Творець Disco Elysium подав до суду на студію ZA/UM

Роберт Курвіц, естонський письменник, сценарист, запеклий совколига, а також творець гри Disco Elysium, подав до суду на студію ZA/UM, яку сам і заснував. Згідно бази даних естонського міністерства юстиції Riigi Teataja, судове засідання пройде 28 листопада, а Курвіц судиться від імені своєї компанії Telomer. Причиною позову є прагнення забрати в ZA/UM права на торговельну марку Elysium.

Нагадуємо, на початку жовтня Мартін Луїґа, співзасновник ZA/UM і редактор роману Курвіца «Свята і страшна пахощ» (ця книга стала основою для світу гри Disco Elysium) оголосив про розпуск творчої спілки ZA/UM (не плутати з ігротворчою студією) та підтвердив, що Роберта Курвіца разом зі сценаристкою Хелен Хіндпере і арт-директором Олександром Ростовим ще наприкінці 2021 року вигнали зі студії ZA/UM за підтримку комунізму, сталінізму й пропаганду совєцької ностальгії «світоглядні розбіжності».

Тоді ж стало відомо, що ZA/UM почали роботу на продовженням Disco Elysium, де спробують зберегти дух оригіналу, але не облизуватимуть комунізм так сильно, як це робили колишні творчі керівники. Та як бачимо, тепер доля нової гри опинилася під загрозою, бо якщо Курвіц переможе, то проєкт доведеться закрити, адже ігрова й стилістична своєрідність Disco Elysium така яскрава, що тут ніяк не вийде обійтися просто перейменуванням гри й косметичною переробкою всіх напрацювань.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Автори Disco Elysium скасовують доповнення X7 та скорочують 25% працівників

Disco Elysium

Українські розробники створюють RPG про облогу Маріуполя — Hollow Home

hollow home

Огляд Disco Elysium. Хороша гра не від розробників ігор (Rendaros UA)

disco

З ZA/UM пішли ключові фігури — сиквел Disco Elysium можна не чекати?

Disco Elysium

Valve бореться з пропагандою комунізму в Dota 2. А русня знову обурена

dota 2 dpc

Disco Elysium вийде для Xbox за два тижні

Disco Elysium

Український гурт ZWYNTAR запланував на сьогодні прем’єру триб’ют-треку до Disco Elysium

Disco Elysium

Реліз Disco Elysium The Final Cut відбудеться 30 березня