The Sinking City зникла майже з усіх крамниць. Що трапилося?

Детективний жахастик The Sinking City від української студії Frogwares зник зі Steam, EGS, PlayStation Store та десятків інших крамниць. Як виявилося, це зробили самі розробники. Втім, на такий крок ігротворців змусили піти вкрай неприємні обставини. Довгий час левова частка інформації була конфіденційною, проте сьогодні Frogwares випустили відкритого листа, де пояснили причину зникнення The Sinking City з продажу, а заодно й нарешті розкрили правду про все, чого зазнала студія за останніх кілька років.

Якщо коротко, то видавництво Bigben Interactive мало того, що не виконувало своїх зобов’язань впродовж періоду розробки, згодом ще й намагалося позбавити розробників їхньої частки прибутків з продажу гри! Також, як виявилося, видавництво оманливим шляхом усувало з багатьох крамниць згадку про Frogwares (хай то рядок в описі чи логотип студії на зображенні обкладинки гри, виставляючи себе єдиним власником The Sinking City — тоді як ВВІ була лише розповсюджувачем, а всі авторські права належали Frogwares.

Майже рік Bigben Interactive ігнорували розробників, а коли Frogwares вчинили спробу розірвати договір (на що мали повне право), ВВІ виторгували собі ще трохи часу завдяки французьким законам, що сприяють бізнесу в час пандемії. Ба більше, видавці спробували самостійно розірвати договір уже зі свого боку (що фактично позбавило її будь-яких боргів перед розробниками) — на щастя, суд відхилив цей удар у спину.

Таким чином, у Frogwares фактично не залишилося іншого вибору, окрім як зняти гру з продажу, щоби перешкодити збагаченню видавництва їхнім коштом. Тим паче, що ВВІ досі не виплатило українським ігротворцям майже 1 млн. євро тільки за The Sinking City.


Ясна річ, це тимчасова дія, і розробники неодмінно повідомлять, коли гра повернеться у широкий продаж. Наразі, якщо ви бажаєте підтримати розробників (а не ВВІ), The Sinking City можна придбати на Nintendo Switch, в Origin, але найвигідніша ціна — безпосередньо на сайті Frogwares.

Заодно нагадуємо, що The Sinking City (наш огляд) має відмінну українську локалізацію від спілки “Шлякбитраф”.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Українська The Sinking City отримала оновлену версію у Steam і раніше недоступні DLC

The Sinking City

Українська студія Frogwares повернула собі The Sinking City в Steam

Українська Sherlock Holmes: The Awakened отримала нагороду CEEGA 2023 за найкращу історію

Sherlock Holmes: The Awakened

Історія Frogwares та чому The Sinking City не потягнув амбіцій? (Аномальний Притулок)

remedy (1)

Вишиванка в іграх: від «Козаків» і до Splinter Cell

Ремейк по-українськи. Огляд Sherlock Holmes The Awakened

sh3re screenshot 2023.04.07 12.21.18.98

Очікування від Sherlock Holmes: The Awakened

Sherlock Holmes: The Awakened

У Steam вийшла демо-версія української Sherlock Holmes The Awakened

sherlock awakened