?

Без перебільшення: цей трейлер дійсно чекали. Найбільш бажаного елементу так і не дочекалися, але врешті-решт, повинні ж Sony та Marvel хоч щось залишити до самої прем’єри, так? Втім, подивитись поки що є на що (та кого) і у самому трейлері, значно більше, ніж у попередньому. Найбільш очевидне (і певною мірою, ніде правди діти, вже найменш цікаве) — це багато аспектів, пов’язаних з самим Пітером Паркером. Так, у нього багато крутих костюмів. Так, цей фільм не обійдеться без тітки Мей та Геппі. Хочеться трошки більшого і, як не дивно, здається воно буде. Вже сам перший кадр Паркера під дощем віддає чимось новим. А може, добре забутим старим?..

Якщо вже робити розбір цього трейлера, в першу чергу треба згадати Дж. Джона Джеймсона. По-перше, це той факт що у цьому фільмі у Дж. К. Сіммонса щось більше ніж просто камео як у “Людина-Павук: Далеко від дому” (Spider-Man: Far From Home) та “Веном 2: Карнаж” (Venom: Let There Be Carnage) не може не бути обнадійливим, бо Сіммонс не вміє погано грати. По-друге, саме цей персонаж пробив вікно в мультивсесвіт своєю лисою головою, показавши глядачеві що так взагалі можна було. У щонайменше одній сцені він виїжджає на місце подій у невеличкому фургончику з символікою The Daily Bugle, судячи з усього наражаючи себе та свого оператора на небезпеку з боку Зеленого Гобліна.

Коли вже про це зайшла мова — є ще одне знайоме обличчя з трилогії Сема Реймі, хоча щоб його розгледіти треба зробити кілька стоп-кадрів аби упіймати єдиний кадр злодія у новому костюмі. Чітких фреймів там нема, але так, це Віллем Дефо. Бомби-гарбузи, ґлайдер, костюм, маска та моторошний сміх — все в наявності. В цьому відео є у нього й аж одна репліка, яка досить чітко показує намагання Пітера Паркера всидіти на шістьох стільцях. Виникає, звісно, питання звідки і нащо Норману Озборну новий костюм, але тут є два досить вірогідні пояснення. По-перше, як би вже не був старим-добрим костюм Гобліна зразка 2002 року, головна критика про неможливість бачити в бойових сценах міміку Дефо залишається в силі. По-друге, скоріше за все, дехто модифікує приладдя лиходіїв і є досить чіткі підозри з приводу того, хто це може бути.

У коміксах Доктор Отто “Восьминіг” Октавіус досить часто планує атаки цілих груп лиходіїв, особливо їх технічну сторону. Хоча у конкретного варіанта Альфреда Моліни нема такого досвіду, схоже що у нього ще все попереду. В цьому трейлері у Моліни вже не один кадр і я особисто видихнув з полегшенням: по попередньому трейлеру була підозра, що цифрове омоложення може трохи завадити, але де там CGI тягатись з одним з кращих характерних акторів. По наявним сценам Октавіуса у фільмі багато, він виглядає майже абсолютно так само як у 2004 році і матиме кілька проникливих діалогів у магічній “тюрмі” Стрейнджа. Що судячи з усього електронні кінцівки доктора поглинають частину технологій Тоні Старка з високотехнологічного костюму Паркера, після чого й стають червоними.

Ще один доктор з прізвищем яке здається Паркеру несправжнім теж вражає акторською грою. Дійсно магічним чином Бенедікту Камбербетчу вдається з серйозним обличчям використовувати “Скубі-Ду” як дієслово (це працює тільки в англомовному варіанті… Скубідуй?..) хоча в його кадрах немає нічого нового, сама присутність актора сильно підіймає фільм на новий щабель. До того ж саме він промовляє одну з найбільш цікавих реплік, яка розставляє точки над “і”:

Вони всі помирають у битві з Людиною-Павуком. Така їх доля.

“Вони” — це лиходії з усіх усюд мультивсесвіту, які вже практично гарантовано формують Зловісну Шістку (Sinister Six). Ще троє, яких ми бачимо вже у всій красі — Електро (Джеймі Фокс) та Ящір (Ріс Іванс) з дилогії Марка Вебба та Пісочна Людина (Томас Гейден Черч) з третього фільму Реймі. З ними просто сила-силенна ефектних кадрів, проте сюжетних аспектів їх появи крім того, що це перша битва біля Статуї Свободи, досить небагато. Одну репліку в трейлері з цих трьох красенів (аніматори візуальних ефектів тут дійсно старалися) отримав лише Джеймі Фокс (мабуть тому що поява лавреату премії “Оскар” трішки дорожча за дві інших та й на майдачику він провів більше часу). Одразу ж кидаєтсья в очі, що з Озборном та Октавіусом лиходіїв всього п’ять тому майже гарантовано від нас ховають когось ще. Найбільш вірогідні варіанти це Стерв’ятник (Майкл Кітон) та Містеріо (Джейк Джиленголл). Другий вже помер, тож він досить в тему зазначену Стрейнджем. Перший може дізнатися, що його доля десь в тій самій системі координат що й в інших, і це якимсь чином приведе його у фільм “Морбіус” (Morbius). Може й сюди мимоволі заскочить.

До речі, я не дарма написав саме “першу битву біля Статуї Свободи”. Вже після того як будівельні ліси будуть рознесені вищезазначеними особистостями на друски, у тій же місцевості починає трохи ламатись реальність… і хтось ще пробивається з інших всесвітів у великій кількості. Досить ймовірно що не тільки “погані хлопці”.

Ну і, звісно, важко не констатувати дуже класичний момент з історії Людини-Павука (класичніше тільки знову застрелити дядька Бена). Коли його пасія отак летить з висоти, як ми знаємо, шанси 50 на 50.

Наостанок слід відмітити кілька великодок у стилі “йой, най буде”. В трейлерах попереднього фільму всі буквально полювали за номерами автівок що починались на ASM бо це були стовідсоткові відсилки на конкретні випуски The Amazing Spider-Man. Я розгледів один такий номер в новому трейлері, але його поява виглядає радше як знущання з уважного глядача, ніж як щось цікаве. Номера 8183 в цій серії не існує, до номеру 818 діло теж не дійшло, то що тоді означає цей чотиризначний номер і як з нього хоч щось видобути? 8+1+8+3 (#20 — перша поява Скорпіона)? 81+83 (#164 — Павука сильно побив Кінґпін)? Прибрати якусь одну цифру і отримати наприклад #183 де лиходієм вперше був геніально сміхотворний і при цьому катастрофічний Велике Колесо (як шанувальник тримаю кулаки за цей варіант)?.. До речі про великі круглі предмети — що саме намагаються добудувати до Статуї Свободи взагалі і навіщо там щит Капітана Америки?..

На фоні цього всього кращою великодкою трейлера можна визнати стікер з собачкою на ноутбуці Неда. Ставший вже мемом фрагмент веб-коміксу Кей Сі Ґріна Gunshow, між іншим, теж може бути натяком на досить відому сцену з першого “Павука” Реймі. Ну і на стан речей у реальному світі, де фільм було зроблено, звісно ж. Актуальність.

В українському прокаті “Людина-Павук: Додому шляху нема” стартує 17 грудня 2021 року.

TMNT Donatello

Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA

На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Мережею ширяться фото та відео зйомок серіалу “Людина-павук Нуар”

p.ua.spider noir

Том Голланд у захваті від сценарію фільму «Людина-павук 4»

p.ua.Том Голланд

Підтримай збір PlayUA — отримай S.T.A.L.K.E.R. 2, кулінарну книгу TES, комікс Cyberpunk

PlayUA

Ніколас Кейдж зіграє Людину-павука в новому серіалі від Amazon

p.ua.Кейдж

Найгірше, що сталося з Людиною-павуком. Огляд фільму «Мадам Павутина»

madam webb

Хакери викрали ранню версію Marvel’s Wolverine й вимагають в Insomniac Games 2 млн доларів

marvel s wolverine

ОГЛЯД MARVEL’S SPIDER-MAN 2 — Найкращий ексклюзив Sony! (Я – Тадаші)

Павук 23123

Яку ігрову франшизу Sony ви вважаєте найкращою?