Trine. Ретроспектива 2/2

Автор: Володимир Вітовський @vovatool

Історія забавки, яка фактично уособлює весь жанр аркадних платформерів продовжилася сиквелом, адже після понад мільйона проданих копій першої Trine розробники не мали вибору і в 2011 році випустили продовження. Новий рушій та безліч можливостей прирекли послідовницю на здобуття багатьох нагород.

ТЕ, ЩО ЗМІНИТИ ВАЖКО

Trine 2 стала настільки популярною здебільшого через те, що розробники з Frozenbyte змогли повністю зберегти всі вдалі ідеї попередниці. Сюжетно забавку було важко пов’язати з першою частиною, оскільки нашій трійці тепер потрібно допомогти королеві Ізабеллі, на яку зла сестра Розабель наклала чари сну і посіла місце на троні.

Старовинний артефакт Трійця знову збирає команду з чаклуна Амадея, злодійки Зої та лицаря Понтія задля допомоги королівству і відновлення справедливості. На героїв очікують безліч неприємностей, зокрема від гидких ґоблінів, про яких пізніше розробники створили ціле доповнення. Рівні збагачені безліччю потаємних закутків, які можуть приховувати різноманітні цікавинки.

1

Звукова складова залишилися на високому рівні, окрім гомону довколишнього середовища гравець може слухати прекрасні мелодії, які чудово підкреслюють казкову тематику забавки. Історію, подібно першій частині, нам розповідає приємний голос у вигляді невеличких уривків перед кожним рівнем. Персонажі також не проти поговорити про власні емоції та переживання одне з одним просто під час проходження.

Механіка стала довершеною, а це означає реалістичніше поводження предметів оточення. Для другої частини розробники клопоталися над оновленим рушієм, який дав змогу вивести рівень графіки на вищий рівень, зробити всесвіт Trine ще яскравішим і неповторним. Як і раніше, при проходженні потрібно битися з ворогами та розгадувати загадки, які можуть бути складними, але доволі простото вирішуваними.

НОВУ — НЕ ОЗНАЧАЄ ПОГАНЕ

Продовження стало вдалішим за першу Trine, особливо завдяки купі нововведень, які неабияк сподобалися гравцям. Почати, мабуть, потрібно з наявності мультиплеєра, адже багатокористувацька гра була відсутня в першій частині — нам дали можливість отримати ще більше задоволення від проходження з друзями. Пізніше зіграти через мережу змогли і власники Trine, після виходу Enchanted Edition.

Нова система вивчення вмінь наблизила Trine 2 до RPG, адже кожен міг самотужки обирати, які чари і для якого персонажа прокачувати, хоча вибір не настільки уже й широкий. Така особливість трішки розчаровує, бо гравцеві доводиться обирати якого персонажа прокачувати повністю, а якого обмежити.

3

Окрім цього розробники наділили Trine 2 редактором, що дозволило всім охочим створювати власні рівні, а то й цілі режими гри. Більшість модифікацій доступні для безкоштовного завантаження у Steam, якщо ви попередньо придбали саму іграшку.

Штучний інтелект ворогів, порівнюючи з попередньою частиною, мало чим змінився, проте боси стали виразнішими. Аби знищити велета вкінці рівня, потрібно докласти небагато зусиль, шукаючи його вразливе місце. Фінал також виглядає значно краще у Trine 2, адже він не схожий на коротку анімацію, а радше на довершений ролик, який ставить крапку в розповіді.

ПІДНЕСЕНІ УСПІХОМ

Після високих оцінок багатьох відомих ігрових порталів, видань та простих гравців, Trine 2 була приречена на успіх. Фанатам основний сюжет здався занадто коротким, а розробники й не збиралися зупинятися на ньому, саме тому роком пізніше відбувся реліз широкомасштабного доповнення Goblin Menace.

У центрі подій цього разу була дружина Амадея, яку підступно викрали ґобліни, тому наші старі-добрі знайомі вирушають у небезпечну подорож, аби врятувати невинну жінку. Особисто для мене сюжет доповнення виявився цікавішим, аніж основна кампанія.

5

Доповнення складається з шести доволі протяжних рівнів, а фінальну битву з ґоблінами й досі приємно згадувати, особливо кінцівку. Загалом фанати змогли випробувати додаткових шість вмінь для персонажів, котрі можна використовувати і в основній кампанії.

У 2013 році Frozenbyte видало своєрідне колекційне видання Complete Story, яке поєднувало оригінальну Trine 2 та Goblin Menace. Усі, хто придбав доповнення раніше, отримали безкоштовне оновлення до цієї версії забавки, що безумовно вказує на те, що невеличкі команди розробників також можуть претендувати на звання «Компанія добра».

Зараз Frozenbyte завершили роботу над новою частиною серії Trine 3: The Artifacts of Power, прев’ю до якої ви можете прочитати тут. Забавка має доволі великий потенціал, адже вперше нам дали освоїти повністю тривимірний всесвіт, така перспектива неабияк розширює можливості розробників. Спостерігаючи за розвитком трилогії, можу сказати, що Trine ніколи не робила ставку на якісь складні загадки або сюжетні перипетії, кожна частина – це казка, якої іноді так не вистачає простому гравцеві серед сучасного різноманіття проектів.

ПОПЕРЕДНЯ ЧАСТИНА

Останні статті

Поринь у гру з новими моніторами від Acer

Автор: Віталій Тарнавський

Acer анонсує новітню лінійку ноутбуків широкого споживання серій Swift, Spin та Aspire

Автор: Віталій Тарнавський

Компанії Porsche Design та Acer представляють ноутбук Porsche Design Acer Book RS

Автор: Віталій Тарнавський

Нові злодії, герої та відьми: три теорії про серіал «ВандаВіжн»

Автор: PlayUA

ВандаВіжн / WandaVision

Sony продемонструвала інтерфейс PlayStation 5

Автор: Віталій Тарнавський

Огляд The Talos Principle

Автор: PlayUA

The Talos Principle

Стімпанк, майбутнє і Nemesis: якими були скасовані ігри про Бетмена

Автор: PlayUA

Batman

Теорія: Багряна Відьма — справжній злодій серіалу «ВандаВіжн»

Автор: PlayUA

ВандаВіжн / WandaVision