Творці Star Citizen образилися на гравців і більше не розповідатимуть про хід розробки

За понад 10 років розробки Star Citizen спільнота пожертвувала студії Cloud Imperium Games понад 400 млн $, а тут мало того що релізом навіть і не пахне, так ще й розробники хочуть припинити нормальну комунікацію з аудиторією.

Спершу трохи передісторії: у 2020 році Cloud Imperium Games, помітивши зріст невдоволення спільноти через тривалі мовчанки, вирішила регулярно ділитися з грошодавцями певним планом розвитку гри на 3-6 місяців, щоби гравці мали уявлення, що найближчим часом буде в Star Citizen. Бо хоча формально гра «не вийшла», її альфа-версія доступна вже досить давно та регулярно отримує оновлення.

Утім, півтора роки потому вже самі розробники незадоволені цією системою. Мовляв, планування — це чудово, але розробка гри є гнучким і дещо хаотичним процесом. Часом ідеї, над якими працює команда,вмирають у зародку, виходять невдалими чи просто не вписуються до актуальних напрацювань. Тому відтепер розробники повідомлятимуть спільноті тільки про ті речі, які гарантовано з’являться в альфа-версії найближчим часом.

І насправді в цьому нічого такого нема. Ігротворення — справді пекельна праця, і тут цілком доречна давня приказка «Якщо ви любите ковбасу, вам краще не знати, як її виготовляють». Тим паче на тлі пандемії COVID-19, яка вже 2 роки ставить палиці в колеса багатьом розробникам. Але зненацька Cloud Imperium Games подали цю інформацію так, немовби це спільнота у всьому винна і відволікає їх від роботи «непотрібним галасом».

Звісно,  дехто з вас прислухався і зрозумів, що ми намагалися до вас донести. Але все одно є великий і гучний контингент, який пильнує за планами розвитку і вважає наші плани обіцянками. І їхній постійний галас щоразу, як ми щось у них змінюємо, дуже сильно відволікає як і всю команду  CIG, так і решту спільноти та потенційних шанувальників Star Citizen, які здалеку стежать за тим, як ми ведемо і подаємо на загал нашу відкриту розробку.

Безумовно, з аудиторією працювати несолодко, і за останні роки це стало особливо сильно помітно у всьому, що стосується великих проєктів. Але! Аудиторія, яку описано у зверненні студії — це не заїжджі Петрики і Владики, які бризкають жовчю на гру, яку вони скоріш за все не куплять. Це люди, які й дали вам цих 400 млн доларів на розробку гри, часто собі ж узбиток. І звинувачувати їх у тому, що вони мають очікування стосовно гри, яку розробляють їхнім коштом  (і з урахування того, що Cloud Imperium Games обіцяли її випустити ще в 2016) — це свинство.

Олег Куліков

Найбільший прихильник Ubisoft у цій країні. Давній фан RPG та stealth-ігор. Бетменолог зі стажем. Не вірить у спойлери.

  • Вважаю, що розробникам варто дати хоч якийсь посередній реліз 1.0 і далі вже працювати на базі сезонних оновлень

    • На мою думку будь який реліз буде провальним. Задовольнити кількамільйонну аудиторію гри не можливо. Одним буде не подобатись сюжет, іншим графіка, ще іншим оптимізація....
      З іншої сторони, реліз гри буде означати, що потрібно відмовитись від надзвичайно прибуткової бізнес моделі, а кому це потрібно? ))

      • Правило "Всім не догодиш" існує з часів зародження цивілізації, і дурень той, хто його не розуміє. Не треба догоджати всім. Взагалі нікому не треба зумисне догоджати й просто робити свою справу.
        Але мова зараз про інше — відверто гівняну комунікацію з тими гравцями, які в прямому сенсі дали розробникам немалі гроші на створення гри й продовжують далі це робити.

        Пан Dayo правильно зауважив — слід було створити фундамент і поступово його розвивати, паралельно збільшуючи к-сть активних гравців. Навіть якби старт був слабким чи невдалим — нічого, страшного, правильний розвиток компенсує все. Rainbow Six Siege, No Man's Sky, Final Fantasy XIV — на релізі кожна з них була кавелдиком. Але наполегливість розробників і прозоре спілкування з кор-аудиторією перетворили кожну зі згаданих ігор на мегауспішні речі, які неодноразово перевершили початкові плани.

        Star Citizen могла би теж таке зробити, але вже банально запізно. Бо ті речі, які CIG тільки обіцяють, No Man's Sky і Elite: Dangerous уже зробили і додали до своїх ігор. Звісно, іноді це виходило не надто вдало,але нема проблем — пофікситься, бо є основа, з якою працювати, плюс безпосередній фідбек гравців.

  • Якщо у команди розробки здають нерви, то час швиденько проконсультуватися у психолога, а можливо і психіатра, стулити свої пельки та подбати про організацію штату ком'юніті-менеджерів і обличчям команди, власне людей, роботою яких була б спільнота. І краще б їм знайти якихось геніїв цієї справи, бо ситуація з грою неймовірно складна, а їх поведінка неприйнятна.

  • А в результаті зарелізять 2D tower defense з сюжетом на 20 год. і побічками на 30 і скажуть "Пішли ви всі в сраку, ми змучились":)

  • вірю і надіюсь, що пожертвування перевалять за пів ярда баксів!

  • я уже не верю, что игра когда-нибудь релизнется. Все это напоминает анекдот про еврейских папу врача и сына, когда сын всех вылечил и сказал об этом папе, на что получил вопрос "сынок, и как ты таки теперь собираешься на жизнь заrабатывать, если ты всех вилечил?" Афера мирового масштаба. Ни одна игра не стоит почти пол-ярда баксов. Больше всего похоже на МММ, если честно.

​Tencent згортає частину своїх інвестиції в ігрову індустрію

Китайська корпорація Tencent намагається вийти з багатьох своїх інвестицій у ігрові компанії, навіть попри чималі…

18 години

Bungie зробила симулятор побачень Destiny у стилі Dream Daddy, але керівництво було категорично проти

У нещодавньому інтерв’ю, де обговорювали подробиці сюжету оновлення в Destiny 2 під назвою Season of…

20 години

Том Голланд розповів, що поборов алкоголізм

Тридцятирічний Том Голланд зараз на перших шпальтах не лише через очікуваний багатьма фільм "Людина-павук: Абсолютно…

24 години

Українська гра Last Pirates: Die Together увійшла у топ-50 найпопулярніших демо-версій Steam Next Fest

Як ми писали 15 червня, українська гра Last Pirates: Die Together прийшла на цьогорічний Steam…

1 день

Steam Machine виявилася значно дорожчою, ніж планувала Valve

Valve оприлюднила ціну та дату виходу ігрового пристрою Steam Machine — компактного ігрового ПК на…

1 день

Відбувся реліз SAND — кооперативного шутера про святих галичан на далекій піщаній планеті

Кооперативний шутер SAND від львівської студії Hologryph, створений у співпраці з київською TowerHaus, нарешті з’явився в дочасному доступі…

2 дні

This website uses cookies.