В Україні розпочалося 3D сканування історичних об’єктів

У «Києво-Печерській лаврі», яка є одним з найбільших християнських центрів України, розпочався масштабний Digital-проєкт, що був створений задля збереження культурної спадщини й історичних об’єктів нашої Батьківщини. Інформацію про цю ініціативу було оприлюднено на сторінці Національного заповідника «Києво-Печерської лаври» у Facebook. Ініціаторами виступили Міністерство  культури та інформаційної політики України, Офіс ЮНЕСКО в Києві і Заповіднику. 

Першим об’єктом, що піддався 3D скануванню і оцифруванню, стала Троїцька надбрамна церква, яка була збудована на початку XII ст. і на сьогодні є останньою неушкодженою пам’яткою архітектури часів Київської Русі. За допомогою 3D сканування, фахівці зможуть проводити моніторинг стану споруди, фіксувати всі деформації будівлі, які можуть виникнути від вибухових хвиль або інших агресивних взаємодій.

Сканувальні роботи – це можливість віртуально зберегти інформацію про мистецькі та архітектурні нюанси, популяризувати культурну спадщину України як частину європейського надбання на міжнародному рівні.

йдеться у описі проєкту

 

У час, коли росіяни знищують культурну спадщину українців, грабують і руйнують музеї, галереї, експозиційні й виставкові зали, неможливо переоцінити важливість цього проєкту. Це ще одина перешкода, яка не дозволить загарбникам знищити нашу культуру, здобутки, мову та національну свідомість.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Покваптесь подати заявку на конкурс косплею від «Аль Мор»!

Аль Мор

Український фільм «Назавжди-назавжди» переміг на кінофестивалі в Німеччині

Назавжди-назавжди

Що покажуть на фестивалі американського кіно “Незалежність”?

AIFF 2023

Підкорення столиці: Вигоди оренди авто у Києві

rentcar 01

PlayUA їде на Games Gathering 2023 у Києві!

GAMES GATHERING 2023

Docudays UA оприлюднили список фільмів цьогорічної фестивальної програми

фестиваль

World of Warplanes нарешті має українську локалізацію

world of warplanes game wallpaper

“Памфірова маланка” — зарядіться атмосферою прийдешнього фільму “Памфір” на цікавій виставці

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: